آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - بنجامین واکر درمورد پدر گیل-گالاد، نقش خود و جزئیات قلمرو لیندون سخن می‌گوید

بنجامین واکر درمورد پدر گیل-گالاد، نقش خود و جزئیات قلمرو لیندون سخن می‌گوید

بنجامین واکر درمورد پدر گیل-گالاد، نقش خود و جزئیات قلمرو لیندون سخن می‌گوید

گیل-گالاد تنها به طور خلاصه در مقدمه فیلم «یاران حلقه» ظاهر می‌شود. حتی در کتاب های «ارباب حلقه‌ها» نیز فقط چند بار از او نام برده شده است. اما این ارباب الف یکی از شخصیت‌های اصلی سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» خواهد بود.

گیل-گالاد یکی از مهم‌ترین رهبران دوران دوم تاریخ سرزمین میانه (در زمان پخش سریال) و همچنین یکی از نقش‌های اصلی برای شناخت و جلوگیری از نخستین خیزش دومین ارباب تاریکی، سائورون، برای به قدرت رسیدنش است. گیل-گالاد با افراد کلیدی از جمله الروند و گالادریل سروکار دارد و حتی دو حلقه از سه حلقه الفی در برهه‌ای از زمان به او واگذار می‌شود. او بر پادشاهی قدرتمند لیندون حکومت می‌کند و در نقش خود به عنوان شاه برین نولدور بر بسیاری از قلمروهای اطراف تأثیر می‌گذارد.

به تصویر کشیدن این شخصیت مهم در سریال بر عهده بنجامین واکر خواهد بود. مصاحبه کنندگان وبسایت Looper مدتی پیش با این بازیگر در یک پخش زنده ویدیویی به گفتگو نشستند. آنها با هم به برخی از چالش‌هایی را که با به تصویر کشیدن چنین شخصیت مهم افسانه‌ای در یک اقتباس سریالی و سینمایی به وجود می‌آمد پرداختند. از ارجاع مذهبی تا رویکرد الهام گرفته شده از شیوه تربیتی والدین گیل-گالاد تا حکمرانی تا بازی در مجموعه‌ای با نیم میلیون برگ طلای نقاشی شده با دست روی زمین، واکر از به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در «حلقه‌های قدرت» هیچ واهمه‌ای نداشت.

 

شخصیت مورد علاقه بنجامین واکر در منابع اصلی

بنجامین واکر بازیگر نقش گیل-گالاد در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

می‌خواهم بدانم کدام یک از شخصیت‌هایی که تالکین نوشته است را دوست داری.

من به شکلی خودخواهانه، شاه گیل-گالاد را دوست دارم و به شما می‌گویم چرا. بی‌ارزش به نظر می‌رسد، اما چیزی که من در مورد او دوست دارم این است که او باهوش است، به نظر می‌رسد که او این آگاهی را دارد و همیشه کمی جلوتر از دیگران است. او انگشت خود را روی نبض نیروی حیاتی سرزمین میانه قرار داده است که به هر حال انتخاب کرد در سرزمین میانه باقی بماند. “من می‌توانم به والینور بروم یا روی این صخره کثیف و نفرت انگیز پر از موجوداتی بمانم که می‌خواهند یکدیگر را بکشند و شاید خودم را فدای آنها کنم” که باعث می‌شود او را بیشتر دوست داشته باشم. اما در روند انجام این کار، او همیشه این هوشیاری را دارد که من در مورد او دوست دارم. بهای آزادی و آرامش، هوشیاری دائمی است و او تجسم آن است.

این در واقع به سوال دوم من منجر می‌شود. گیل-گالاد به عنوان یک شخصیت در متن نسبتاً غیرقابل دسترس است زیرا او درمتن بسیار بلند مرتبه است. او با همه چیزهای سطح بالا سر و کار دارد. برای تطبیق او با چیزی که فقط یک شخصیت در یک فیلم نیست، بلکه در یک سریال سریالی طولانی است، چقدر برای شما چالش برانگیز بوده است؟

هر زمان که احساس سرگردانی می‌کنم، به منبع باز می‌گردم. شما به کتاب‌ها برمی‌گردید، حتی اگر به طور خاص در مورد گیل-گالاد نباشد، شما می‌توانید وارد مسائل جزئی والدین او و بحث در مورد اینکه پدرش چه کسی بوده یا نبوده شوید، و می‌توانید خودتان را دیوانه کنید، اما همچنین می‌خواهید تصور کنید که جنگ چگونه خواهد بود. شما می‌خواهید تصور کنید که جاودانگی واقعاً به چه معناست، یعنی مرگ نهایی همه کسانی که تا به حال در طول هزاران و هزاران سال آن را می‌شناسید و دوست داشته اید. سپس باید این سوال را بپرسید که “با وجود آن چگونه می‌توان امید را حفظ کرد؟”

بیشتر مردم او را از روی آهنگی که سم می‌خواند می‌شناسند، اما در واقع چیزهای بیشتری وجود دارند که می‌توانید از متون آنها به دست آورید. مثل یک متن مذهبی، به نوشته های تالکین  برمی‌گردی و هر بار چیز جدیدی کشف میکنید . این یکی از لذت های خودخواهانه آن برای من است. اما همچنین روشی بی پایان برای الهام گرفتن است. این یک منبع کامل است.

 

پدر گیل-گالاد کیست و چه چیزی این شخصیت را رهبر خوبی می‌کند؟

گیل-گالاد و زوبین‌اش (نیزه‌اش) آیگلوس در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

پدرش در نمایش کیست؟ انتخاب کردی یا مبهم گذاشتی؟ یا اجازه نداری بگی؟

تو نمی‌خوای بدونی…آره. شما نمی‌خواهید بدانید.

نیاز نیست نام او را افشا کنی، اما آیا به این موضوع پرداخته شده است یا این چیزی است که شما راهی که کریستوفر تالکین میل بدان داشت تغییر مسیر داده‌اید؟

به من اعتماد کن خوشحال میشی اما همچنین کمی شبیه این است که بگویم “چطور نصفه و نیمه دیدی؟” قطعا شما نمی‌خواهید بدانید. فقط لذت ببرید.

در نوشته ها گیل-گالاد بر همه حکومت نمی‌کند، اما او شاه برین است. این پویایی تقریباً موجب یک دموکراسی آمیخته با نظام سلطنتی میشود، تا جایی که باعث تلاش برای سازماندهی در جبهه مقاومت در برابر سائورون میشود. همانطور که شما گفتید، او پیشگو است. او آینده را می‌بیند و مردم نمی‌بینند. چگونه آن را در داستان اینجا اعمال می‌کنید؟ آیا از همان روز اول در اینجا، زمانی که اولین قسمت آن به نمایش درمی‌آید، عیان میشود، یا قرار است با گذشت زمان به این نقش بپردازد؟

خوب، دوران دوم، رسیدن به سن میانی سرزمین میانه است. اگر تصور کنید، همه ما در نوجوانی هستیم و شروع به رفتن در مسیرهایی کرده ایم که قرار است در آن وجود داشته باشیم. اما گیل-گالاد، به‌عنوان یک رهبر… چیزی که فکر می‌کنم او را به یک رهبر بزرگ و الهام‌بخش رهبران اینجا در دنیای واقعی تبدیل می‌کند، این است که او می‌تواند نقاط قوت کسانی را که به او خدمت می‌کنند، تقویت کند و از آن استفاده کند، او از همه چیز آگاه است. چه کسی این قدرت را دارد که به کسانی که زیر نظر شما خدمت می‌کنند این آزادی را بدهد که خودشان تصمیم بگیرند؟ شجاعت در آن وجود دارد، و این همان نوع رهبری است که سرزمین میانه به آن نیاز دارد. چگونه می‌توانم بهترین ها را در همه ظاهر کنم؟

من می‌دانم که این یک نوع پاسخ بی پاسخ است، اما این یکی از چیزهایی است که من را در مورد او مجذوب خود می‌کند. بله، راهی که او رهبری می‌کند با … آزادی در ساختار وجود دارد. اگر او یک پدر و مادر بود، او پدر و مادری است که به بچه اجازه می‌دهد تا بالای درخت بالا برود و وقتی آنها فریاد می‌زنند: “من را از اینجا بیرون کن!” او به آنها کمک می‌کند تا خودشان بالا بروند.

من این را در مورد او دوست دارم. او نمیگوید “از اینجا برو عزیزم. من تو را نجات می‌دهم.” نه، مثل این است که میگوید «خودت را به آنجا رساندی، حالا خودت را پایین بیاور».

 

نیم میلیون برگ طلایی رنگ شده حیرت‌انگیز

میز مهمانی با حضور گیل-گالاد، الروند، دورین چهارم و کله‌بریمبور و افرادی دیگر

مهم‌ترین یا هیجان انگیزترین قسمت این داستان که منتظر به تصویر کشیدنش در این پنج فصل هستید چیست؟

اوه، من نمی‌دانم. این یک تله است، مخصوصاً به عنوان یک بازیگر، زیرا بزرگترین لذت این کار برای من این بوده که هر روز سر بزنم و غافلگیر شوم. روز اولی که من سر صحنه بودم، وارد صحنه شدیم و نیم میلیون برگ طلایی روی زمین بود. شما به این گروه بزرگ از تکنسین ها، صنعتگران و هنرمندان نگاه می‌کنید، و می‌دانید کار طاقت فرسایی که برای آن انجام شده است و قرار دادن آنها روی زمین. من را به حرکت در می‌آورد. من از آن احساس بغض می‌کنم. من فکر می‌کنم این حداقل چیزی است که برای گفتن این داستان‌ها به درستی نیاز دارید.

اما همچنین، من سعی می‌کنم به جلو نگاه نکنم. من سعی می‌کنم در زمان حال حرکت کنم، زیرا نمی‌خواهم در این جمله گیر بیفتم، “اوه، این عالی خواهد شد. این عالی خواهد شد.” من می‌خواهم هر روز غافلگیر شوم. من نمی‌خواهم چیزی را از دست بدهم. من فقط سعی میکنم بمونم…

در حال حاضر؟

خوب، بله، اما هر فکری درباره آینده فکری است که در زمان حال تلف شده است. هر فکری در مورد گذشته فکری است که اکنون آن را هدر داده اید. من سعی می‌کنم به دلایل صرفاً خودخواهانه همه چیز را جذب کنم، زیرا من آن را دوست دارم و طرفدار آن هستم، و به دلایلی آنها را متحیر کردم تا اجازه دهند در این برنامه حضور داشته باشم.

برای کسب اطلاعات بیشتر از داستان سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت، شنیدن موسیقی‌ها، خواندن اخبار، گزارش‌ها، مصاحبه‌ها، دانلود زیرنویس فارسی اختصاصی آردا با توضیحات مبتنی بر کتاب‌ها و آشنایی با شخصیت‌ها می‌توانید به بخش ویژه سریال مراجعه کنید.

درباره الروس

الروس هستم، فانتزی برای من یعنی تالکین و تالکین یعنی رویای شیرین کودکی امیدوارم که قلم‌فرسایی‌های ناچیز من مقبول روح عظیم تالکین قرار بگیره.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

الندیل، ایسیلدور، ائارین

گفتگوی بازیگران خانواده الندیل درباره نومه‌نور در سریال ارباب حلقه‌ها

جزیره‌ی نومه‌نور همیشه برای رشته افسانه تالکین مهم بوده است. این جزیره در داستان «ارباب ...