آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - هر آنچه تاکنون از سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت آمازون می‌دانیم

هر آنچه تاکنون از سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت آمازون می‌دانیم

اگر به این صفحه آمده‌اید حتما سه‌گانه سینمایی ارباب حلقه‌ها ساخته پیتر جکسون را دیده‌اید و می‌دانید که آمازون مشغول ساخت سریالی به نام «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» است. این سریال بر اساس دو کتاب از آثار جی.آر.آر. تالکین ساخته می‌شود. از ۲۲ آبان ۱۳۹۶ که برای اولین بار خبر ساخت آن اعلام شد، تاکنون اطلاعات نسبتاً خوبی از این پروژه منتشر شده است. در ادامه قصد داریم همه این اطلاعات را به صورت یک‌جا در اختیار شما قرار دهیم. پس با آردا همراه باشید.

سریال ارباب حلقه‌ها که قرار است شهریور ۱۴۰۱ از سرویس استریم آمازون پرایم ویدیو پخش شود، روایت‌گر داستانی نخواهد بود که پیش‌تر در سه‌گانه جکسون آن را دیده بودیم. البته چند شخصیت آشنا در این سریال حضور پیدا می‌کنند اما قصه سریال به دوران دوم سرزمین میانه می‌پردازد که هزاران سال قبل از ماجرای جنگ حلقه رخ داده است. آمازون تا چند وقت پیش رویه محافظه‌کارانه‌ای را در زمینه انتشار جزئیات سریال در پیش گرفته بود اما با توجه به اطلاعاتی که حالا از حلقه‌های قدرت در اختیار داریم، می‌توانیم حدس و گمان‌های جالبی پیرامون این سریال داشته باشیم.

– تاریخ به‌روزرسانی: ۱ مرداد ۱۴۰۱

سریال ارباب حلقه‌ها روایت‌گر چه داستانی خواهد بود؟

در ابتدا که خبر ساخت سریال از سوی آمازون اعلام شد، این شرکت تاکید کرد که سریال قرار نیست مجدداً همان داستانی را تعریف کند که پیتر جکسون با فیلم‌هایش آن را روایت کرده بود. مسئولان آمازون از همان ابتدا گفته بودند که پروژه آن‌ها به روایت وقایعی خواهد پرداخت که پیش از کتاب یاران حلقه رخ می‌دهد. این شرکت کمی بعد با انتشار تصاویری از نقشه‌های سرزمین میانه، با تاکید بر نقشه نومه‌نور، تایید کرد که داستان سریال در دوران دوم رقم می‌خورد. از اینجا می‌توانید تحلیلی بر اولین نقشه آمازون از سریال ارباب حلقه‌ها را در مقاله‌ای اختصاصی بخوانید. اگرچه تا مدت‌ها این سریال با نام «ارباب حلقه‌ها» مورد خطاب قرار می‌گرفت، استودیو آمازون در تاریخ ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰ با انتشار یک تیزر، اقدام به رونمایی از عنوان سریال کرد و از این پس سریال با نام کامل خود یعنی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» (The Lord of the Rings: The Rings of Power) شناخته خواهد شد. این تیزر بسیار جذاب با موسیقی هاوارد شور افسانه‌ای، ویدیو پشت صحنه ساخت آن و دیگر حواشی پیرامونش را می‌توانید از اینجا تماشا کنید.

در کمتر از یک ماه بعد، در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ آمازون در میان مسابقه سوپربول دست به انتشار اولین تیزر تریلر رسمی سریال ارباب حلقه‌ها زد که بنا بر اعلامیه رسمی آنها، مطابق بررسی‌های یک شرکت تحقیقاتی شخص ثالث، تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها در ۲۴ ساعت نخست انتشار با رسیدن به مجموع آمار ۲۵۷ میلیون بازدید آنلاین در سطح جهانی، رکورد بیشترین بازدید از تریلرهایی را که تاکنون در زمینه سرگرمی در طول تاریخ سوپر بول پخش شده‌اند، شکسته است. برای بررسی لحظات مهم اولین تیزر تریلر که ترجمه‌ای از مقاله اختصاصی مجله VanityFair است و با مصاحبه و کسب اطلاع از عوامل سریال تهیه شده می‌توانید به اینجا مراجعه کرده و پس آن موشکافی فریم به فریم و پیکسل به پیکسل اختصاصی آردا را در آنجا را بخوانید.

دومین تیزر تریلر رسمی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت نیز که برای چند روز تنها برای دارندگان اشتراک پرایم آمازون ممکن بود، ساعاتی زودتر از انتشار رسمی افشا شد که شامل صحنه‌های جدیدی با تاکید بر ورود شخصیت غریبه از طریق شهاب سنگ به داستان است. همچنین در آن برای اولین بار با سینتیا ادای-رابینسون روبرو می‌شویم که نقش تار-میریل را ایفا می‌کند. تحلیل و بررسی فریم به فریم آن را می‌توانید از اینجا بخوانید.

سومین تیزر تریلر رسمی سریال حلقه‌های قدرت نیز قرار بود در تاریخ ۲۳ تیر به صورت رسمی منتشر شود اما صفحه توییتر پرایم ویدیو برزیل به اشتباه ویدیویی که قرار بود آن پنج‌شنبه منتشر شود را به صورت عمومی ارسال کرد و پیش از آنکه گردانندگان آمازون بتوانند ویدیو را حذف کنند، اشخاصی اقدام به تصویربرداری از آن کرده و دست به انتشار تصاویر و ویدیوهای آن زدند که می‌توانید تحلیل و بررسی فریم به فریم سومین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت را به صورت اختصاصی در آردا بخوانید.

چهارمین تیزر که تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت بود و زمانی بسیار طولانی‌تر از تیزرهای پیشین داشت در تاریخ مذکور (۲۳ تیر) منتشر شد و برخلاف تیزر لو رفته شامل شات‌هایی بسیار بیشتر و جذاب‌تر بود. شما می‌توانید تحلیل و بررسی بسیار موشکافانه تیزر اصلی سریال را که به همراه گمانه‌زنی‌های بسیار و ارائه اطلاعات مختلف از کتاب‌های تالکین است را وب‌گاه آردا بخوانید.

سال‌ها انتظار نتیجه داد و اینک می‌توانید تریلر رسمی بسیار زیبا و جذاب سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت را که در مراسم ویژه آمازون در کامیک‌کان سن دیگو برگزار شده بود را با زیرنویس فارسی اختصاصی آردا مشاهده کنید. تحلیل و بررسی فریم به فریم آن در اسرع وقت در سایت قرار خواهد گرفت. پوشش خبری مراسم ویژه آمازون برای سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در کامیک‌کان را می‌توانید از از اینجا بخوانید.

با توجه به اطلاعاتی که سازندگان سریال در اختیار مخاطبان گذاشته‌اند، می‌دانیم که حلقه‌های قدرت فقط به دو کتاب هابیت و ارباب حلقه‌ها دسترسی دارد. خرید اصلی آمازون از بنیاد تالکین مربوط به محتواهای دوران دوم از ضمایم بازگشت شاه و البته اشاره به وقایع دوران دوم در طول کتاب ارباب حلقه‌ها بوده است. سریال حلقه‌های قدرت چهار داستان مهم را روایت می‌کند: ساخت حلقه‌های قدرت، خیزش سائورون، ترقی و سقوط جزیره نومه‌نور، و آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد توصیه می‌کنیم از این لینک توضیحات کامل سازندگان سریال را بخوانید.

نقشه سریال ارباب حلقه‌ها آمازون

در دی ماه سال ۱۳۹۹ خلاصه داستان رسمی سریال ارباب حلقه‌ها به شرح زیر اعلام شد:

سریال آتی آمازون استودیو برای اولین بار افسانه‌های قهرمانانه‌ی دوران دوم از تاریخ سرزمین میانه را به تصویر می‌کشد. این داستان حماسی هزاران سال قبل از وقایع هابیت و ارباب حلقه‌های جی.آر.آر. تالکین رقم می‌خورد، و مخاطبان را به عصری می‌برد که حلقه‌های قدرت ساخته شد، پادشاهی‌ها به شکوه رسیدند و به ورطه نابودی افتادند، قهرمانان نامحتمل مورد آزمایش قرار گرفتند، امید به یک بند استوار مانده بود، و بزرگ‌ترین نیروی شری که تاکنون به دست تالکین نگاشته شده تهدید کرد که تمام دنیا را به تاریکی می‌کشد. سریال در صلح و آرامش نسبی آغاز و با گروهی از شخصیت‌های آشنا و جدید در مسیر رویارویی با هراسی قدیمی پیرامون بازگشت اهریمن به سرزمین میانه همراه می‌شود. از تاریک‌ترین ژرفای کوه‌های مه‌آلود، تا جنگل‌های شکوهمند پایتخت الفی لیندون، تا جزیره خیره‌کننده پادشاهی نومه‌نور، تا دوردست‌ترین مرزهای نقشه، این پادشاهی‌ها و شخصیت‌ها میراثی را به وجود می‌آورند که تا مدت‌ها بعد بر جای می‌ماند.

