آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - بخش ویژه سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» - تحلیل و بررسی سریال حلقه‌های قدرت - تحلیل و بررسی فریم به فریم دومین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

تحلیل و بررسی فریم به فریم دومین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

تحلیل و بررسی فریم به فریم دومین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

ساعاتی پیش دومین تیزر تریلر از فصل نخست سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت برای مخاطبین برخی کشورها قابل پخش بود که یکی از طرفداران با ضبط از روی صفحه توانست آن را با دیگر علاقه‌مندان دنیای تالکین به اشتراک بگذارد و می‌توانید خبر کامل آن را در اینجا خوانده یا تیزر یک دقیقه‌ای دوم را در پایین تماشا کنید:

پس از لوگوی پرایم ویدیو در اولین سکانس‌ها ما مناظر زیبای سریال در نیوزیلند را مشاهده می‌کنیم که نقاط دقیق آن هنوز مشخص نیست.

بخشی از طبیعت سرزمین میانه در سریال ارباب حلقه‌ها

البته تصویر دوم چشم‌انداز همان برجی را نشان می‌دهد که تصویر آن ابتدا در پرونده ویژه مجله امپایر برای سریال ارباب حلقه‌ها آمده بود و چند سکانس جلوتر نیز از زاویه شناخته شده پیشین آن را مشاهده می‌کنیم.

تصویر برجی در تیرهاراد برای سریال ارباب حلقه‌ها و نمایی از یک رودخانه

این برجی است که در نزدیکی روستای تیرهاراد (روستایی که برای سریال ساخته شده است) بنا شده و مکان احتمالی آن بنا به ناحیه کوهستانی و وجود رودخانه‌ای یا محلی آبی قابل توجه می‌تواند در شرق و نزدیک دریا بوده و هدف ساخت آن برج دیده‌بانی از مناطق هاراد باشد و هم می‌تواند در امتداد رود هارنن در نزدیکی موردور.

مکان احتمالی برج تیرهاراد

نخستین شخصیتی که در این تیزر مشاهده می‌کنیم سادوک باروز است که گویی یکی از خردمندان نژاد هابیت‌های هارفوت است.

سادوک باروز در سریال ارباب حلقه‌ها حلقه‌های قدرت

در سکانس بعد اون کتابی در دست دارد و شاید در تلاش برای پیشگویی وقایع یا تفسیر نشانه‌هاست.

الفبایی بر مبنای الفبای گابلین‌ها که تالکین آن را ساخته بود

اطلاعات مشخصی از این الفبا و معنای آن وجود ندارد، اما این خط انطباق زیادی بر نشانه‌هایی دارد که در دوران نوسنگی در اروپا کشف شده است و تالکین نیز از آنها برای یکی از الفباهای ساخته خود به نام «الفبای گابلین‌ها» در نامه‌های پاپا کریسمس (نامرتبط به رشته‌افسانه و دنیای ارباب حلقه‌ها) الهام گرفته بود.

الفبای تصویری هارفوت‌ها در کنار الفبای کشف‌شده در دوران نوسنگی اروپا

در صحنه بعد سادوک باروز خطاب به شخصی که ما او را در تصویر نمی‌بینیم، با حالتی نگران می‌گوید: «آسمان [در حالت] عجیبی است.» این دیالوگ به ما نشان می‌دهد که اتفاق مهمی در شرف وقوع است و نشانه‌هایی در آسمان برای کسانی که به آن نگاه می‌کنند وجود دارد.

شخصیت سادوک باروز هارفوت در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

حالا چشممان به شهاب‌سنگی می‌افتد که پیش‌تر آن را دیده بودیم و در طول این تیزر تریلر نیز تکرار می‌شود که نشان از اهمیت آن بر وقایع و داستان سریال دارد.

شهاب‌سنگ یا مردشهابی در سریال حلقه‌های قدرت

سکانس بعدی سکانس جدیدی نیست و در همان زاویه‌ای گیل-گالاد را به ما نشان می‌دهد که پیشتر او را مشاهده کرده بودیم.

گیل-گالاد در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

حال نگاهمان به سکانسی رویایی از پرندگانی در حال پرواز و یک کشتی در حال سفر به سوی یک روشنایی مرموز می‌افتد که داستان آن هنوز مشخص نیست.

پرندگان و کشتی در سریال ارباب حلقه‌ها

در سکانس بعدی می‌توان نزدیک‌تر به کشتی و ساکنان آن نگاه کرد، کشتی زیبایی با دماغه‌ای به سان قو.

کشتی زیبا با دماغه قو

اکنون گالادریل را می‌بینیم که به همراه یارانش، عازم سفری به مقصد احتمالیِ والینور هستند. در باب حقِ بازگشت گالادریل به والینور روایات متعددی وجود دارد. روایتی که ما در اینجا با آن سر و کار داریم، محرومیت گالادریل برای بازگشت است. پس از برانداخته شدن مورگوت، والار تبعدیان را بخشیدند و به آنها اجازه بازگشت دادند. اما گالادریل یک الف معمولی نبود، او از سرکردگان اصلی شورش بود، او کسی بود که هزاران الف را به سوی مرگ و اندوه هدایت کرد. از این رو والار لطف خویش را از محروم ساختند و اجازه بازگشت به والینور را به او ندادند.

گالادریل و دیگر الف‌های سوار بر کشتی در تیزر تریلر دوم سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در تیزر تریلر قبلی، گالادریل را با همین لباس دیدیم که میان قایقی در هم کوبیده شده دست و پا می‌زد. آیا ممکن است که اوسه، مایایِ سرخودِ اولمو، هنگامی گالادریل قصد عزیمت به والینور را داشته است، خشم خود را بر سر این الف گنه‌کار نازل کرده باشد؟

گالادریل مورفید کلارک

در سکانس بعد ما اووین آرتور را در نقش دورین چهارم مشاهده می‌کنیم که او نیز به آسمان خیره شده است.

دورین چهارم در سریال ارباب حلقه‌ها حلقه‌های قدرت

گیل-گالاد و شخصی ناشناس در سکانس بعد از دور مشاهده می‌شوند که به نظر می‌رسد چند لحظه قبل از چند سکانس پیشین و هنگامی که است که گیل-گالاد به آسمان نگاه می‌کند.

گیل-گالاد و الفی دیگر در لیندون

ورود شخصیت غریبه، اتفاقی مهم و خطرناک برای همهٔ نژادها خواهد بود، هیچ نژادی در امان نخواهد بود. الف‌ها، انسان‌ها، هابیت‌ها، انت‌ها و دورف‌ها همگی خود را برای مقابله با آن آماده می‌کنند.

کله‌بریمبور و الروند را در کنار یکدیگر می‌بینیم که از قبل برای این اتفاق آماده بوده‌اند و حالا وقوعش را به نظاره نشسته‌اند. در پشت سر آنها دو محافظ تمام مسلح را می‌بینیم که نشان می‌دهد دوران صلح سرزمین میانه به سرانجام رسیده است.

الروند و کله‌بریمبور و دو محافظ مسلح در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

شایسته است از اهمیت شخصیت الروند سخن به میان آوریم، او که زیر دست شاهِ برین گیل‌گالاد است. در قسمت‌های مختلفی از سریال که تا به اکنون به دستمان رسیده، او نقش کسی را دارد که سعی می‌کند اقلیم‌ها و نژادهای مختلف را با یکدیگر متحد کند. او را پیش از این در کنار شاه دورین چهارم، فرمانروای دورف‌های موریا دیده‌ایم که در تلاش بود تا پیمان اتحادی ایجاد کند، حال در اینجا بار دیگر او را در یک قاب، در کنار کله‌بریمبور می‌بینیم که مهیای مقابله با خطر نوظهور هستند. به‌نظر می‌رسد که گیل‌گالاد مغز متفکر جبهه خیر باشد، و الروند نیز دست و یاور او.

