آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - بخش ویژه سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» - مصاحبه‌های بازیگران سریال - عشق ممنوعه الف و انسان در سریال ارباب حلقه‌ها؛ بنیادی و کوردوا چه نظری دارند؟

عشق ممنوعه الف و انسان در سریال ارباب حلقه‌ها؛ بنیادی و کوردوا چه نظری دارند؟

نازنین بنیادی و اسماعیل کروز کوردوا

نازنین بنیادی و اسماعیل کروز کوردوا در فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت به ترتیب نقش یک انسان شفادهنده و یک الف سیلوان را بازی می‌کنند. هر دو شخصیت حداقل در بخشی از فصل اول در سرزمین‌های جنوبی قرار دارند و تا جایی که می‌دانیم از ایستادن در برابر دشمن نمی‌ترسند. رسانه Looper اخیرا با این دو نفر گفتگویی انجام داده که در ادامه با هم آن را می‌خوانیم.

بران‌وین با بازی بنیادی و آروندیر با بازی کروز کورودوا شخصیت‌هایی ساختگی برای سریال حلقه‌های قدرت هستند که جایی در کتاب‌ها آن‌ها را نمی‌بینیم. این مسئله به خصوص با توجه به رابطه عاشقانه آن‌ها چالش‌برانگیز است و بسیاری از طرفداران را به یاد عشق‌های ممنوعه آراگورن و آرون در ارباب حلقه‌ها و برن و لوتین در سیلماریلیون می‌اندازد.

وب‌سایت لوپر اوایل تابستان امسال در لندن با این دو نفر حرف زده و سوالاتی را درباره فصل اول سریال پرسیده است. ظاهرا رابطه میان این الف و انسان پیچیده‌تر از چیزی است که در نگاه اول به نظر می‌رسد. بنیادی و کروز کوردوا همچنین درباره حضور در صحنه‌هایی که پر از جلوه‌های واقعی بود صحبت کردند و از شخصیت‌های مورد علاقه خود در داستان‌های تالکین گفتند.

بگذارید کار را با یک سوال راحت شروع کنیم. شخصیت مورد علاقه شما از داستان‌های تالکین کیست؟

اسماعیل کروز کوردوا: فقط یک شخصیت؟ به نظر من مردم. من همیشه مردم روهان را دوست داشتم. همیشه مسحور آن‌ها و قدرت اسب‌های آن‌ها می‌شدم که نمادشان بود. آن‌ها شجاعت خاصی داشتند. من واقعا عاشق مردم روهانم.

نازنین بنیادی: من عاشق معصومیت فرودو هستم. احتمالا خیلی‌ها همین حرف را می‌زنند، اما حقیقت است.

کوردوا: بعد از مردم روهان باید بگویم الف‌ها. چون خودم الف بودم.

بله، همه ما می‌دانیم که تو به چه کسانی وفاداری.

کوردوا: راستش من به شکل تمام و کمال یک الف واقعی بودم.

بنیادی: بله، درست است.

نازنین بنیادی و اسماعیل کروز کوردوا در سریال ارباب حلقه‌ها

می‌دانیم که شما عشق ممنوعه دارید. واضح‌ترین نکته این است که آروندیر یک الف و بران‌وین یک انسان است. هر زمان که در داستان‌های تالکین چنین رابطه‌ای شکل می‌گیرد، یک اتفاق خاص، نادر و ویژه است. همیشه هدفی پشت این رابطه‌ها وجود دارد، به خصوص با توجه به شکلی که تالکین از آن‌ها استفاده می‌کند. درباره رابطه عاشقانه شخصیت‌های خودتان چه چیزی می‌توانید به ما بگویید؟

بنیادی: فقط بحث کنار هم آمدن یک الف و یک انسان نیست که ممنوعه است، بلکه یک جور دینامیک قدرت بزرگ هم وجود دارد. من نقش فردی از جنوب را بازی می‌کنم که اجدادش در سمت اشتباه تاریخ قرار داشتند: آن‌ها به جای خیر، شر را انتخاب کردند. این مردم حالا دارند هزینه انتخاب خود را می‌پردازند، و سعی دارند خود را از گذشته و از الف‌ها رها کنند، الف‌هایی که در سرزمین آن‌ها حضور دارند و مراقبشان هستند. آروندیر یکی از همین افراد است و بنابراین رابطه عاشقانه ما چند لایه است. من یک مادر تنها با پسری سرکش هستم و باید دید که این شرایط چطور پیش می‌رود و مردم من و او چقدر سخت با این رابطه برخورد می‌کنند.

