آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - بخش ویژه سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» - تحلیل و بررسی سریال حلقه‌های قدرت - تحلیل و بررسی فریم به فریم سومین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

تحلیل و بررسی فریم به فریم سومین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

تحلیل و بررسی فریم به فریم سومین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

دیشب صفحه توییتر پرایم ویدیو برزیل به اشتباه تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها که قرار بود پنج‌شنبه ۲۳ تیرماه منتشر شود را به صورت عمومی ارسال کرده بود و پیش از آنکه گردانندگان آمازون بتوانند ویدیو را حذف کنند، افرادی اقدام به گرفتن اسکرین‌شات و اسکرین‌رکورد از آنها کرده و دست به انتشار آنها زدند. این تصاویر و ویدیوها که همگی به زبان پرتغالی برزیلی بودند پس از ترجمه انجمن تالکین آلمان از آنها به زبان انگلیسی، آردا نیز اقدام به ترجمه و ارائه زیرنویس فارسی بر اساس آن کرد که می‌توانید آن را در پایین مشاهده کنید:

تیزر تریلر جدید سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت با نمایی از یک مجسمه در نزدیکی شهری در جزیره نومه‌نور آغاز می‌شود. در حاشیه این رودخانه مجسمه‌های مختلفی قرار گرفته که به نوعی عظمت و تبحر در هنر و حجاری را نشان می‌دهند. رویش درختان و آثار باد و باران بر روی آنها خبر از قدمت‌شان می‌دهد.

مجسمه در نزدیکی بندری نومه‌نوری در تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در میانه این رودخانه یک کشتی در حال حرکت به سمت شهر است که بادبان‌های آن طرحی شبیه بال‌های کلاهخود محافظان ارگ سلطنتی میناس تیریت در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها دارد. در حقیقت این کلاه‌خود و تاج پادشاهی گوندور در کتاب (طرح فیلم بسیار با توصیفات تالکین متفاوت است) همان کلاه‌خود جنگی مرسوم در نومه‌نور بوده است که در دوران سوم توسط مردمان گوندور به کار گرفته شده بود. پس از کشته‌شدن آناریون در سنگ‌باران باراد-دور و نابود شدن کلاه‌خود او، از کلاه‌خود ایسیلدور برای تاج‌گذاری شاهان گوندور استفاده می‌شد که در سالیان بعد در زمان آتاناتار دوم با تاجی مشابه اما مرصع جایگزین شد.

مجسمه‌ها، کشتی با بادبانی به شکل بال در سریال ارباب حلقه‌ها

در صحنه دوم یک نمای هوایی از سازه‌های الفی در میان درختان طلایی را مشاهده می‌کنیم که به احتمال زیاد باید مربوط به قلمرو الفی لیندون باشد. گیل-گالاد، شاه برین الف‌ها از طریق همین قلمرو به فرمانروایی در دوران دوم می‌پردازد و سعی دارد سرزمین میانه را کنترل کند.

قلمرو الفی لیندون در سریال حلقه‌های قدرت

در صحنه بعدی شخصیت آروندیر با بازی اسماعیل کروز-کوردوا را می‌بینیم که چهره بسیار مصممی را از خود نشان می‌دهد. او در این صحنه کمان را به دست گرفته و احتمالاً آماده نبرد در محیطی بسته است.

اسماعیل کروز کوردوا در نقش آروندیر الف

اولین جملاتی که در این تیزر شنیده می‌شود مربوط به شخصیت ماریگولد برندی‌فوت است که برای سریال ساخته شده و در کتاب‌ها حضور ندارد. او می‌گوید الف‌ها از جنگل‌ها مراقبت می‌کنند و دورف‌ها محافظ معادن هستند. پس در صحنه بعدی نمایی از قلمرو دورفی خزد-دوم را می‌بینیم که مقر فرماندهی دورین چهارم است. اگر فریم به فریم جلو بروید، در گوشه مشخص‌شده در سمت چپ تصویر حرکت احتمالاًً یک بالابر را می‌بینیم و به جذابیت جزئیات مورد توجه سازندگان می‌افزاید.

