آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - ۵۰ نکته جالب درباره فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت که نمی‌دانید

۵۰ نکته جالب درباره فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت که نمی‌دانید

50 نکته جالب درباره فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت که نمی‌دانید

رسانه IGN در بازدید از پشت صحنه فیلم‌برداری سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت با عوامل سریال گفتگویی داشته است.

در این دیدار آنها با شورانرها، پاتریک مک‌کی و جی‌دی پین؛ طراح پروتز، سارا گاور؛ سرپرست بدلکاری، بن کوک؛ تهیه کننده اجرایی، لیندزی وبر؛ مدیر هنری، مارتین فولی؛ طراح تیم تولید، کریستین میلستد؛ و فینلی بردبری، مدیر ناظر صحنه به گفتگو پرداختند. در اینجا ۵۰ نکته جالب توجه از این دیدار و گفتگوها آورده شده است:

 1. فصل ۲ در همان دژ یخی آغاز می‌شود که گالادریل و نیروهایش در فصل ۱ به آنجا رفتند. همچنین مشخص می‌شود که چرا او حضور شر را در آنجا احساس کرده بود.
 2. در ابتدای داستان نگاهی نزدیک‌تر به آدار خواهیم داشت و رابطه‌اش با اورک‌ها را بهتر درک خواهیم کرد.
 3. آدار در فصل ۲ از همیشه قوی‌تر است. هرچند باید از فرزندان (اورک‌های) بیشتری مراقبت کند. او اکنون چیزهای زیادی برای از دست دادن دارد.
 4. در این فصل متوجه می‌شویم که کشتن سائورون حتی پیش از ساخته شدن حلقه یگانه چقدر دشوار است.
 5. اکنون که سائورون آشکارا حضورش را اعلام کرده است، درک بهتری از او و انگیزه‌هایش خواهیم داشت. تمام چیزی که او اکنون در اختیار دارد، حیله‌گری خودش است و خواهیم دید که این حیله‌گری چگونه او را به قدرتمندترین موجود در تمام سرزمین میانه بدل می‌کند.
 6. تاریکی فصل ۲ تنها مربوط به سائورون نیست. ما شخصیت‌های دیگری را هم می‌بینیم که در حال پذیرفتن تاریکی درون خود هستند.
 7. گالادریل در فصل ۲ نیز تنها می‌ماند. در فصل ۱ دوستانش ظن او مبنی بر بازگشت تاریکی را باور نکردند و اکنون در فصل جدید به دلیل ماجراهای پیش آمده با سائورون به گالادریل اعتماد ندارند.
 8. گالادریل همچنین در معرض آزمایشی بزرگ قرار می‌گیرد.
 9. برای اولین بار در این فصل شاهد منظره‌های بیابانی از سرزمین میانه خواهیم بود.
 10. هنوز مشخص نیست که جادوگر بی‌نام داستان گندالف است یا خیر. خود شخصیت غریبه همچنان نمی‌داند چه کسی است چرا که اگر می‌دانست جالب نمی‌شد. آن وقت به نظر می‌رسید که این اطلاعات بدون هدف خاصی از مخاطب مخفی شده‌اند. این جادوگر در مسیر خودشناسی است و ما در این سفر با او همراه خواهیم شد.
 11. بسیار پوچ‌گرایانه و غم‌انگیز است که همه برای منفعت خود به یکدیگر آسیب می‌رسانند، اما حتی سائورون نیز اعتقاد دارد که در حال ترمیم سرزمین میانه است. در این صورت به نظر می‌رسد که در این فصل چهره‌ای حق به جانب از سائورون را خواهیم دید.
 12. در این فصل موجودات جدیدی وجود خواهند داشت که دیدنشان به این انتظار طولانی می‌ارزد.
 13. هرچند بعضی از این موجودات جدید قبلاً به تصویر کشیده شده‌اند، اما پیش‌تر از وجودشان در طول دوران دوم با خبر نبوده‌ایم.
 14. سرزمین‌های جنوبی از بین رفته‌اند و موردور به مکانی بی‌قانون تبدیل شده که احتمالاً انسان‌ها دیگر علاقه‌ای به قدم گذاشتن در آن نخواهند داشت.
 15. به نظر می‌رسد آن دسته از جنوبی‌هایی که کشته نشده و فرار نکرده بودند انتخاب سختی را پیش روی خود خواهند داشت.
تصویر اختصاصی IGN از گالادریل در فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