کوردوا: علاوه بر این، عمیق‌تر وارد بحث سلسله مراتبی می‌شوید که در میان الف‌ها وجود دارد. الف‌ها یک گروه بزرگ نیستند که همه آگاهی مشترکی از نیکی داشته باشند. در این سریال ارباب حلقه‌ها می‌توانیم لایه‌های مختلف مخالف و موافق این رابطه ممنوعه را ببینیم و ببینیم که این موضوع چگونه در این سلسله مراتب قرار می‌گیرد.

بنیادی: می‌توانیم این را اضافه کنم که چقدر عاشق این ایده برای امروز و این زمان هستم؛ به خصوص این که با یک الف و انسان طرفیم، اما شباهت‌های شالوده‌ایِ ما – عشقمان به طبیعت، کنجکاوی‌مان برای یکدیگر و همه چیزهایی که درباره‌شان بین خودمان حرف زده‌ایم – وجه اشتراکاتی که ما را به هم پیوند می‌دهند قوی‌تر از چیزهایی هستند که از هم دورمان می‌کنند. این پیام برای جهان امروز خیلی مهم است.

بله، حتی در نوشته‌های تالکین هم فرزندان ایلوواتار، همه فرزندان او هستند.

بنیادی: بله.

در صحنه‌هایی که تاکنون از آروندیر دیده‌ایم، دنباله‌های اکشن زیادی به چشم می‌خورد، و جلوه‌های واقعی زیادی در کار است. به عنوان یک مخاطب هیجان‌زده‌ام تا این جلوه‌های واقعی را ببینم، اما این قضیه در هنگام فیلمبرداری چه فرقی با پروژه‌های دیگری که امروزه به کرّات از پرده سبز استفاده می‌کنند، داشت؟

کوردوا: خیلی خوب بود، خیلی زیاد. سی‌جی‌آی کارهای شگفت‌انگیز زیادی انجام داده و همه ما از آن لذت می‌بریم، و البته این فناوری هم در بخش‌هایی از سریال ارباب حلقه‌ها استفاده می‌شود، اما این که بتوانیم با کار واقعی دست هنرمندان و صنعت‌گرانی احاطه شویم که تک‌تک جزئیات را به وجود آورده‌اند – هر آن‌چه روی زمین می‌بینید، حتی خزه‌ها و کپک‌های روی درختان و برگ‌های آن‌ها – واقعا به تعمیق رابطه شما با کاری که انجام می‌دهید، کمک می‌کند. این شرایط بر روح همه ما و روح شخصیت‌های ما اثر می‌گذارد. مطمئنم که این احساس از طریق لنز به شما هم منتقل می‌شود.

بنیادی: برای دنیایی که پیرامون‌تان ساخته شده و شما را در بر می‌گیرد، هیچ جایگزینی وجود ندارد.

پخش سریال The Lord of The Rings: The Rings of Power از ۱۱ شهریور آغاز می‌شود و دو قسمت نخست سریال به‌صورت همزمان منتشر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به سریال این مقاله را بخوانید.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

گالادریل را به عنوان فرمانده سپاهیان شمال معرفی کرده است. او زرهی را پوشیده که پیش‌تر در پوسترهای سریال مشاهده شده بود

کار روی فصل سوم سریال حلقه‌های قدرت آغاز شده است

به‌گزارش هالیوود ریپورتر، پاتریک مک‌کی و جی‌دی پین یک قرارداد همکاری جدید سه ساله با ...