آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - بخش ویژه سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

بخش ویژه سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

مقدمه‌ای بر داستان سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

نقشه سریال ارباب حلقه‌ها آمازون

در ابتدا که خبر ساخت سریال از سوی آمازون اعلام شد، این شرکت تاکید کرد که سریال قرار نیست مجدداً همان داستانی را تعریف کند که پیتر جکسون با فیلم‌هایش آن را روایت کرده بود. مسئولان آمازون از همان ابتدا گفته بودند که پروژه آن‌ها به روایت وقایعی خواهد پرداخت که پیش از کتاب یاران حلقه رخ می‌دهد. سریال آتی آمازون استودیو برای اولین بار افسانه‌های قهرمانانه‌ی دوران دوم از تاریخ سرزمین میانه را به تصویر می‌کشد. این داستان حماسی هزاران سال قبل از وقایع هابیت و ارباب حلقه‌های جی.آر.آر. تالکین رقم می‌خورد، و مخاطبان را به عصری می‌برد که حلقه‌های قدرت ساخته شد، پادشاهی‌ها به شکوه رسیدند و به ورطه نابودی افتادند، قهرمانان نامحتمل مورد آزمایش قرار گرفتند، امید به یک بند استوار مانده بود، و بزرگ‌ترین نیروی شری که تاکنون به دست تالکین نگاشته شده تهدید کرد که تمام دنیا را به تاریکی می‌کشد. سریال در صلح و آرامش نسبی آغاز و با گروهی از شخصیت‌های آشنا و جدید در مسیر رویارویی با هراسی قدیمی پیرامون بازگشت اهریمن به سرزمین میانه همراه می‌شود. از تاریک‌ترین ژرفای کوه‌های مه‌آلود، تا جنگل‌های شکوهمند پایتخت الفی لیندون، تا جزیره خیره‌کننده پادشاهی نومه‌نور، تا دوردست‌ترین مرزهای نقشه، این پادشاهی‌ها و شخصیت‌ها میراثی را به وجود می‌آورند که تا مدت‌ها بعد بر جای می‌ماند. سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت چهار داستان مهم را روایت می‌کند: ساخت حلقه‌های قدرت، خیزش سائورون، ترقی و سقوط جزیره نومه‌نور، و آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد توصیه می‌کنیم از این لینک توضیحات کامل سازندگان سریال را بخوانید.

درباره نویسنده

جی. آر. آر. تالکین

«جی.آر.آر تالکین» در سوم ژانویه ۱۸۹۲ در «بلوم فونتین» آفریقای جنوبی متولد شد. پدرش «آرتور روئل تالکین» مدیر بانکی در بیرمنگام انگلستان بود اما یکسال قبل از تولد «جان» به همراه همسرش «مابل سوفیلد»به آفریقای جنوبی مهاجرت میکنند. تالکین در سال ۱۸۹۶ پدرش را از دست میدهد و به همراه مادرش به انگلستان باز میگردد اما مادرش نیز در سال ۱۹۰۴ بر اثر بیماری دیابت (که آن زمان علاج ناپذیر بود) از دنیا میرود و او توسط کشیشی به نام «پدر فرانسس مورگان» تربیت میشود. او که به رشته ادبیات علاقه مند بود و تحصیلات خود را در این رشته ادامه میدهد. در سالهای بعد او با خلق آثاری چون «هابیت»، «ارباب حلقه‌ها» و سیلماریلیون به یکی از بزرگترین نویسندگان تاریخ بدل میشود. لیستی از آثار این نویسنده بزرگ در صفحه «سایر کتابهای تالکین» موجود است.

ادامه مطلب

موسیقی

کاور آلبوم موسیق فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

آهنگساز معروف «بر مک‌کرری» که پیش‌تر ساخت موسیقی متن آثاری همچون بازی God of War، سریال‌های The Walking Dead, Snowpiercer, See, Outlander و Battlestar Galactica را برعهده داشت، آهنگساز رسمی سریال  حلقه‌های قدرت است. افزون بر این هاوارد شور، آهنگساز افسانه‌ای سه‌گانه هابیت و ارباب حلقه‌ها هم موسیقی تیتراژ اصلی سریال را ساخته است.

هر فصل از سریال یک آلبوم موسیقی اصلی دارد، اما این پایان کار موسیقی عظیم ساخته‌شده برای هر فصل نیست. هر هفته با انتشار قسمت‌های جدید آلبوم‌های موسیقی جداگانه‌ای شامل تمامی قطعات موجود در هر قسمت منتشر خواهد شد. مک‌کرری می‌گوید آلبوم کلی موسیقی متن فصل اول نسخه‌ای با برش متفاوت و حتی بازنویسی و ضبط مجدد آهنگ‌هاست که سعی دارد قوس روایی فصل اول را در یک فرمت سمفونیک در اختیار مخاطبان قرار دهد.

زیرنویس فارسی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

زیرنویس فارسی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت را که براساس کتاب‌های تالکین و دارای توضیحات اضافه و ترجمه جملات زبان‌های الفی و… است را می‌توانید از پایین دانلود کنید:

تحلیل و بررسی‌های سریال

ادامه تحلیل و بررسی‌ها…

نژادهای مختلف حاضر در سریال

سرزمین میانه در کنار داستان‌های شگفت‌انگیز، مکان‌ها زیبا و هولناک، زبان‌های مختلف، صدها شخصیت و لایه مختلف دیگر همانند سایر داستان‌های فانتزی، دارای نژادهای مختلفی نیز هست که ممکن است برای برخی از کسانی که به تازگی با دنیای تالکین آشنا شده‌اند گیج‌کننده باشد. در این مقاله مفصل به صورت فشرده به معرفی مهم‌ترین نژادهایی که در سریال حضور دارند پرداخته‌ایم که علاوه بر توضیحات مختلف از کتب تالکین، اینفوگرافیک‌ها و شجره‌نامه‌های مربوطه به آنها را نیز در یکجا برایتان گردآوری شده‌است.

«معرفی نژادهای مختلف در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت»

اخبار سریال

ادامه اخبار…

مقالات تخصصی مرتبط با سریال

ادامه مقالات…

گزارش‌های ویژه سریال

ادامه گزارش‌ها…

مصاحبه‌های بازیگران

ادامه مصاحبه‌ها…

شخصیت‌های سریال

گالادریل
گالادریل
گیل-گالاد
گیل-گالاد
بران‌وین
بران‌وین
الندیل
الندیل
سادوک باروز
سادوک باروز
الروند
الروند
میریل
میریل
آروندیر
آروندیر
دورین چهارم
دورین چهارم
الانور ‘نوری’ برندی‌فوت
الانور ‘نوری’ برندی‌فوت
ائارین
ائارین
فارازون
فارازون
تئو
تئو
هالبرند
هالبرند
غریبه
غریبه
کله‌بریمبور
کله‌بریمبور
دیسا
دیسا
پاپی پرودفلو
پاپی پرودفلو
ماریگولد برندی‌فوت
ماریگولد برندی‌فوت
کمن
کمن
لارگو برندی‌فوت
لارگو برندی‌فوت
ایسیلدور
ایسیلدور
دورین سوم
دورین سوم

کسب اطلاعات بیشتر از سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت