خانه - آخرین خبرها - هر آنچه که تاکنون درباره سریال ارباب حلقه‌ها می‌دانیم

هر آنچه که تاکنون درباره سریال ارباب حلقه‌ها می‌دانیم

مطالب مرتبط:

اعضای تیم تولید سریال ارباب حلقه‌ها مشخص شد

سریال ارباب حلقه‌ها بازیگران اصلی خود را به صورت رسمی معرفی کرد

-مترجم: ایمان صاحبی

حدود یک سال و نیم پیش در خبری اعلام شد که سرویس استریم آمازون موفق شده تا حق ساخت آثار تلویزیونی از روی کتاب ارباب حلقهها را به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار از بنیاد تالکین خریداری کند و میخواهد از روی این کتاب یک سریال تلویزیونی عظیم بسازد. البته این سریال قرار نیست مجدداً همان داستانی را تعریف کند که پیتر جکسون با فیلمهایش آن را روایت کرده بود. مسئولان آمازون از همان ابتدا گفته بودند که پروژه آنها به روایت وقایعی خواهد پرداخت که پیش از کتاب یاران حلقه رخ میدهد. مدتی بعد خبرگزاریها اعلام کردند که آمازون برای این پروژه بودجهای ۱ میلیارد دلاری در نظر گرفته است.

از چه محتوایی قرار است استفاده شود؟

در ابتدا در اخبار اعلام شد که آمازون توانسته حق ساخت ارباب حلقهها را تهیه کند، اما با توجه به اتفاقات اخیر که در ادامه به آنها اشاره میکنیم، مشخص نیست که دسترسی دقیق این شبکه به محتواهای تالکینی چه محدودیتی خواهد داشت. در حال حاضر گفته میشود که قرار است چند فصل سریال از دوران دوم سرزمین میانه ساخته شود، چون در نقشههایی که توسط این شبکه در اینستاگرام رسمی آنها منتشر شد، شاهد حضور جزیره نومهنور بودیم.

با این حال ممکن است بیش از یک سریال توسط آمازون تولید شود. مسئولان این شبکه در یکی از نشستهای خبری اولیه خود گفته بودند که این قرارداد اجازه ساخت اسپینآفهای احتمالی را هم به آنها میدهد. اما احتمالا باید منتظر بمانیم و ببینیم نخستین سریال این مجموعه چه عملکردی خواهد داشت تا بعداً در خصوص پروژههای بعدی تصمیمگیری شود.

سریال چه زمانی پخش میشود؟

سریال تالکینی آمازون احتمالا ۵ فصل خواهد داشت و در هنگام انتشار اخبار اولیه اعلام شده بود که تولید این سریال باید ظرف دو سال آینده آغاز شود. چند وقت پیش نیز یکی از استودیوهای فیلمسازی در شهر ادینبروی اسکاتلند اعلام کرد که تیم تولید سریال امیدوار است که بتواند کار فیلمبرداری این مجموعه را از ماه اوت (مرداد و شهریور) امسال آغاز کرده و آن را تا ماه نوامبر (آبان و آذر) به پایان برساند. با این حال هنوز خبری به صورت رسمی از سوی آمازون اعلام نشده است.

جنیفر سالک (Jennifer Salke)، رئیس استودیوی آمازون، در مصاحبهای با هالیوود ریپورتر در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که آنها امیدوارند بتوانند این سریال را در سال ۲۰۲۱ بر روی سرویس استریم خود پخش کنند.

محل فیلمبرداری کجا خواهد بود؟

سالک در ابتدا در گفتگو با خبرگزاری ددلاین گفته بود که سریال جدید این شرکت ممکن است به محل فیلمبرداری فیلمهای ارباب حلقهها و هابیت، یعنی نیوزلند، برگردد. او در این باره گفته بود: «فکر کنم شاید به نیوزلند برویم. نمیدانم. اما باید به محل جذابی برویم که لوکیشنهای موردنیاز ما را به نحوی شایسته فراهم کند، چون میخواهیم همه چیز فوقالعاده به نظر برسداما همان طور که بالاتر اشاره شد، اخبار بعدی حاکی از آن بود که فیلمبرداری سریال احتمالا در استودیویی به نام Creative Scotland در شهر ادینبروی کشور اسکاتلند انجام خواهد شد.

سریال از کجا پخش میشود؟

احتمالا میدانید که آمازون مدتی است وارد حوزه سرگرمی و تولید محتواهای ویدیویی شده است. شبکه آمازون در چند سال گذشته سریالهای موفق و تحسین شدهای مثل «خانم مایزل شگفتانگیز» (The Marvelous Mrs. Maisel)، «مردی در قلعهی بلند» (The Man in the High Castle) و حتی برنامهی پرطرفدار «گرند تور» (The Grand Tour) را تولید و پخش کرده است. رویه پخش این سریال نیز مثل اکثر سرویسهای استریم ویدیو هفتگی نخواهد بود و در هنگام پخش همه قسمتها به صورت یکجا در دسترس کاربران قرار میگیرد.

عوامل تولید سریال چه کسانی هستند؟

تاکنون خبری در مورد بازیگران سریال منتشر نشده است، ولی این شبکه در ماه ژوئیه ۲۰۱۸ اعلام کرد که نویسندگان فیلمنامهی استار ترک ۴ و Godzilla vs. Kong یعنی جی.دی. پِین (J.D. Payne) و پاتریک مککی (Patrick McKay) سازندگان اصلی این مجموعه خواهند بود. به دنبال اعلام این خبر، پین و مککی در بیانیهای گفتند: «احساسی شبیه فرودو داریم که با مسئولیتی بزرگ از شایر بیرون زده است. این آغاز ماجراجویی بزرگی به درازای یک عمر خواهد بود

علاوه بر این، چند روز پیش، پس از پایان سریال محبوب «بازی تاج و تخت» اعلام شد که برایان کاگمن، نویسنده، تهیهکننده و مشاور سریال بزرگ Game of Thrones، به آمازون پیوسته تا در پروژه بزرگ تالکین به پین و مککی مشاوره دهد.

البته ایان مککلن، بازیگر نقش گندالف در فیلمهای جکسون قبلا در دسامبر سال ۲۰۱۷ در برنامهی تلویزیونی گراهام نورتون در پاسخ به این که آیا از ایفای نقش بازیگر دیگری در نقش گندالف ناراحت میشود یا نه، گفت: «منظورت از یک گندالف دیگر چیست؟ من هنوز پاسخ مثبت ندادهام چون کسی از من چیزی نخواسته. ولی منظورت این است که یک نفر دیگر قرار است این نقش را بازی کند؟ گندالف بیش از ۷ هزار سال سن دارد، پس من [برای این نقش] خیلی پیر نیستم

منتظر چه چیزی باشیم؟

تنها چیزی که به طور قطعی میتوان گفت این است که سریال جدید شبکه آمازون داستانی را برای ما روایت نخواهد کرد که اقتباس آن را قبلا دیدهایم. مت گالسور، یکی از نمایندگان بنیاد و تراست تالکین و همچنین انتشارات هارپرکالینز، در همان نشست خبری اول گفته بود که تیم آمازون برای تبدیل داستانهای روایتنشدهی مبتنی بر نوشتههای اولیهی تالکین ایدههای بینظیری دارند.

ظاهرا آمازون مجوز استفاده از عناصر فیلمهای جکسون را دارد، ولی هنوز نمیدانیم که به چه نحوی میتوان از این عناصر استفاده کرد. خود جکسون چندی پیش در مصاحبهای اعلام کرده بود که قرار نیست دخالت عمیقی در این پروژه داشته باشد، اما ممکن است در تولید این سریال به آنها کمک کند. جکسون گفته بود: «فکر کنم قرار است بخشی از فیلمنامه را برای ما بفرستند تا ببینیم میتوانیم کمکشان کنیم یا نه. برایشان آرزوی بهترینها را دارم و اگر بتوانیم کمکشان کنیم حتما تلاشمان را خواهیم کرد

در رشتهافسانهی تالکین چهار دوره وجود دارد. داستان ارباب حلقهها در دوران سوم رخ میدهد در حالی نقشههای منتشرشده از اکانت اینستاگرام تالکین و نقشهی تعاملی این شبکه به جزیرهی نومهنور، یعنی دوران دوم، اشاره دارد. علاوه بر این، اکانت رسمی توئیتر سریال نیز در ماه مارس ۲۰۱۹ ورود ما را به دوران دوم خوش آمد گفته بود اما دوران دوم یک بازهی زمانی ۳۴۴۱ ساله را شامل میشود بنابراین حدس زدن در خصوص داستان سریال کار سختی است. با این وجود ما میدانیم که حلقهی یگانه در همین دوره به وجود آمد، به همین دلیل میتوانیم انتظار داشته باشیم که ماجرای ساخته شدن آن بخش مهمی از داستان سریال را تشکیل بدهد.

سالک در بخش دیگری از مصاحبهی خود با ددلاین گفته بود: «ما نمیخواهیم دوباره همین فیلمها را بسازیم، اما قصد هم نداریم که از صفر شروع کنیم. بنابراین [سریال] به شخصیتهایی خواهد پرداخت که عاشقشان هستید

وبسایت The One Ring در ماه مه ۲۰۱۸ در توئیتی اعلام کرد که طبق اعلام منابع آنها فصل اول سریال جدید آمازون با تمرکز بر زندگی آراگورن جوان تولید خواهد شد. با این حال پس از تایید ضمنی آمازون مبنی بر استفاده از وقایع دوران دوم در سریال، به نظر نمیرسد که دیگر خبری از آراگورن جوان باشد.

در حال حاضر اصلیترین منبع ما برای گمانهزنی درباره این سریال یک نقشهی تعاملی از دوران دوم است که از این لینک میتوانید به آن دسترسی داشته باشید. برای کسب اطلاعات و اخبار بیشتر باید منتظر شروع فرآیند فیلمبرداری این مجموعه باشیم. احتمالا بهزودی خبرهای بیشتری در خصوص بازیگران و خط داستانی سریال منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.