آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فیلم ها - فیلم «هالیفیرین: کوه مقدس»

فیلم «هالیفیرین: کوه مقدس»

فیلم «هالیفیرین: کوه مقدس»

فیلم هالیفیرین، یک فیلم کوتاه طرفداری تقریباً فراموش شده است که اتفاقات پیش از روشن شدن فانوس‌های گوندور را در زمان جنگ حلقه بازگو می‌کند؛ فانوس‌هایی که به هنگامه نیاز یکی از دو قلمرو گوندور و روهان با افروختن آتش بر فراز آنها می‌توانستند سریع‌تر از هر پرنده یا چاپار، خبر مخاطرات خود را به دیگری برسانند.

هالیفیرین در زبان روهیریم به معنی «کوه مقدس» است. آنجا محل غربی‌ترینِ هفت فانوس بنا شده بر قله‌های رشته کوه ارد نیمرایس بود که نگهبانان آن در زمان جنگ حلقه به طور کامل از مردم روهان بودند. پیش از بنای فانوس، آنجا محل مخفی مقبره الندیل بود که توسط ایسیلدور بنا شده بود. این مکان تا زمان نبرد دشت کله‌برانت و آمدن ائوتئود به کمک گوندور، تنها میان شاهان و کارگزاران گوندور به صورت یک راز منتقل می‌شد.

آیا نگهبانان این فانوس می‌توانند در برابر یورش اورک‌ها از خود و محل فانوس، آخرین امید گوندور برای رساندن خبر به روهان از مخاطره عظیمی که از سوی موردور آنها را تهدید می‌کند، محافظت کنند؟ یا پیش از رسیدن خبر، هالیفیرین به دست دشمن سقوط خواهد کرد؟

فیلم «هالیفیرین: کوه مقدس»

Halifirien: The Holy Mountain (2009)

فیلم طرفداری هالیفیرین که با هزینه اندک شخصی و تیم تولید بسیار کوچک، با بازیگرانی که همه آنها کودک و نوجوان هستند، در ایرلند ساخته شده و در سال ۲۰۰۹ منتشر شده بود. لازم به ذکر است داستان به تصویر کشیده شده در این فیلم در کتاب وجود ندارد. اما به خوبی از المان‌ها و فضای موجود در دنیای تالکین استفاده کرده است و با موسیقی قابل قبول خود، تجربه کوتاه و جالبی برای مشاهده از بخشی دیده نشده از سرزمین میانه را می‌تواند رقم بزند. شما می‌توانید این فیلم طرفداری را با زیرنویس اختصاصی آردا از طریق آپارات تماشا کنید:

مشخصات فیلم

نام فیلم: Halifirien

تاریخ انتشار: ۸ سپتامبر ۲۰۰۹

زمان کل: ۳۱ دقیقه

کشور: ایرلند

زبان: انگلیسی

صفحه فیلم در IMDb

 

دست‌اندرکاران

کارگردان، تهیه کننده، نویسنده: Tom Robinson

فیلم‌برداری، سینماتوگرافی، تدوین صوتی و تصویری: Patrick Robinson

موسیقی: Peter Clarke

 

بازیگران

ارادور: James Robinson

ارادان: Dominic Downes

نگهبان ۱: Tim Clarke

نگهبان ۲: Uilliam Downes

اورک ۱: Luke Clarke

اورک ۲: Michael Robinson

اورک ۳: Jeremy Clarke

درباره الوه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

سقوط ایان مک‌کلن از روی صحنه - حال وی مساعد است

سقوط ایان مک‌کلن از روی صحنه – حال وی مساعد است

ساعاتی پیش ایان مک‌کلن در حین اجرایی پرتحرک مربوط به یک مبارزه از روی صحنه ...