البته توضیح رسمی در صفحه سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در سایت آمازون نسخه‌ای خلاصه‌شده از متن بالا است:

سریال در صلح و آرامش نسبی آغاز و با گروهی از شخصیت‌ها در مسیر رویارویی با بازگشت دوباره شر به سرزمین میانه همراه می‌شود. از تاریک‌ترین ژرفای کوه‌های مه‌آلود، تا جنگل‌های شکوهمند لیندون، تا جزیره خیره‌کننده پادشاهی نومه‌نور، تا دوردست‌ترین مرزهای نقشه، این پادشاهی‌ها و شخصیت‌ها میراثی را به وجود می‌آورند که تا مدت‌ها بعد بر جای می‌ماند.

مجله ونیتی‌فیر مدتی پیش اطلاعاتی را درباره کلیت سریال ارباب حلقه‌ها و داستان برخی از شخصیت‌ها از جمله گالادریل و الروند به اشتراک گذاشت. در این مقاله همچنین تصاویر جذابی از کاراکترها به اشتراک گذاشته شده که دیدن آن‌ها را به شما توصیه می‌کنیم. اخیراً نیز مجله امپایر دست به چاپ پرونده‌ای ویژه از سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت زد که در کنار توضیحات جذاب، به معرفی بازیگران و چند نقش دیگر در سریال پرداخته بود که متن کامل آن را برایتان در آردا به فارسی بازگردانده‌ایم و می‌توانید آن را از اینجا بخوانید.

در ادامه کارزار تبلیغاتی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت و نزدیک شدن زمان پخش فصل اول سریال، مصاحبه‌ها و گزارش‌های مختلف و جذابی با برخی از عوامل و بازیگران صورت گرفته است و نیز می‌بایست منتظر مطالب و تصاویر جذاب دیگری باشیم. تاکنون خبرگزاری IGN در گزارش خود گفتگویی با «جیمی ویلسون»، رئیس واحد پروتز سریال و «لیندزی وبر»، تهیه‌کننده اجرایی این اثر داشته است و در آن برای اولین بار چشمانمان به اورک‌های درون سریال می‌افتد که همانند سه‌گانه ارباب حلقه‌ها همگی با استفاده از گریم و پروتز به شکل این موجودات ترسناک درآمده‌اند و می‌توانید به مراجعه به آن نگاهی نزدیک به مراحل ساخت آنها داشته و از تصمیمات سازندگان سریال بیشتر بدانید.

گیل-گالاد و زوبین‌اش (نیزه‌اش) آیگلوس در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در تاریخ ۸ تیرماه بود که وب‌سایت Fandom در گزارشی اختصاصی درباره شخصیت مهم و جذاب کله‌بریمبور نوشت و با بازیگر این نقش درباره مراحل تولید و ابعاد شخصیتی که قرار است در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت با آن مواجه شویم حرف زده بود. پس از کله‌بریمبور نوبت به شخصیت گیل-گالاد رسید که در جایگاه آخرین شاه برین نولدور در دوران دوم سرزمین میانه نقش بسیار مهمی داشت. گزارش اختصاصی وب‌سایت Nerdist به توصیف کاراکتر گیل-گالاد در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت و گفتگو با بازیگر آن، بنجامین واکر می‌پردازد. در ۲۱ام همین ماه نیز بود که وب‌سایت Collider در گزارشی اختصاصی نگاهی به نحوه ساخت بخشی از صحنه‌های مربوط به دریاهای جدایی‌افکن و پشت‌صحنه بخشی از قسمت‌های اول و دوم سریال حلقه‌های قدرت انداخت. این گزارش همچنین به دینامیک بین دو شخصیت گالادریل و هالبرند می‌پردازد که مجبور می‌شوند برای نجات جان خود با یکدیگر همکاری کنند.

تیم تولید سریال ارباب حلقه‌ها از چه کسانی تشکیل شده است؟

آمازون هزینه‌ای ۱ میلیارد دلاری را برای سریال ارباب حلقه‌ها اختصاص داده و به همین منظور از جذب هیچ نیروی مستعدی فروگذار نکرده است. همچنین در تازه‌ترین اخبار، وزیر توسعه اقتصادی و گردشگری نیوزلند در مصاحبه‌ای پیرامون این همکاری اعلام کرد که آمازون می‌خواهد برای فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها ۶۵۰ میلیون دلار نیوزلند (۴۶۵ میلیون دلار آمریکا) هزینه کند. این خبر بعدا با اعلام مدیر آمازون استودیو، جنیفر سالکه، درباره بودجه رکوردشکن سریال ارباب حلقه‌ها تایید و از جزئیات آن پرده برداشته شد. این شبکه در ماه ژوئیه ۲۰۱۸ اعلام کرد که نویسندگان فیلم‌نامه‌ی استار ترک ۴ و Godzilla vs. Kong یعنی جی.دی. پِین (J.D. Payne) و پاتریک مک‌کی (Patrick McKay) شورانرها و سازندگان اصلی این مجموعه خواهند بود. به دنبال اعلام این خبر، پین و مک‌کی در بیانیه‌ای گفتند:

«احساسی شبیه فرودو داریم که با مسئولیتی بزرگ از شایر بیرون زده است. این آغاز ماجراجویی بزرگی به درازای یک عمر خواهد بود.»

جی. دی. پین و پاتریک مک‌کی شورانر سریال ارباب حلقه‌ها آمازون

آمازون در مرداد ماه سال ۹۸ با انتشار ویدیویی کوتاه فهرست بلندتری از تیم تولید سریال ارباب حلقه‌ها را معرفی کرد. قبلا در خبری جداگانه این افراد و سوابق کاری آن‌ها را به شما معرفی کرده بودیم. از این میان تایید شده که تام شیپی، پژوهش‌گر و تالکین‌شناس، و برایان کاگمن، تهیه‌کننده اجرایی سریال که پیش‌تر بر روی سریال Game of Thrones کار کرده بود، از پروژه تالکینی آمازون جدا شده‌اند.

همچنین، مجله ونیتی‌فیر در مقاله‌ای تایید کرده بود که آهنگساز سریال هاوارد شور خواهد بود. این نکته بعدا از جزئیات مقاله حذف شد، اما همچنان احتمال قوی این است که هاوارد شور در کنار یک شخص دیگر آهنگسازی این پروژه را برعهده داشته باشد. نام آهنگساز دوم سریال در شایعات «بر مک‌کرری» اعلام شده است. کیت هاولی به عنوان طراح لباس از تیم جکسون به پروژه آمازون پیوسته و جان هو هم به عنوان طراح آثار مفهومی در این پروژه حضور دارد.

به تازگی نیز وب‌سایت Inverse در گزارش و مصاحبه‌ای اختصاصی با «لیت مک‌فرسون»، متخصص زبان که یک دهه پیش با پیتر جکسون در ساخت سه‌گانه هابیت همکاری کرده بود، یک بار دیگر به سرزمین میانه بازگشته‌اند و درباره پروژه عظیم آمازون، چگونگی آموزش صحبت کردن به بازیگران برای آنکه بتوانند حال و هوای شخصیت‌های درون کتاب را به درستی منتقل کنند، به گفتگو نشستند.

آمازون تایید کرده که دو قسمت اول سریال را «جی.ای. بایونا» اسپانیایی کارگردانی کرده است. به‌علاوه، «وین چه ییپ» کارگردان ۴۰ ساله انگلیسی وظیفه تولید چهار قسمت دیگر از سریال و «شارلوت برندستروم» وظیفه کارگردانی دو قسمت دیگر از فصل اول را برعهده داشته است.

سازندگان سریال در کنار متخصصان مختلف، از کمک‌ها و راهنمایی‌های سایمون تالکین، نوه جی.آر.آر. تالکین بهره برده‌اند. سایمون که فرزند ارشد مرحوم کریستوفر تالکین است، خود نیز دستی در نویسندگی دارد و مصاحبه مجله انترتینمنت ویکلی را با او می‌توانید از اینجا بخوانید.

