آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - گفتگوی بازیگران خانواده الندیل درباره نومه‌نور در سریال ارباب حلقه‌ها

گفتگوی بازیگران خانواده الندیل درباره نومه‌نور در سریال ارباب حلقه‌ها

لوید اوون، اما هوروات، مکسیم بالدری

جزیره‌ی نومه‌نور همیشه برای رشته افسانه تالکین مهم بوده است. این جزیره در داستان «ارباب حلقه‌ها»، حتی اگر فقط در حاشیه داستان باشد باز حضور پررنگی دارد. با این حال، در سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت»، نومه‌نور فقط یک جزء ساده نیست – نومه نور و مردم آن بخش اصلی و مرکزی روایت سریال هستند.

رئیس این خانواده نومه‌نوری، عضوی به ظاهر بی‌اهمیت (دارای رگ و ریشه پادشاهی) از خانواده سلطنتی است و همچنین این خانواده توسط الندیل و خویشاوندان نزدیک او رهبری می‌شود (از جمله ایسیلدور معروف، که طرفداران «ارباب حلقه‌ها» او را به عنوان مردی می‌شناسند که حلقه یگانه را از انگشت سائورون جدا می‌کند.).

در اوایل تابستان، وبسایت Looper این فرصت را داشت که با الندیل و فرزندانش درون سریال، ائارین و ایسیلدور (به ترتیب با بازی لوید اوون، اما هوروات، و مکسیم بالدری) آشنا شود. پدر و پسر مستقیماً از آثار اصلی تالکین می‌آیند، در حالی که شخصیت ائارین ساخته و پرداخته‌ی ذهن نویسندگان سریال است (همچون شخصیت تائوریل در فیلم هابیت ساخته‌ی پیتر جکسون).

هر سه بازیگر شور و اشتیاق فراوانی برای مصاحبه داشتند. آنها از خود تعصبات نومه‌نوری نشان دادند و بالدری حتی مصاحبه را با کلمه «گلناس» نومه نوری، گیاهی که در نهایت هزاران سال بعد برای هابیت های شایر به علف پیپ معروف شد، شروع کرد. در این گفت‌و‌گو میتوانید با چالش‌هایی که این سه بازیگر برای یه تصویر کشیدن شخصیت‌های مورد علاقه‌ی تالکین با آن روبرو بودند و توضیحاتی در مورد اینکه بازیگران واقعاً تا چه مقدار از داستان سریال ارباب حلقه‌ها آگاه هستند، آگاه شوید.

شخصیت‌های مورد علاقه، برتری نومه‌نوری‌ها و سفر ایسیلدور

ایسیلدور

لوید اوون: یک سوال سریع. آیا ما اولین مصاحبه شوندگان شما (از میان بازیگران سریال) هستیم؟

*خیلی کوتاه ، بله.

لوید اوون: نومه‌نوری‌ها بهترین‌اند. هر کس دیگری را که ملاقات کردی، این را هرگز فراموش نکن.

مکسیم بالدری: گلناس.

*این به یکی از سوالات من پاسخ می‌دهد. متشکرم.

مکسیم بالدری: کمی هدیه‌ی نومه نوری برای شما بود.

*شما کاملا در نقش نومه نوری خود فرو رفته اید، شخصیت اصلی تالکینی مورد علاقه شما کیست؟

لوید اوون: آراگورن.

اما هوروات: آراگورن؟

لوید اوون: او سی و هشتمین نوه من است، باید این را بگویم. باید وفادارانه از خانواده‌ام حمایت کنم.

اما هوروث: گیملی. من بشدت طرفدار دورف‌ها هستم.

مکسیم بالدری: بورومیر.

*مکسیم، اغلب بر ایسیلدور سایه ای افتاده است زیرا او نتوانست حلقه را نابود کند، به خصوص در فیلم پیتر جکسون. اما پیشینه او در نوشته‌های تالکین در واقع بسیار دیدنی است و اعمالی قهرمانانه انجام داده. همه این‌ها را کنار هم بگذارید و او در نهایت یک حس قهرمان دراماتیک را دارد. آیا این شبیه به نسخه‌ای از شخصیتی است که قرار است در «حلقه‌های قدرت» به نمایش در بیاوری؟

مکسیم بالدری: همه فاسد می‌شوند. در فصل اول، او یک ملوان جوان است و در تلاش است تا خودش را پیدا کند، راه و روایتش را پیدا کند. او می‌خواهد پدرش را راضی کند، همچنین مسیری را که پدرش برایش در نظر گرفته، طی کند، اما چیز دیگری وجود دارد که نمی‌تواند کاملاً روی آن انگشت بگذارد. او می‌خواهد به غرب سفر کند و با برادرش، آناریون باشد که در واقع برای همه ما یک چهره ناشناخته است. او فعلا حضور ندارد.

ایسیلدور در تلاش است تا خود را پیدا کند. این چیزی است که بسیار هیجان انگیز است، ما چیزهای زیادی در مورد او و جایی که داستان او به پایان می‌رسد می‌دانیم، و این اولین تجربه به تصویر کشیدن زندگی او است.