قلمرو دورفی موریا در تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در صحنه بعدی فرمانروای دورف‌ها مشغول شکستن یک سنگ بزرگ دیده می‌شود. این صحنه که در اولین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها وجود داشت، طبق شایعات مربوط به یک مسابقه شکستن سنگ است که شخصیت الروند هم در آن حضور دارد.

دورین چهارم در مسابقه شکستن سنگ

همان‌طور که ماریگولد می‌گوید، انسان‌ها هم زمین‌های زراعی خود را دارند. از این رو، در صحنه بعدی چند نفر را می‌بینیم که در حال برداشت محصول در نزدیکی یک آبادی هستند. این آبادی در نزدیکی یک تپه قرار گرفته که پشت آن یک کوهستان دیده می‌شود.

آدم‌ها در حال زراعت در سریال ارباب حلقه‌ها

ماریگولد در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید هارفوت‌ها فقط یکدیگر را دارند. صحنه بعدی در تیزر تریلر سوم سریال ارباب حلقه‌ها هم عده‌ای از این اجداد هابیت‌ها را نشان می‌دهد که ظاهراً در حال جشن گرفتن هستند. این صحنه احتمالاً در ارتباط با تصویری است که پیش‌تر از مراسم خاص هارفوت‌ها در مجله امپایر منتشر شده بود.

جشن هارفوت‌ها در تیزر تریلر سوم سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در آخر تصویر خود ماریگولد را می‌بینیم. او احتمالاً در حال گفتگو با یکی از فرزندانش، احتمالاً الانور نوری برندی‌فوت است که گفته شده شخصیتی کنجکاو دارد. این صحنه در ادامه به تصویری کات می‌خورد که در تیزر قبلی از لحظه برخورد شهاب سنگ با زمین دیده بودیم.

 

صحنه بعدی نمای هوایی شهری بندری و عظیم است که به طور قطع نمی‌توان آن را مشخص کرد و می‌بایست منتظر اطلاعات بیشتر از سوی سازندگان سریال بود. البته شایعاتی وجود دارد که در این مکان شهری کهن و الفی قرار داشته که پس از رها شدن، انسان‌ها در آنجا ساکن شده و به گسترش و بازسازی آن مشغول هستند. برای این شایعه بندر اده‌لوند در نزدیکی دول آمروت با وجود آنکه انطباق کاملی با تاریخچه آن در کتاب‌ها ندارد به نظر حدسی مناسب می‌رسد چرا که از بندرگاه‌های کهن الف‌های سیندار بوده است، البته در کتاب و در دوران دوم جزو بندرگاه‌های رهاشده نیست. به هر حال محتمل‌تر است که این شهر یکی از بنادر نومه‌نور، به خصوص الدالونده، باشد که با نگاه به نقشه نومه‌نور و جنگلی‌بودن آن به نظر احتمال قوی‌تریست. الدالونده از پیشگاه در ارتباط با الف‌های ساکن تول اره‌سئا که در غرب نومه‌نور و سرزمین نامیرایان می‌زیستند در ارتباط بوده و نامش به معنی «بندرگاه الفی» است. ممکن است پیوند میان شهر کهن الفی و شهر کنونی انسانی در اینجا باشد که الف‌ها در آغاز ارتباط با نومه‌نور شهری در یکی از نواحی نومه‌نور برای ارتباط نزدیک یا زندگی در کنار آدمیان بنا کرده بودند و پس از وقایعی که در کتاب‌ها آمده و تاریک شدن رابطه میان الدار و آدمیان را در پی داشت، شهر را رها کرده و اکنون تنها آدمیزادگان در آن ساکنند.