تصویر اختصاصی IGN از گالادریل در فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

اورک‌ها

 1. از آنجایی که فصل ۲ به گسترش تاریکی در سرتاسر سرزمین میانه می‌پردازد، شاهد اورک‌های بسیار بیشتری خواهیم بود. حدوداً ۱۵۰۰ گریم اورکی برای فصل ۲ طراحی شده است.
 2. گریم هر اورک دو ساعت و نیم زمان می‌برد.
 3. به علت بالا بودن تعداد بازیگرانی که به گریم نیاز دارند و همچنین زمان طولانی که برای این کار لازم است، بازیگران از صبح زود و در دو گروه مجزا، توسط یک تیم گریم ۱۰۰ نفره گریم می‌شوند.
 4. در فصل ۲ به جای لاتکس از فوم برای ساخت پروتز‌ها (به استثنای گوش‌ها) استفاده شده است تا پروتز‌ها سبک‌تر و قابل انعطاف‌تر باشند.
 5. این موضوع بسیار با اهمیت است چرا که ارک‌ها بدل‌کاری‌های بیشتری در این فصل خواهند داشت و مهم است که راحت‌تر بتوانند حرکت کنند.
 6. گریم هر اورک شامل یک بالاپوش، قسمت سینه، سر و چانه است که می‌توان هر قطعه را با قطعه‌‌های دیگر ترکیب کرد.
 7. با این حال اورک‌های اصلی داستان لباس و گریم مخصوص خود را دارند.
 8. بیشتر پروتزها را می‌توان برای دیگر اورک‌ها نیز استفاده کرد اما هر اورک دندان خاص خود را دارد. حدود ۱۵۰۰ سری دندان برای فصل دوم ساخته شده است.

الروند زره‌پوش در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

بدلکاری

 1. تمرینات بدلکاری ۴ ماه پیش از شروع فیلمبرداری آغاز شد.
 2. بیشتر بازیگران به خواست خود از بدلکار استفاده نمی‌کنند و بدل کارهایشان تنها در صحنه‌هایی که به مهارت بسیار بالا نیاز است ایفای نقش کرده‌اند.
 3. گالادریل، سائورون و الروند در نبردهای بیشتری حضور دارند.
 4. صحنه‌ای وجود دارد که در آن الروند از آبشاری ۵۰ متری پایین می‌پرد. یعنی در حال فرار از چه چیزی است؟
 5. از آنجایی که سبک مبارزه الف‌ها ظرافت بیشتری دارد بازیگرها و بدلکارهای الف‌ها تمرینات بیشتری را گذرانده‌اند. برای مثال اسماعیل کروز-کوردوا (آروندیر) و تعدادی دیگر از بازیگرها که در گذشته تمرینات بدلکاری داشته‌اند نیز برای صحنه‌های بزرگتر حدوداً یک ماه تمرین کردند.
 6. همچنین شیوه مبارزه الف‌های مسن‌تر، متفاوت‌تر است. چرا که آنها تجربه بیشتری در مبارزه دارند.
 7. اورک‌ها نقش پررنگ‌تری در فصل دوم دارند. حدوداً ۲۰ بدلکار اورک در این فصل حضور داشته و ۴۰ یا ۵۰ اورک دیگر در پشت صحنه حاضر هستند تا در صورت نیاز به نقش آفرینی بپردازند.
 8. حداقل یک نبرد بزرگ با حضور اورک‌ها را شاهد خواهیم بود. این نبرد در مقابل الف‌ها خواهد بود.

آدار و یک اورک در پشت صحنه فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها

طراحی صحنه

 1. در این فصل به قسمت‌هایی از نقشه سرزمین میانه سفر می‌کنیم که تا پیش از این به تصویر کشیده نشده بودند. این موضوع نقش اساسی در انتقال مکان فیلم‌برداری از نیوزیلند به بریتانیا داشته است.
 2. بین فصل ۱ و ۲، تعداد ۷۰ کانتینر شامل لوازم صحنه از نیوزیلند به بریتانیا منتقل شده است.
 3. این ۷۰ کانتینر تنها شامل یک سوم لوازمی هستند که در این فصل مورد استفاده قرار گرفته است. دو سوم دیگر کاملا جدید هستند. به منظور استفاده کمتر از پرده‌های سبز و آبی برخی از صحنه‌های قدیمی نیز اصلاح شده‌اند.
 4. این فصل بیشتر درباره درگیری شخصیت‌های شرور داستان خواهد بود که تاثیر آن را در طراحی صحنه خواهیم دید.
 5. دپارتمان هنری سریال تنها مشغول ساخت لوازم صحنه و لباس نبوده است. حلقه‌های قدرت که در فصل ۱ شاهد ساخته شدنشان بودیم نیز با ظاهری اصلاح شده در فصل ۲ ظاهر می‌شوند.
 6. برای فصل ۲، تعداد ۱۲۰ صحنه طراحی شده است.
 7. برای ساخت بسیاری از قسمت‌های صحنه‌ها از تاریخ الهام گرفته شده است. برای مثال گوش‌ماهی‌های موجود در معماری معبد نومنور از یک کلیسای بروتالیست در رومانی تاثیر گرفته است.
 8. خزد-دوم در فصل ۲ بزرگتر است.
 9. در این فصل شاهد تمدن دورف‌ها در هنگام رونقش خواهیم بود. با توجه به اتفاقی که در آینده برای خزد-دوم خواهد افتاد، نشان دادن چهره ملایم‌تر جامعه دورفی برای تیم حلقه‌های قدرت بسیار مهم بوده است.
 10. تخت پادشاهی دورین نیز برای این فصل بازسازی شده است.
 11. برای ساخت نمای خارجی صحنه‌ها، ابتدا از قطعات استیل استفاده شده (چرا که پس از پایان فیلم‌برداری می‌توان آن‌ها را فروخت یا تغییر کاربری داد)؛ سپس لایه‌ای از تخته لایی و چند ورق گچی بر روی آن قرار می‌گیرد. در آخر نیز با استفاده از پلی‌استیرن و قالب‌های سیلیکونی، جزئیات ظریف نما را می‌سازند.
  (نمای خارجی به قسمتی از سازه می‌گویند که رو به دوربین است و تنها به منظور فیلمبرداری ساخته می‌شود.)
 12. برای فصل ۲ از ۴۰ قالب برای نماها و صحنه‌ها استفاده شده است.
 13. ظاهر دربار نومه‌نور بهبود یافته، و یکی از اولین صحنه‌هایی است که برای این فصل ساخته شد. همچنین مطلا کاری‌های بیشتری دارد و از نور بیشتری بهره برده شده تا باعث درخشیدن طلاها بشود. علاوه بر آن، سکو و عصای سلطنتی دوباره طراحی شده‌اند.
 14. تمام اسب‌های حاضر در فصل ۲ ظاهر مخصوص به خودشان را دارند.

ایسیلدور در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

لوکیشن

 1. برای فصل دوم، پارک بزرگ ویندسور به لوکیشن ایده‌آل تیم فیلمبرداری تبدیل شد. علت این انتخاب، انعطاف پذیری بالای این مکان و همینطور وجود مکان‌هایی همچون باتراستیپ‌رایز بود. در این مکان هم مناطق به شدت جنگلی و هم فضای باز وجود دارد.
 2. ساختن صحنه‌ها در باتراستیپ از سال ۲۰۲۲ آغاز شد. این منطقه شاهد یکی از نبردهای این فصل خواهد بود.
 3. منطقه‌ای که برای ساخت صحنه‌ها از آن استفاده شده، هنوز مناسب کشاورزی نیست. بنابراین تیم حلقه‌های قدرت در حال آسیب رساندن به زمین نمی‌باشد.
 4. این موضوع برای بردبری و تیمش بسیار مهم بود، چرا که بخش بزرگی از کار او به عنوان مدیر ناظر صحنه مراقبت از محیط‌های طبیعی است.
 5. ۱۲ صحنه از جمله قلعه، منجنیق و مکان‌های جنگلی، در لوکیشن باتراستیپ ساخته شده است.

زمان پخش فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت ۸ شهریور ۱۴۰۳ (۲۹ اوت ۲۰۲۴) خواهد بود.

درباره مرجان نظری

مرجان هستم. در طفولیت و از طریق فیلم‌ها با تالکین آشنا شدم و به خاطر شباهت تصاویر فیلم با رویاهای ۶ سالگیم، به سرزمین میانه نقل مکان کردم. منتظرم ۵۰ ساله بشم تا گندالف بیاد و من رو با خودش به ماجراجویی ببره.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت چگونه شروع می‌شود؟

فصل اول سریال حلقه‌های قدرت ما را با جوامع و قهرمانان بسیاری از سرزمین میانه ...