برای لحظاتی ما دو شخصیت برون‌وین و آروندیر را مشاهده می‌کنیم که آنها نیز در حال تماشای آسمانند و پس از آن دست در دست یکدیگر می‌گیرند.

آروندیر و بران‌وین

برون‌وین و آروندیر دست در دست یکدیگر

ورود شخصیت غریبه از اقصی نقاط سرزمین میانه قابل مشاهده خواهد بود. آسمان‌ها از قبل شکل دیگری به خود گرفته‌اند، هیچ چیز طبیعی نیست.

سکانس بعدی تیزر سریال ارباب حلقه‌ها یک سکانس آشنای دیگر است و تصویری از برج تیرهاراد را نشان می‌دهد که پیشتر در بالا به آن اشاره کرده بودیم.

برج تیرهاراد در تیزر تریلر دوم سریال ارباب حلقه‌ها

اینک برای نخستین‌بار چشممان به سینتیا ادای رابینسون می‌خورد که بنا بر شایعات بازیگر آخرین وارث برحق نومه‌نور، ملکه تار-میریل است که گویی او نیز این اتفاق عجیب را از سرزمین خود نظاره می‌کند و سربازی مسلح در زمینه قابل مشاهده است. خبرها به نومه‌نور نیز رسیده است. تمام سرزمین میانه در آماده‌باش است.

سینتیا ادای رابینسون بازیگر احتمالی تار-میریل

همچنین انت‌ها را نیز برای نخستین بار می‌بینیم که آنها هم از ورود شخصیت بیگانه دل‌نگران هستند. انت‌ها موجوداتی پر جنب و جوش نیستند، پس این قضیه به خوبی بر پر اهمیت بودن ورود این شخصیت بیگانه دلالت دارد.

انت‌ها در تیزر تریلر سریال حلقه‌های قدرت

لحظاتی بعد ما شخصیت الانور هارفوت را می‌بینیم که گویی از همان ناحیه یا در نزدیکی همان جایی که انت‌ها هستند، در حال تماشای شهاب یادشده و سقوط و انفجار ناشی از آن است.

الانور "نوری" برندی‌فوت در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

سقوط شهاب‌سنگ یا مرد شهابی در تیزر

در آخرین شات از فضای سریال ما چشم‌اندازی از شهری نومه‌نوری را داریم که ممکن است همان شهر نمایش‌داده‌شده در تیزرتریلر نخست یا شاید آرمنه‌لوس، شهر شاهان نومه‌نور باشد. بر روی این سکانس به اسپانیایی نوشته شده است «ماجراجویی را آغاز کنید».

شهر نومه‌نوری و ماجراجویی را آغاز کنید

در آخرین سکانس دومین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت به ما وعده انتشار تیزر یا تریلری جدید در تاریخ ۱۴  ژوئیه مصادف با پنج‌شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ به ما داده می‌شود که احتمالاً تیزر تریلری برای تریلر اصلی فصل اول این سریال است که گمان می‌رود در کامیک‌کان قرار است رونمایی شود.

تاریخ پخش تیزر یا تریلر جدید سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

پخش سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت از ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ شروع می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این سریال این مقاله را مطالعه کنید.

درباره آرش شامرادلو

من آرش شامرادلو هستم، لقبم ماشین کار هست :) از بهمن 98 عضو آردا هستم. کاراکتر آرداییم آگارواین هست و با دکستر مورگان احساس همذات‌پنداری دارم.

۴ دیدگاه

  1. بسیار عالی بی صبرانه منتظریم!

  2. بسیار عالی، خسته نباشید??

  3. بسیار عالی ممنون از ترجمه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پوسترهای شخصیت‌های سریال که در کامیک‌کان منتشر شده‌اند

گفتگو با سارا زوانگوبانی بازیگر ماریگولد برندی‌فوت در سریال ارباب حلقه‌ها

به‌دست آوردن حق و حقوق اقتباس از داستانی که یکی از بهترین سه‌گانه‌های تاریخ سینما ...