در تاریخ ۳۰ تیر ماه ۱۴۰۱ بود که مجله انترتینمنت ویکلی در گزارشی اختصاصی حضور بر مک‌کرری را رسماً به عنوان آهنگساز سریال ارباب حلقه‌ها تایید کرد. مک‌کرری درباره کار روی این سریال گفت: «وقتی برای تولید آهنگ‌های این سریال دست به کار شدم، تلاش کردم تا به میراث موسیقیایی هاوارد شور احترام بگذارم. زمانی که تم تیتراژ اصلی سریال را شنیدم، از دیدن هماهنگی بی‌نقص و زیبای تم او و آهنگ‌های من، که به‌طور جداگانه ساخته شده بودند، شگفت‌زده شدم. برای پیوستن مخاطبان به ما در این سفر موسیقیایی به سرزمین میانه هیجان دارم.» افزون بر این اعلام شده که هاوارد شور، آهنگساز افسانه‌ای سه‌گانه هابیت و ارباب حلقه‌ها هم موسیقی تیتراژ اصلی سریال را ساخته است. آمازون در حال حاضر دو ترک از آلبوم موسیقی متن سریال را منتشر کرده است.

این مجله به تازگی نیز مصاحبه‌ای با طراح تولید سریال حلقه‌های قدرت درباره خلق قلمروهای دوران دوم داشته است که پاسخ سوالاتی نظیر اینکه چرا صحنه‌های سریال تا این اندازه تمیز و متفاوت از سه‌گانه ارباب حلقه‌ها به نظر می‌رسند را به تفصیل داده است و خواندن آن دید تازه‌ای از نوشته‌های جی.آر.آر. تالکین به شما خواهد بخشید.

در دوره زمانی سریال ارباب حلقه‌ها چه اتفاقاتی می‌افتد؟

همان‌طور که گفتیم، سریال ارباب حلقه در دوران دوم سرزمین میانه روایت می‌شود و این دوره بازه زمانی گسترده‌ای را در برمی‌گیرد که پر از اتفاقات کوچک و بزرگ است. یکی از مهم‌ترین نقاط در دوران دوم جزیره نومه‌نور است که موطن اجداد آراگورن محسوب می‌شود. این جزیره به‌طور اختصاصی برای گروهی از انسان‌ها در نظر گرفته شد و در دوران اوج خود به چنان شکوهی رسید که توصیف آن فقط در کلام تالکین می‌گنجد. ولی اتفاقات هراس‌انگیزی آن سرزمین را به انحطاط و نابودی کشاند.

در خلاصه داستان سریال از حضور بزرگ‌ترین نیروی شر در داستان‌های تالکین نام برده شده که احتمالا به سائورون اشاره دارد. البته سائورون در واقع یکی از زیردستان ملکور، خصم بزرگ دوران اول، بود ولی با توجه به این که سریال به کتاب‌های دوران اول دسترسی ندارد، می‌توانیم این طور توجیه کنیم که سائورون بزرگ‌ترین اهریمن در دنیایی است که در سریال به نمایش درخواهد آمد. همچنین، مک‌کی اعلام کرده که فصل اول قصه‌ای با تمرکز بر نقش منفی نخواهد بود. سریال در ابتدا به معرفی جهان و قهرمانان قدیمی و جدیدی خواهد پرداخت که درون آن زندگی می‌کنند. بدیهی است که سریال در کنار روایت داستان‌های کتاب به خلق داستان‌ها و شخصیت‌های جدید خواهد پرداخت، چون جزئیات زیادی از دوران دوم در کتاب‌ها وجود ندارد و سریال نمی‌تواند از کتاب سیلماریلیون، قصه‌های ناتمام یا تاریخ سرزمین میانه استفاده کند.

سائورون - فرمانروای تاریکی و ارباب حلقه‌ها

تام شیپی، پژوهش‌گر تالکین‌شناس سریال، قبلا در مصاحبه‌ای درباره حد و مرزهای حرکت آمازون در داستان‌های تالکین گفته بود:

