آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - سرزمین میانه تغییری چشم‌گیر می‌یابد: گزارش مجله امپایر برای فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

سرزمین میانه تغییری چشم‌گیر می‌یابد: گزارش مجله امپایر برای فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در آستانه‌ی به راه انداختن آشوبی از حلقه‌های جادویی است

گالادریل (مورفید کلارک) از حلقه‌ی قدرت خود در شگفت است.

گالادریل (مورفید کلارک) از حلقه‌ی قدرت خود در شگفت است.

به‌نظر می‌رسد که حلقه‌های قدرت نامی کاملاً برازنده برای آنهاست. لیندزی وبر، از تهیه‌کنندگان اجرایی سریالی که نامش را از همان زیورآلات گرفته، می‌گوید: «شما می‌خواهید که آنها را بردارید، می‌خواهید که آنها به دست کنید، تمامی ما این فرصت را با حلقه‌ها تجربه کرده‌ایم…»

او در مورد اصل جنس صحبت می‌کند، شاهکاری که توسط هنروران تردست سازنده‌ی اشیاء پشت‌صحنه‌ی این سریال مهیا شده تا نشانگر زیورآلاتی سه‌گانه باشد. این حلقه‌ها توسط فلزکار برجسته الفی، کله‌بریمبور (چارلز ادواردز) – با کمک آقایی سائورون‌نام (چارلی ویکرز) – در فرجام فصل نخست این پیش‌درآمد بر ارباب حلقه‌ها، رخ داد. اما بی‌شک این شیفتگی دست‌اندرکاران حلقه‌های قدرت در پرداختن به این اشیاء درخشنده‌ی جواهرنشان نیست که بیش از همه نظر ما را به خود جلب کرده است… وبر می‌گوید: «هنگامی که گالادریل [مورفید کلارک] سرانجام می‌تواند حلقه‌ی خود، ننیا، را به دست کند، لحظه‌ای بسیار خاص است. مسئله‌ای که امیدواریم توانسته باشیم آن را به شکل سینمایی در لحظه‌ی آغاز فصل ۲ به تصویر درآوریم.»

یک اورک علاقه‌مند به شرارت.

یک اورک علاقه‌مند به شرارت.

وبر اشاره دارد که هرچند سه‌گانه‌ی ننیا و دیگر همتایان آمیخته از میتریل‌اش، ناریا و ویلیا، با پافشاری گالادریل در فصل اول ساخته شدند، ما در حقیقت ندیدیم که کسی آنها را به دست کند. (یا حتی کسی جز کله‌بریمبور آنها را لمس کند.) اما اکنون که با قاطعیت بر انگشتانی الفی جای گرفته‌اند، تدبیر فریبنده و جادوی سرچشمه‌گرفته از سائورون در آنها کم‌کم احساس خواهد شد. وبر وعده می‌دهد: «در این فصل ما فرصت یافتیم که با برخی از روایت‌های پیرامون توانایی حلقه‌ها کلنجار رویم؛ که به نظرم مهم‌تر از همه، نشان دادن تأثیر آنها بر شخصیت‌هایمان، پس از اینکه حلقه‌ها را به دست می‌کنند، بود. آنها افراد را به گونه‌ای تغییر می‌دهند که حاصل آن شاید تغییراتی شایسته و شاید نه‌چندان شایسته باشد.»

چرخه‌ی حلقه: معرفی کردن ننیا و شرکا.

چرخه‌ی حلقه: معرفی کردن ننیا و شرکا.

وبر می‌گوید ما شاهد «جنبه‌ای کاملاً متفاوت از گالادریل» در طول هشت قسمت آینده خواهیم بود. اگرچه این فرمانده الفی پولادین شدیداً معتقد است که ننیا و شرکا راه‌حل نجات سرزمین میانه و بهبود زوال قلمرو اوست، این حقیقت ناخوشایند وجود دارد که او در راه بازگشت سائورونِ فریبنده گره‌گشایی کرده است – حتی اگر پیش از ساختن حلقه‌ها نقاب از چهره‌ی حریف سرسخت دروغگویش برداشته و او را فراری داده باشد. وبر می‌گوید: «گالادریل خاضع گشته. او وادار به پذیرش اشتباهاتش شده. او مجبور به قبول این مسئله شده که شاید نجوای درونش همیشه بی‌عیب نیست. او به‌ناچار با این سوال روبرو شده که آیا ناروا عمل کرده یا خیر و اگر چنین باشد، تصمیم بگیرد که برای سروسامان دادن اوضاعی که خود او در به جریان انداختن‌شان در سرزمین میانه دست داشته، چه مسیری را در پیش بگیرد.»

در عین حال، بدون احتساب حلقه‌ی یگانه، سائورون هنوز باید بانیِ در تاریکی به هم پیوستن (انگشتان خود را می‌شمارد، اما کم می‌آورد) ۱۶ حلقه دیگر شود. او هشت قسمت را برای رسیدن به سه حلقه صرف کرده است. او باید دست بجنباند. و یقیناً این کاری است که او در فصل ۲ با اتخاذ هویت الف زرین‌موی آناتار و رفاقت صمیمی با کله‌بریمبوری که به شکلی نگران‌کننده منعطف است، به سرانجام می‌رساند.

مقاله پیشنهادی: «۲۰ حلقۀ ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت کدام‌اند؟»

پادشاه دورف دورین سوم (پیتر مولان) با عزیزش.

پادشاه دورف دورین سوم (پیتر مولان) با عزیزش.

وبر می‌گوید: «رابطه‌ی میان این دو شخصیت – و این دو بازیگر، چارلی ویکرز و چارلز ادواردز – امری است که بسیار بدان افتخار می‌کنیم. این ایفای نقشی بسیار تماشایی از سوی دو بازیگر، و داستانی بسیار جذاب در دل آن چیزی است که برای این فصل به آن مشغول بوده‌ایم. سائورون می‌خواهد که تمام سرزمین میانه را کنترل کند، و می‌داند که برای رسیدن به آن، نیازمند حلقه‌هاست. او برای ساخت این حلقه‌ها نیازمند بزرگترین فلزکار الف است.»

کله‌بریمبور (چارلز ادواردز) به همراه الروند (رابرت آرامایو) در فصل ۱

کله‌بریمبور (چارلز ادواردز) به همراه الروند (رابرت آرامایو) در فصل ۱

به نظر می‌رسد که وبر و شورانرها پاتریک مک‌کی و جی‌دی پین، ادواردز (که درس جواهرسازی آموخته) را در نقش کله‌بریمبور مشغول نگاه داشته‌اند و او اکنون نقشی بزرگ‌تر در داستان ایفا می‌کند. وبر قول می‌دهد: «ما ساخته شدن حلقه‌های بسیاری را خواهیم دید. این فصل، شما در همان اتاقی که اتفاقات رخ می‌دهد حضور دارید. یا به عبارت دقیق‌تر، درون کوره‌ای که این اتفاقات رخ می‌دهد. آتش روشن شده است.»

فصل ۲ حلقه‌های قدرت از ۸ شهریور بر روی پرایم ویدیو قرار می‌گیرد.

درباره الوه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

نتفلیکس نسخه موبایلی بازی قصه‌های شایر را می‌سازد

نتفلیکس نسخه موبایلی بازی قصه‌های شایر را می‌سازد

به گزارش ورایتی، بخش بازی‌سازی نتفلیکس ۱۴ عنوان موبایلی جدید را در دست ساخت دارد ...