 

آوردن شخصیت های جدید و قدیمی به سریال ارباب حلقه‌ها

ائارین

*اما [هوروات]، اسم شخصیت شما چیست و چرا برای نمایش خلق شده است؟

اما هوروات: نام او ائارین است. او بچه‌ی کوچک این خانواده است. فکر می‌کنم او به این دلیل خلق شده که شکافی که در جزیره اتفاق می‌افتد باید در خانواده نیز منعکس شود. او همین وظیفه را دارد. او همچنین نمایانگر خلاء به وجود آمده‌ای است که به دلیل از دست دادن مادرمان احساس می‌شود. حداقل، او در این فصل تمام تلاش خود را می‌کند تا جایی که می‌تواند برای برادر بسیار دردسر سازش، مادر باشد.

*لوید، الندیل تعریف جامعی از عبارت پدرسالار است. آراگورن که شخصیت مورد علاقه شماست، هزاران سال پس از مرگش هنوز نام او را به در نبردهایش فریاد می‌زند. او دوست اربابان الف است. او بنیانگذار پادشاهی‌ها است. بازی در نقش شخصیتی به این بااهمیتی در رشته افسانه‌های تالکین چه نوع مسئولیتی را به همراه دارد؟

لوید اوون: این یک مسئولیت فوق العاده بزرگ اما توام با هیجان است ، زیرا همانطور که می‌دانید، نشانه‌های مشخصی در مسیر وجود دارد که این مرد کیست. بدیهی است که باید به آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها برسیم. اما مضمون قهرمانی مورد نظر تالکین در سراسر ماجراجویی حفظ شده است.

همانگونه که الندیل را در ابتدا می‌یابیم، به ویژه شکلی که جی‌دی پین و پاتریک مک‌کی از دست دادن همسر و مادر فرزندانش را به نمایش گذاشتند، می‌بینیم آشفتگی درون خانواده غم و اندوه را به همراه دارد. او مردی در ابتدای این داستان است که سعی می‌کند همه چیز را جمع و جور کند و زندگی خود را تا حد امکان ساده نگه دارد.

اما مشکل این‌جاست که قلب او طرف الف‌ها و ذهنش درگیر نومه‌نور است. تقابل و سختی این دو مقوله برای او یک کشمکش درونی ایجاد می‌کند که در خانواده‌اش نیز نمود پیدا می‌کند. چیزی که ما می‌بینیم کسی است که شاید نمی‌خواهد به آن سفر برود، اما این سرنوشت اوست. او بیشتر و بیشتر از سرنوشت آگاه می‌شود، زیرا هر شخصیت در دنیای تالکین می‌داند که سرنوشتی وجود دارد و باید آن را پذیرفت.

 

بازیگران فقط تا پایان فصل ۱ را می‌دانند

الندیل

*جی دی پین و پاتریک مک کی در مورد چگونگی ترسیم این موضوع صحبت کرده‌اند. شما چه مقدار از این پنج فصل و فصل اولی که در آن بازی می‌کنید خبر دارید؟

مکسیم بالدری: فقط فصل ۱.

*واقعا؟ آنها فقط فصل اول را به شما گفته‌اند؟

اما هوروات: آره.

لوید اوون: بدیهی است که آنها به اندازه کافی در مطبوعات در مورد برخی از این موضوعات صحبت کردند. ما حلقه‌های قدرت را می‌سازیم. ما جزیره بزرگ نومه‌نور، خزد دوم، آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها را خواهیم دید. پس یک چنین چیزهایی می‌دانیم.

برای همه تعادل سختی وجود دارد، زیرا اگر من با کسی مثل شما صحبت کنم، می‌دانیم که تالکین داستان را به کجا برده است. سپس اگر کسی تازه و بدون دانش تالکینی به تماشای سریال ارباب حلقه‌ها بنشیند، خب نمی‌خواهید آن را برای او خراب کنید، زیرا ممکن است چیزی در موردش نخوانده باشد. و آن‌گاه تازه بعد از آن به سراغ کتابها خواهد رفت، و همه ما می‌خواهیم که آن کودک ۱۰، ۱۱ ساله‌، همانند ما به دنیای تالکین کشیده شود.

ما از کار با جی دی و پاتریک اطمینان خاطر داریم، همانطور که امیدوارم طرفداران این حس را داشته باشند، زیرا هر چه بیشتر صحبت‌های آنها را بشنوید، متوجه می‌شوید که این دو، طرفداری پر و پاقرص با هوش زیاد و دانش فراوان از تالکین هستند و عشق زیادی به او دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از داستان سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت، شنیدن موسیقی‌ها، خواندن اخبار، گزارش‌ها، مصاحبه‌ها، دانلود زیرنویس فارسی اختصاصی آردا با توضیحات مبتنی بر کتاب‌ها و آشنایی با شخصیت‌ها می‌توانید به بخش ویژه سریال مراجعه کنید.

درباره الروس

الروس هستم، فانتزی برای من یعنی تالکین و تالکین یعنی رویای شیرین کودکی امیدوارم که قلم‌فرسایی‌های ناچیز من مقبول روح عظیم تالکین قرار بگیره.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بنجامین واکر درمورد پدر گیل-گالاد، نقش خود و جزئیات قلمرو لیندون سخن می‌گوید

بنجامین واکر درمورد پدر گیل-گالاد، نقش خود و جزئیات قلمرو لیندون سخن می‌گوید

گیل-گالاد تنها به طور خلاصه در مقدمه فیلم «یاران حلقه» ظاهر می‌شود. حتی در کتاب ...