«دست آمازون برای اضافه کردن محتوای بیشتر نسبتا باز است، چون همان‌طور که گفتم اطلاعات کمی از این بازه زمانی در دسترس قرار دارد. بنیاد تالکین مصرانه می‌گوید شکل کلی دوران دوم باید بدون تغییر باقی بماند. سائورون به اریادور حمله می‌کند، و توسط نومه‌نوری‌ها به عقب رانده می‌شود اما بعد به نومه‌نور می‌رود و در نهایت با فریب‌کاری آن‌ها را ترغیب می‌کند تا به والار حمله کنند. مسیر این اتفاقات تاریخی باید ثابت بمانند. ولی امکان اضافه شدن شخصیت‌های جدید وجود دارد و می‌توانیم سوالات زیادی مطرح کنیم، مثلا: سائورون در طول این مدت چه کار می‌کند؟ او بعد از شکست مورگوت کجا بوده است؟ روی کاغذ آمازون می‌تواند به این سوالات پاسخ بدهد چون تالکین جوابی برای آن‌ها ننوشته است. اما این اتفاقات نباید با محتوایی که تالکین نوشته تناقضی داشته باشد. آمازون باید مراقب این مسئله باشد. باید به اصل داستان وفادار بماند. تغییر حد و حدودی که تالکین ساخته غیرممکن است. همه چیز باید «تالکینی» باقی بماند.»

با این وجود، جدایی شیپی از سریال می‌تواند شرایط وفاداری اثر به نوشته‌های تالکین را زیر سوال ببرد.

چه بازیگرانی در سریال ارباب حلقه‌ها بازی می‌کنند؟

آمازون ابتدا در دی ماه سال ۹۸ از ۱۵ بازیگر رونمایی کرد که نکته جالب آن حضور بازیگر ایرانی، نازنین بنیادی، در میان این چهره‌ها بود. برای مشاهده فهرست کامل این بازیگران می‌توانید به این خبر مراجعه کنید. در میان این ۱۵ چهره مورفید کلارک به ایفای نقش گالادریل می‌پردازد و رابرت آرامایو الروند بعدی است. از میان بازیگران زیر تام باج با انتشار اعلامیه‌ای از حضور در سریال ارباب حلقه‌ها کنار رفت.

بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها آمازون

این شبکه در آذر ماه ۱۳۹۹ از ۲۰ بازیگر دیگر برای سریال ارباب حلقه‌ها اسم برد که در خبری مفصل تک‌تک آن‌ها و سوابق کاری‌شان را به شما معرفی کردیم. از میان این چهره‌های جدید می‌توانیم به سر لنی هنری، بازیگر کهنه‌کار بریتانیایی اشاره کنیم که بنا بر اظهارات خود او، نقش یک هابیت را در سریال ایفا می‌کند. نام این شخصیت سادوک باروز است.

بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها آمازون

در تاریخ ۱۰ تیر ۱۴۰۰ آمازون چهار بازیگر جدید را به فهرست طولانی بازیگرانی که در این سریال حضور دارند افزود که توضیحات تکمیلی در مورد آنها را می‌توانید در خبر مربوطه بخوانید.

معرفی ۴ بازیگر جدید سریال ارباب حلقه‌ها توسط آمازون

 

آمازون در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ اقدام به انتشار ۲۳ پوستر کرد که در هرکدام از آنها دستان و بخشی از لباس‌ها و وسایل شخصیت‌ها به چشم می‌خورد. تحلیل و بررسی پیکسل به پیکسل پوستر منتشر شده از سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» را از اینجا بخوانید. در ادامه، در مقاله مجله ونیتی‌فیر و پست‌های صفحه توییتر رسمی سریال نقش چند بازیگر و هویت چند پوستر مشخص شد. بر اساس اطلاعات موجود، بنجامین واکر در نقش گیل-گالاد شاه برین الف‌ها، مارکلا کاونا در نقش الانور ‘نوری’ برندی‌فوت هارفوت (شخصیت ساختگی)، نازنین بنیادی در نقش برون‌وین انسان (شخصیت ساختگی)، تایرو موهافیدین در نقش تئو (شخصیت ساختگی و فرزند برون‌وین)، اسماعیل کروز-کوردووا در نقش آروندیر الف سیلوان (شخصیت ساختگی)، اووین آرتور در نقش دورین چهارم دورف، سوفیا نوم‌وت در نقش دیسا دورف، چارلی ویکرز در نقش هالبراند انسان (شخصیت ساختگی)، ماکسیم بالدری در نقش ایسیلدور انسان، چارلز ادواردز در نقش کله‌بریمبور الف، دیلن اسمیت در نقش لارگو برندی‌فوت، سارا زوانگوبانی در نقش ماریگولد برندی‌فوت و مگان ریچاردز در نقش پاپی پرودفلو که یک یک هارفوت است ظاهر خواهند شد. البته نقش دنیل ویمن معرفی شده است، اما شخصیت او که با عنوان غریبه معرفی شده، شخصیتی رازآلود است و هیچ اطلاعاتی از او وجود ندارد و دست‌اندرکاران سریال نیز از دادن اطلاعات بیشتر خودداری می‌کنند.

