آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - B - امپراطور سیاه (گونه‌ای از پروانه‌های سیاه‌بیشه)

امپراطور سیاه (گونه‌ای از پروانه‌های سیاه‌بیشه)

تاریخ‌ها: پس از حدود سال ۱۰۵۰ دوران سوم پدیدار گشتند.

مکان: در نوک درختان سیاه‌بیشه یافت می‌شدند.

خاستگاه: یا به دلیل سایه‌ی در حال گسترش دول‌گولدور، و یا به عنوان استتار در برابر تاریکی سیاه‌بیشه، رنگشان به سیاه تغییر یافته بود.

گونه: گونه‌ای از پروانه‌ها، مرتبط با امپراطور ارغوانی (آپاتورا آیریس)

معنی: برگرفته از پروانه‌ای واقعی به نام «امپراطور ارغوانی» که امپراطور سیاه از همه لحاظ به جز رنگ‌آمیزی، به آن شباهت دارد.

شماری از موجوداتی که در تاریکی سیاه‌بیشه می‌زیستند، رنگ تاریک گرفته بودند. از سنجاب‌ها گرفته تا شب‌پره‌ها، و پروانه‌هایی که بر فراز درخت‌ها می‌زیستند نیز از این قائله مستثنی نبودند. به نظر می‌رسد این پروانه‌ها با «امپراطور ارغوانی» مرتبط باشند، گونه‌ای واقعی از پروانه‌ها که بال‌هایی با نقوش سفید و آبی رنگین کمانی دارند. «امپراطورهای سیاه» سیاه‌بیشه چنین نقش و نگارهایی نداشتند، و بال‌هایشان تماما سیاه  بود. آن‌ها طعمه عنکبوت‌های بسیاری بودند که در میان درختان جنگل در کمین شکار می‌نشستند.

یادداشت‌ها:

رنگ سیاه بال این پروانه‌ها، در واکنش به آمدن سایه به سیاه‌بیشه پدیدار گشت، سایه‌ای که نخست در حدود سال ۱۰۵۰ دوران سوم مشاهده شد.

درباره مرجان نظری

مرجان هستم. در طفولیت و از طریق فیلم‌ها با تالکین آشنا شدم و به خاطر شباهت تصاویر فیلم با رویاهای ۶ سالگیم، به سرزمین میانه نقل مکان کردم. منتظرم ۵۰ ساله بشم تا گندالف بیاد و من رو با خودش به ماجراجویی ببره.
x

شاید بپسندید

آردای گزند دیده (جهان فاسد شده به دست ملکور)

تاریخ‌ها: در گذشته‌ی بسیار دور، ملکور به آردا گزند رساند.   والار در ژرفای زمان ...