شهر بندری ناشناس در تیزر تریلر سوم سریال حلقه‌های قدرت

بندرگاه‌های اده‌لوند و الدالونده در نقشه تعاملی آردا

برای اطلاعات بیشتر از این دو بندرگاه نقشه دوران سوم اطلس تعاملی آردا را ببینید

سپس نوبت به نمای نزدیکی از چهره گالادریل با بازی مورفید کلارک می‌رسد که در تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها یکی از نگرانی‌های اصلی خود را در قالب این سوال بیان می‌کند: «دشمن هنوز زنده است و سوال این است: کجا؟»

نمایی نزدیک از چهره مورفید کلارک در نقش گالادریل

در صحنه بعدی شمشیری در داخل برف فرو می‌رود. در سمت چپ این تصویر پای یک شخصیت دیده می‌شود که احتمالاً باید مربوط به خود گالادریل باشد. او در اولین تیزر سریال در محیط مشابه در حال بالا رفتن از یک آبشار یخی دیده شده بود. طبق اطلاعات منتشره، می‌دانیم که این منطقه فورودوایت یا همان برهوت شمالی است. گالادریل سعی دارد باقی مانده نیروهای اهریمن را پس از پایان دوران اول و شکست مورگوت از بین ببرد.

شمشیر و پای زره‌پوش در تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها

در ادامه تصویر شخصیتی را می‌بینیم که تاکنون مشاهده نشده بود، اما احتمالاً کاراکتری با بازی آگوستوس پرو از همراهان گالادریل در ماجراجویی او در فوردوایت خواهد بود. نکته جالب درباره این شخصیت جوشنی است که پوشیده و درست مثل جوشن گالادریل دارای تزئیناتی با همان ستاره‌هاست. در این صحنه چند تکه یخ از بالا به سمت او رها می‌شود و نشان می‌دهد که گروه صعود آسانی را در پیش ندارند.

آگوستوس پرو از همراهان گالادریل در ماجراجویی او در فوردوایت

با عبور از نمای آبشار، گالادریل چابک را در حال مبارزه با یک موجود غول‌پیکر می‌بینیم. این هیولا احتمالاً باید همان ترول یخی باشد که قبلا در تیزر اول سریال دیده شده بود.

آبشار یخی در تیزر تریلر سوم سریال

 

صحنه بعدی نمای نزدیک چهره الروند با بازی رابرت آرامایو را نشان می‌دهد که از گالادریل می‌خواهد شمشیرش را کنار بگذارد، چرا که او مدت‌هاست در حال نبرد و مبارزه بوده است.

نمایی نزدیک از چهره رابرت آرامایو بازیگر الروند در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

اما در ادامه پاسخ گالادریل با نمایش صحنه حیرت‌برانگیزی با تم رنگی قرمز همراه می‌شود که تعداد زیاد جسد شناور در آب در آن به چشم می‌خورد. در این صحنه ظاهرا یک بنای خاص به زیر آب رفته و بالای آن آتشی هنوز شعله‌ور است. برای این صحنه می‌توان تئوری‌های متعددی را بیان کرد. محتمل‌ترین تئوری از نظر نگارنده فلش‌بکی مربوط به وقایع انتهای دوران اول، جنگ خشم و زیر آب رفتن بلریاند است. این فلش‌بک می‌تواند شرایط سرزمین میانه در پایان دوران اول را به خوبی برای مخاطب تشریح کند. تئوری دیگری که در شایعات غیررسمی به آن اشاره شده، مربوط به خویشاوندکشی الف‌ها در بندر آلکوئالونده است، اما با توجه به این که بخش عمده بناها در این صحنه به زیر آب رفته‌اند، چنین احتمالی از نظر نگارنده قوی به نظر نمی‌رسد. تئوری بعدی می‌تواند مربوط به مکاشفه‌ای از آینده جزیره نومه‌نور و سقوط آن به زیر آب باشد. درست است که بسیاری از مخاطبان از آینده نومه‌نور خبر دارند، اما آیا سریال داستان خودش را حتی برای مخاطبان عادی لو خواهد داد؟ به هر حال این همان سبکی است که تالکین در داستان‌سرایی خود به کرّات استفاده کرده است و در همان آغاز از سرنوشت تاریک شخصیت‌ها پیش از آنکه به آن برسند به طور کامل سخن می‌گوید.

سکانسی خون‌آلود و سرخ‌رنگ و به زیر آب رفته

در صحنه بعدی گالادریل را با وضعیت خاک‌آلود و کثیف می‌بینیم و محیط اطراف او با رنگ قرمز حالتی شبیه صحنه قبلی دارد. این تصویر با دیالوگ همین شخصیت که در این‌جا زره پوشیده همراه می‌شود: «تو آن‌چه من دیده‌ام را ندیده‌ای!»