پوسترهای شخصیت‌های سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت آمازون

بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها که نقش آنها به طور رسمی اعلام شده است

بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها که نقش آنها به طور رسمی اعلام شده است (برای مشاهده تصویر در سایز اصلی کلیک کنید)

از میان عوامل قبلی سه‌گانه ارباب حلقه‌ها سر ایان مک‌کلن، بازیگر نقش گندالف، و الایجا وود، بازیگر نقش فرودو، برای حضور در این سریال ابراز علاقه کرده بودند.

پیتر جکسون هم در ابتدای پروژه گفته بود قرار نیست دخالت عمیقی در این سریال داشته باشد. جکسون همچنین اعلام کرده بود:

«فکر کنم قرار است بخشی از فیلم‌نامه را برای ما بفرستند تا ببینیم می‌توانیم کمک‌شان کنیم یا نه. برایشان آرزوی بهترین‌ها را دارم و اگر بتوانیم کمک‌شان کنیم حتما تلاش‌مان را خواهیم کرد.»

او بعدتر در کامیک‌کان نیویورک ۲۰۱۸ اعلام کرد که هیجان‌زده است تا به عنوان یک بیننده برداشت دیگری از ارباب حلقه‌ها را ببیند. سازندگان سریال هم اخیرا تایید کردند که به‌رغم علاقه زیاد به شخص پیتر جکسون به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و مشغله‌های هر دو طرف نتوانسته‌اند حتی یک ملاقات ساده با کارگردان سه‌گانه سینمایی ارباب حلقه‌ها داشته باشند. با این حال، همچنان از چنین ملاقاتی استقبال می‌کنند. آن‌ها خود را از طرفداران سه‌گانه جکسون می‌دانند.

ویگو مورتنسن در فوریه ۲۰۲۱ در دو مصاحبه جداگانه از هیجان‌زده بودن خود برای دیدن سریال ارباب حلقه‌ها و همچنین از علاقه خود به کارگردانی قسمت یا قسمت‌هایی از سریال خبر داده بود.

سریال ارباب حلقه‌ها در کدام کشور تولید می‌شود؟

سریال ارباب حلقه‌ها ابتدا قرار بود در اسکاتلند فیلم‌برداری شود، اما آمازون سرانجام در شهریور سال ۹۸ اعلام کرد که این سریال را در نیوزلند، خانه قبلی ارباب حلقه‌ها و هابیت جکسون، می‌سازد. جی.دی. پین و پاتریک مک‌کی، شورانرهای سریال، در خصوص این خبر در بیانیه‌ای اعلام کردند:

«از همان ابتدا که به دنبال لوکیشنی برای حیات بخشیدن به زیبایی‌های دوران دوم سرزمین میانه می‌گشتیم، می‌دانستیم که باید مکانی باشکوه، با سواحل، جنگل‌ها و کوهستان‌های بکر را پیدا کنیم، مکانی که بتواند خانه‌ی استودیوها و ست‌های کلاس جهانی و عواملی ماهر و باتجربه باشد. اکنون خوشحالیم که رسما می‌توانیم تایید کنیم نیوزلند خانه سریالی خواهد بود که بر اساس ارباب حلقه‌های جی.آر.آر. تالکین ساخته می‌شود.»

نیوزیلند محل ساخت سریال ارباب حلقه‌ها آمازون

اما در اثنای اتمام فیلمبرداری فصل اول، آمازون در اعلامی ناگهانی خبر از انتقال مکان فیلم‌برداری و ساخت فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها از نیوزیلند به انگلستان داد که مایه تعجب و واکنش سیاستمداران نیوزیلند و طرفداران شد. به نظر می‌رسد دلایلی مختلفی نظیر نداشتن صرفه اقتصادی و مشکلات ادامه کار در نیوزیلند به علت قوانین بسیار سخت‌گیرانه این کشور برای قرنطینه مربوط به پاندمی در این تصمیم موثر بوده باشد. با این حال، با توجه به صرف هزینه‌های زیرساختی و ساخت سِت‌های بزرگ در نیوزلند این احتمال مطرح شده که آمازون در آینده دوباره به نیوزلند برگردد. استودیوهایی که برای این کار در انگلیس در نظر گرفته شده‌اند را می‌توانید از اینجا بشناسید.

سریال ارباب حلقه‌ها چه زمانی منتشر می‌شود؟

اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی سریال ارباب حلقه‌ها در مرداد ماه ۱۴۰۰ اقدام به انتشار تصویر زیر کردند و در کنار آن تاریخ پخش رسمی سریال نیز اعلام شد. ۲ سپتامبر ۲۰۲۲ که مصادف با ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ است، تاریخ آغاز فصل اول این سریال خواهد بود. شمارش معکوس پخش قسمت‌های فصل اول سریال در صفحات سایت تعبیه شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. بنا بر اعلام آمازون این سریال به صورت هفتگی منتشر خواهد شد. فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت شامل ۸ قسمت خواهد بود.

آغاز پخش سریال ارباب حلقه‌ها در سال 1401 و اولین تصویر منتشر شده

برای کسب اطلاعات بیشتر و تحلیل این عکس و همچنین خواندن بیانیه‌های مدیر آمازون استودیو و شورانرهای سریال می‌توانید به اینجا مراجعه فرمایید.

آمازون پیش‌تر سریال ارباب حلقه‌ها را برای فصل دوم تمدید کرده بود. منابعی نزدیک به استودیوهای فیلم‌برداری در انگلیس به خبرگزاری ورایتی اعلام کرده‌اند که پیش‌تولید فصل دوم قرار است از سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ آغاز شود. با این حال، فعلا تاریخ مراحل ساخت و فیلمبرداری فصل دوم سریال به طور قطعی معلوم نیست.

شخصیت ساختگی هالبرند با بازی چارلی ویکرز را می‌بینیم که ظاهرا نقش مهمی در کنار گالادریل خواهد داشت

فیلم‌برداری فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ به صورت رسمی به پایان رسید اما پروسه پساتولید آن در نیوزیلند تا خرداد یا تیرماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت. مجله ونیتی‌فیر تاکنون سه قسمت از سریال حلقه‌های قدرت را تماشا کرده اما متذکر شده که جلوه‌های ویژه سریال هنوز تکمیل نشده است.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

۵ دیدگاه

  • سلام. مقایسه یه سایت طرفداری که بدون هیچ چشم‌داشتی توسط یه سری طرفدار اداره میشه با یه جای بزرگ که منبع درآمد و کار این افراد هست یکم بی‌انصافیه :دی اما خب چندین مدل خبر وجود دارد:
   ۱. رسمی
   ۲. موثق
   ۳. شایعات موثق
   ۴. شایعات بی‌اساس

   خبری که ذکر کردید از مدل چهارم هست، شایعات بی‌اساس. چرا؟ اگه لینک رو نگاه کنید، می‌بینید منبع خبر سایت wegotthiscovered هست، اونجا رو نگاه کنید، می‌بینید منبع خبر Patreon شخصی فردی به اسم Daniel Ritchman هست. حالا این فرد رو یه مقدار جستجو در موردش بکنید، می‌بینید یک منبع کاملا نامعتبر و غیرقابل اعتماد هست و بخش اعظم کارش اینه شایعاتی پخش کنه که هیچ اساس و مدرکی ندارن اما چون جالب هستن و ملت رو مجبور به کلیک (و خرید اشتراک ماهانه Patreon ایشون می‌کنن) با حرف‌های اینچنینی می‌کنن که متاسفانه! از نظر ما این حرکات زرد جالب نیستن.
   به جای اینها در آردا ما دقیق‌ترین و معتبرترین اخبار از منابع درست رو پوشش می‌دیم، قبل از هر خبر کلی تحقیق میشه از منابع مختلف و بعد تصمیم به انتشار خبری گرفته میشه. هدف ما کلیک جمع کردن به هر بهانه‌ای نیست 😉

   • درود جناب. انجمن تکلیفش چیه؟ هیچ وقت دیگه نمیشه ثبت نام کنیم؟ یعنی شده انحصاری برای اعضای قدیمی؟

 1. سلام داستان ارباب حلقه ها در چه عصری اتفاق افتاده؟ یک جایی خوندم شش هزار سال پیش. توی کتابش درباره این چیزی نوشته؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

مصاحبه شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره فصل دوم؛ از گالادریل سرخورده تا امید در تاریکی

جی‌دی پین، یکی از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره اینکه فصل دوم به چه موضوعاتی ...