آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فیلم ها - فیلم «شاخ گوندور»

فیلم «شاخ گوندور»

فیلم «شاخ گوندور» از دنیای تالکین و ارباب حلقه‌ها

فیلم شاخ گوندور وقایع روزگار کیریون، کارگزار حکمران گوندور را که مورد تهاجم مردمان درنده‌خوی شرقی که با نام بالخوت یا ارابه سواران شناخته می‌شوند قرار گرفته بود را شرح می‌دهد. گوندور در آستانه ویرانی قرار دارد. کیریون در اوج ناامیدی، شش تن را برای طلب یاری از ائوتئود، صاحبان اسبان نیمه فراموش شده، راهی کرد؛ مردمان شمالی که در سرچشمه‌های آندوین سکونت داشتند.

آیا بوروندیرِ سلحشور موفق خواهد شد پیغام کیریون را به مقصد برساند؟ آیا ائوتئود به درخواست گوندور پاسخ خواهند داد؟ برای مشاهده این بخش از داستان تالکین، می‌توانید این فیلم طرفداری را با زیرنویس فارسی اختصاصی در پایین تماشا کنید:

فراتر از امید کیریون، ارباب آن‌ها ائورل به سوی جنوب رهبریشان کرد و دشمنان گوندور را در سواحل رود بزرگ در محلی که به دشت کله‌برانت مشهور است، در هم شکست. این پیروزی ائورل در نبرد، مستقیما به پایه گذاری سرزمین روهان انجامید، و به همین سبب است که این نبرد، بر پرده‌ای آویخته در تالار زرین مدوسلد، به یادگار نقش بسته است.

شاخ گوندور یک فیلم کوتاه ساخته شده توسط طرفداران در جمهوری چک است. آنان با جمع آوری کمکی ۱۱ هزار یورویی از سوی طرفداران موفق به ساخت این فیلم شدند. داستان این فیلم برگرفته از فصلی در کتاب قصه‌های ناتمام است که البته فیلم کاملاً به آن وفادار نیست و المان‌ها و تفاوت‌هایی اساسی با کتاب دارد. مهم‌ترین این تناقض‌ها، اهمیت و حضور شاخی است که در داستان اصلی وجود ندارد، اما به طور کلی برای یک فیلم کوتاه به خوبی ساخته شده است. لازم به ذکر است سکانس نبرد فیلم با وجود اینکه ممکن است عجیب بنماید، اما برخلاف فیلم‌ها و اقتباس‌های هالیوودی، دقت بسیار خوبی در نمایش نبردهای قرون وسطایی با شمشیر و سلاح‌های اینچنینی دارد، چیزی که به ندرت در سینما آن را مشاهده می‌کنیم.

مشاهده فیلم در YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=wVFtSUQm-jQ

صفحه فیلم در IMDb:

https://www.imdb.com/title/tt10852750

درباره الوه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

معرفی چند کتاب جدید مربوط به انیمه جنگ روهیریم

معرفی چند کتاب جدید مربوط به انیمه جنگ روهیریم

قرار است که یک کتاب راهنمای مصور و یک کتاب رنگ‌آمیزی برای انیمه ارباب حلقه‌ها: ...