گالادریل فلک‌زده و خاکی :دی

در نمای بعدی بالاخره مجسمه‌ای را می‌بینیم که اولین بار در تیزر نخست سریال دیده شد و اخیرا تصاویری از آن به اشتراک گذاشته شده بود. مطابق گمانه‌زنی‌های قبلی، این بندرگاه احتمالاً رومنا است که عمده رفت و آمدهای نومه‌نور به سرزمین میانه از آن‌جا انجام می‌شد.

بندر نومه‌نوری رومنا در تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها حلقه‌های قدرت

گیل-گالاد در صحنه بعدی در حالی که تاج برگی‌شکل مخصوص خود را بر سر گذاشته، از این می‌گوید که تاریکی بر سرتاسر زمین خواهد تاخت. در باب شخصیت گیل-گالاد در سریال ارباب حلقه‌ها و نقش کلیدی او در وقایع دوران دوم، خواندن گزارش ویژه‌ای که در آن با بنجامین واکر بازیگر آن انجام گرفته است را از دست ندهید.

گیل-گالاد شاه برین نولدور با بازی بنجامین واکر

در سکانس کوتاه بعدی ما الروند را با جامه‌ای متفاوت نسبت به آنچه تا به حال او را دیده‌ایم به همراه شنلی منقوش به طرح‌هایی طلایی بر تن دارد که گویی با نگرانی بازگشته و به پشت سر نگاه می‌کند. به هر حال به دلیل تفاوت لباس مشخص که این سکانس کاملاً با سکانسی که در تیزر تریلر پیشین در کنار کله‌بریمبور به آسمان خیره شده‌اند متفاوت است.

الروند ایستاده در مقابل چشم‌انداز شهری بندری

در صحنه مهم بعدی لشکری از اورک‌ها را می‌بینیم که با مشعل‌های فروزان خود در مسیری باریک به صف در حال پیشروی به سمت مقصدی نامعلوم هستند. ولی نکته مهم درباره این صحنه شخصیتی است که پیشتاز همه اورک‌ها در حال هدایت آن‌هاست و به نظر می‌رسد که با یک آدم یا حتی شاید یک الف طرف باشیم. در شایعات گفته شده که این شخصیت می‌تواند همان کاراکتری باشد که پیش‌تر در پوسترها با شمشیر دیده شده بود و احتمالاً با نام «آدار» نقش منفی این فصل از سریال خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر از اورک‌های سریال این مقاله خواندنی که در آن با عوامل سریال مصاحبه شده است را از دست ندهید.

اورک‌های مشعل‌به‌دست که در پی شخصیتی در حال عبور از یک پل هستند

در صحنه بعدی برای دومین بار پس از تیزر تریلر قبلی سریال ارباب حلقه‌ها، احتمالاً ملکه تار-میریل را در نومه‌نور می‌بینیم. او که آخرین وارث برحق تاج و تخت در این جزیره است، با نگرانی در حال نگاه به بالای سرش خود است. با توجه به کیفیت پایین تصویر نمی‌توان به‌طور دقیق گفت که بارانی از گلبرگ‌ها در حال ریزش است یا برف یا شاید حتی خاکستر بر سر او می‌بارد.

 

صحنه بعدی متعلق به دو هارفوت قصه است که احتمالاً رابطه‌ای با شخصیت غریبه دارند. در این صحنه نوری و پاپی در مقابل نوری درخشان قرار گرفته‌اند و جرقه‌های شناور آتش در مقابلشان دیده می‌شوند. با توجه به شگفتی نوری از اتفاقی که در برابر آن‌ها در حال رخ دادن است، این صحنه می‌تواند مربوط به فرود غریبه با شهاب‌سنگ باشد.

الانور برندی‌فوت با بازی مارکلا کاونا و پاپی پرودفوت با بازی مگان ریچاردز

در صحنه بعدی یک مرد با موهای مشکی و یک زن با موهای طلایی در محیطی ساحلی در حال سوارکاری هستند. این مشخصات می‌تواند یادآور همراهی گالادریل با هالبراند باشد، اما تشخیص این دو کاراکتر با توجه به وضعیت فعلی آن‌ها کار دشواری است. با آنکه محل مورد نظر دقیقاً مشخص نیست اما توجه به بناهای مقصد احتمالی این دو سوار خالی از لطف نیست.

سوارکاری یک مرد و زن بر روی ساحل در تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها حلقه‌های قدرت

در ادامه نمای نزدیکی از لباس این شخصیت زن دیده می‌شود که مشخص نیست چرا به‌صورت اسلوموشن به تصویر کشیده شده است.

سوارکاری با لباس آبی‌رنگ مواج در باد

در ادامه شخصیت هالبراند با بازی چارلی ویکرز را می‌بینیم که یک شخصیت ساختگی برای سریال است و در این‌جا دقیقا همان زرهی را پوشیده که در پوسترهای منتشره از سریال دیده بودیم. او در این صحنه در حال نبرد به نظر می‌رسد و ظاهرا در کار با نیزه هم مهارت خوبی دارد.

 

تیزر در صحنه بعدی پس از نمایش شگفت‌انگیز یک کشتی، گروهی از ملوانان نومه‌نوری احتمالاً به رهبری ایسیلدور با بازی مکسیم بالدری را نشان می‌دهد. در این‌جا هم همان نماد خورشیدی را می‌بینیم که پیش‌تر در آثار نومه‌نوری و بر بناهای این جزیره دیده شده بود. آیا این نماد واقعا مربوط به مومنان نومه‌نور است؟

 

در صحنه بعدی نیز برای نخستین بار احتمالاً با الندیل با بازی لوید اوون روبرو می‌شویم. او در این‌جا زرهی سبز رنگ با طرحی شبیه پولک‌های ماهی پوشیده و با جدیت به فردی که در مقابل اوست و با توجه به نیم‌رخ احتمالاً باید همان ایسیلدور باشد، می‌گوید گذشته به پایان رسیده است.

الندیل با بازی لوید اوون در حال صحبت با پسرش ایسیلدور

در نمای بعدی بالاخره با شخصیت مهم فارازون با بازی تریستان گراول روبرو می‌شویم که در حال سخنرانی برای گروهی از اهالی جزیره نومه‌نور است. او در این صحنه لباسی با رنگ‌های متضاد آبی و قرمز پوشیده و احتمالاً سعی دارد نظر مردم را به سمت خود برگرداند. آیا فارازون طغیان علیه شاه و دختر او، تار-میریل را آغاز کرده و قدم در مسیر تصاحب پادشاهی گذاشته است؟ ظاهرا او حامیان زیادی در میان مردم پیدا کرده است.

 

صحنه بعدی در واقع نمای بازتر تصویری است که در تیزر اول از سوارکاری گالادریل دیده بودیم. در این صحنه پیداست که او با یک گردان سواره نظام در حال یورش به سمت دشمنان است. تمامی سوارکاران در این صحنه زره و کلاهخود پوشیده‌اند و به نظر می‌رسد که از قبل به طور کامل برای جنگ آماده شده‌اند. آیا نبردی نسبتا بزرگ در این دشت سرسبز اتفاق خواهد افتاد؟ در کنار شهسوارانی با زره‌هایی متحدالشکل، گالادریل و شخصی در پشت زرهی کاملاً متفاوت دارند که احتمالاً یکی از فرماندهان آدمیان است؛ اما اینکه او چه کسی است، به دلیل کیفیت پایین تیزر تریلر لو رفته از سریال و دور بودن او قابل تشخیص نیست.

گالادریل و سواران در حال تاختن بر روی دشتی سبز

دورین چهارم شخصیت بعدی است که فلزی شبیه میتریل را در دست گرفته و با غرور می‌گوید این می‌تواند سرآغاز دوران جدیدی باشد. او احتمالاً با تکیه بر این اکتشاف مهم آینده قلمرو خود را درخشان می‌بیند اما باید دید که تاریکی‌های سرزمین میانه چه تغییری در مناسبات جهان به وجود خواهند آورد.

دورین چهارم میتریل به دست

در صحنه بعدی شخصیت آروندیر را می‌بینیم که اگرچه پای او با زنجیره بسته شده، در حال مبارزه‌ای ماهرانه با موجودی شبیه وارگ است. در نزدیکی محل مبارزه ریشه‌هایی از چند درخت بزرگ دیده می‌شود و احتمالاً در نزدیکی یک جنگل قرار داریم. این صحنه احتمالاً در ارتباط با صحنه‌ای است که اولین بار از او در تیزر نخست سریال دیده بودیم. ولی آیا این اتفاقات در ادامه صحنه‌ای است که او تیر را در هوا با دست می‌گیرد؟ او به اسارت چه کسی درآمده است؟ آیا پای آدار در میان است؟

آروندیر در بند که به مبارزه‌ای نفس‌گیر با یک وارگ می‌پردازند

نوری و پاپی برای دومین بار در این تیزر حاضر شده‌اند. این بار پاپی در حال گریه نوری را در آغوش می‌گیرد اما نوری همچنان متعجب و شگفت‌زده به نظر می‌رسد، انگار که اتفاق عجیبی را پشت سر گذاشته است. همچنین ممکن است وقایعی منجر به از دست رفتن یکی از هارفوت‌ها باشد که آنها را در غم و شگفتی فرو برده است.

 

در صحنه‌های پایانی تیزر شخصیت غریبه در حال نجات نوری برندی‌فوت دیده می‌شود. او در حالی که دستان نوری را گرفته تا از سقوطش در درون شکاف جلوگیری کند، ظاهرا با نوعی جادو باعث خاموشی آتشی می‌شود که در اثر سقوط شهاب‌سنگ به وجود آمده است. با این حساب می‌توان انتظار داشت که غریبه یکی از ایستاری باشد. با توجه به تاکیدی که روی این شخصیت در تیزر قبلی شده بود، باید با یک کاراکتر نسبتا مهم روبرو باشیم. او می‌تواند سائورون یا یکی از جادوگران آبی باشد که در دوران دوم به سرزمین میانه آمده بودند. اگر بخواهیم مطابقت با کتاب را نادیده بگیریم، او حتی می‌تواند اولورینی باشد که برای اولین بار با اجداد هابیت‌ها دیدار می‌کند و بعداً در قالب گندالف ماموریت خود را آغاز خواهد کرد.

 

در آخرین صحنه نوری، پاپی و یکی از دوستان آن‌ها را می‌بینیم که به دنبال سادوک باروز با جدیت به سمت مقصدی نامعلوم می‌روند.

نوری، پاپی و یکی از دوستان آن‌ها را می‌بینیم که به دنبال سادوک باروز با جدیت به سمت مقصدی نامعلوم می‌روند

به قلم ایمان صاحبی و الوه

پخش سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت از ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ شروع می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این سریال این مقاله را مطالعه کنید.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

۶ دیدگاه

  1. عالی مثل همیشه بی صبرانه منتظریم!

  2. سلام آیا سایت شما سریال رو دوبله و یا با زیرنویس پخش می کنه

  3. بسیار عالی بود خسته نباشید
    لطفا واسه سریال زیرنویس تخصصی بزنید مثل اینا که پی‌نوشت دارن و اصطلاحات و مکان و افراد خاص رو توضیح میدن تو زیرنویس.
    سپاس فراوان

  4. معلومه جلوه ویژه تمام عیاری داره . ایولا …

  5. هنوزم تو کف اون شهاب سنگ هستم. موندم که سائورونه یا میتراندیر. هرچند برا گاندالف احتمالش کمتره ??

  6. ای خدا چقدر قشنگگگگگگگگ چقدددددددددددددددددددددددددددددددددددددر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ایان مک‌کلن مایل به ایفای نقش مجدد گندالف است

ایان مک‌کلن مایل به ایفای نقش مجدد گندالف است

ایان مک‌کلن، بازیگر نقش گندالف در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و هابیت درباره احتمال بازی در ...