آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - بخش ویژه سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» - تحلیل و بررسی سریال حلقه‌های قدرت - تحلیل و بررسی فریم به فریم تیزر اصلی و طولانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

تحلیل و بررسی فریم به فریم تیزر اصلی و طولانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

تحلیل و بررسی فریم به فریم تیزر اصلی و طولانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

آمازون ساعاتی پیش تریلر جدیدی از سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت را منتشر کرد که اولین تیزر تریلر بلند این اقتباس تلویزیونی محسوب می‌شود. این تریلر با زمان دو دقیقه و نیم جزئیات جذاب و هیجان‌انگیزی را در برگرفته است. در این مقاله به بررسی فریم به فریم این جزئیات می‌پردازیم و تئوری‌های مختلفی مثل احتمال نمایش سوگند فئانور و پسرانش را بررسی می‌کنیم.

 

(بخشی از این متن این مقاله برگرفته از مقاله تحلیل فریم به فریمی است که پیش‌تر برای تیزر لو رفته از سریال تهیه شده بود، اما بخش‌هایی از همان متن‌هایی قدیمی هم ممکن است با توجه به محتواهای جدید اصلاح شده باشد.)

تیزر تریلر اصلی و طولانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت با نمایی از یک مجسمه در نزدیکی شهری در جزیره نومه‌نور آغاز می‌شود. در حاشیه این رودخانه مجسمه‌های مختلفی قرار گرفته که به نوعی عظمت و تبحر در هنر و حجاری را نشان می‌دهند. رویش درختان و آثار باد و باران بر روی آنها خبر از قدمت‌شان می‌دهد.

مجسمه در نزدیکی بندری نومه‌نوری در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در میانه این رودخانه یک کشتی در حال حرکت به سمت شهر است که بادبان‌های آن طرحی شبیه بال‌های کلاهخود محافظان ارگ سلطنتی میناس تیریت در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها دارد. در حقیقت این کلاه‌خود و تاج پادشاهی گوندور در کتاب (طرح فیلم بسیار با توصیفات تالکین متفاوت است) همان کلاه‌خود جنگی مرسوم در نومه‌نور بوده است که در دوران سوم توسط مردمان گوندور به کار گرفته شده بود. پس از کشته‌شدن آناریون در سنگ‌باران باراد-دور و نابود شدن کلاه‌خود او، از کلاه‌خود ایسیلدور برای تاج‌گذاری شاهان گوندور استفاده می‌شد که در سالیان بعد در زمان آتاناتار دوم با تاجی مشابه اما مرصع جایگزین شد.

مجسمه‌ها، کشتی با بادبانی به شکل بال در سریال ارباب حلقه‌ها

محافظ ارگ گوندور

Gondor Citadel Guard by Tom Shaw

در صحنه دوم نمای نزدیک چهره گالادریل را می‌بینیم و صدای او به ما می‌گوید زمانی دنیا چنان جوان بود که هنوز حتی خورشید طلوع نکرده بود. برای چند لحظه تم ریوندل در آثار هاوارد شور از موسیقی زمینه به گوش می‌رسد.

نمای نزدیک از چهره مورفید کلارک بازیگر نقش گالادریل در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در ادامه احتمالا مهم‌ترین صحنه این تریلر را می‌بینیم که آمازون پیش‌تر تصویر آن را در زمان اعلام تاریخ پخش سریال با ما به اشتراک گذاشته بود. این صحنه الفی با جامه سفید را نشان می‌دهد که در حال بالا رفتن از یک تپه سرسبز در آمان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این الف و دیگر جزئیات این صحنه می‌توانید مقاله تحلیلی مربوط به این تصویر را بخوانید.

قلمرو قدسی در تیزر اصلی و طولانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

اما آن‌چه برای اولین بار از نزدیک به ما نشان داده می‌شود، تصویر دو درخت زرین و سیمین والینور یعنی لائوره‌لین و تلپریون است که پیش از دوران اول روشنایی‌بخش سرزمین‌های قدسی بودند. این دو درخت در نهایت توسط مورگوت و با همراهی اونگولیانت عنکبوت نابود شدند اما آخرین میوه‌شان باعث پدید آمدن ماه و خورشید شد. گالادریل در دیالوگ خود به نور همین دو درخت اشاره می‌کند.

دو درخت والینور - لائوره‌لین و تلپریون

در صحنه بعدی گروهی از افراد را می‌بینیم که در دو صف در حال حرکت در سرزمینی تقریبا مه‌گرفته هستند. اگرچه فاصله زیاد دوربین با بازیگران اجازه نمی‌دهد که حدس دقیقی درباره آن‌ها داشته باشیم، اما با توجه به نظمی که در حرکت این افراد وجود دارد، شاید با یک گروه از جنگجویان طرف باشیم.

حرکت گروهی از افراد در دو صف در سرزمینی تقریبا مه‌گرفته

در صحنه بعدی بر فراز یک کوهستان برفی هشت نفر را می‌بینیم که به احتمال زیاد اعضای گروه گالادریل در سفر او به فوردوایت هستند. چرا که رنگ جامه آن‌ها تقریبا مشابه همان رنگی است که از نزدیک از لباس اعضای این گروه و خود گالادریل دیده بودیم. به علاوه، شیوه قرار دادن شمشیر در پشت کمر نیز مشابه صحنه‌های نزدیک از اعضای همین گروه است. نکته جالب در این تصویر هوایی که چند فریم جلوتر به شکل واضح‌تر می‌توانیم آن را تماشا کنیم، حضور یک پرنده در آسمان است که می‌تواند یادآورهای عقاب‌های سرزمین میانه باشد. با این حال، نمی‌توان گفت که آن‌ها لزوماً قرار است نقشی در داستان داشته باشند.

حرکت همراهان گالادریل به سوی فورودوایت

عقاب‌ها!

در ادامه یک نمای هوایی از سازه‌های الفی در میان درختان طلایی را مشاهده می‌کنیم که به احتمال زیاد باید مربوط به قلمرو الفی لیندون باشد. گیل-گالاد، شاه برین الف‌ها از طریق همین قلمرو به فرمانروایی در دوران دوم می‌پردازد و سعی دارد سرزمین میانه را کنترل کند.

تصویر هوایی از قلمرو الفی لیندون در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

حالا جملات شخصیت ماریگولد برندی‌فوت را می‌شویم که مادر نوری هارفوت است و کاراکترش برای سریال ساخته شده. او می‌گوید الف‌ها از جنگل‌ها مراقبت می‌کنند و دورف‌ها محافظ معادن هستند. پس در صحنه بعدی نمایی از قلمرو دورفی خزد-دوم را می‌بینیم که مقر فرماندهی دورین چهارم است. اگر فریم به فریم جلو بروید، در گوشه مشخص‌شده در سمت چپ تصویر دورف‌ها را احتمالاً در حال کار روی دستگاهی می‌بینیم که جهت نور را مشخص می‌کند. آن‌ها ظاهرا با استفاده از آینه‌های مختلف نور را به سمت مدنظر خود هدایت می‌کنند.

هدایت نور توسط آینه در خزد-دوم در تیزر اصلی و طولانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

همان‌طور که ماریگولد می‌گوید، انسان‌ها هم زمین‌های زراعی خود را دارند. از این رو، در صحنه بعدی چند نفر را می‌بینیم که در حال برداشت محصول در نزدیکی یک آبادی هستند. این آبادی در نزدیکی یک تپه قرار گرفته که پشت آن یک کوهستان دیده می‌شود.

زمین‌های زراعی آدمیان در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

صحنه بعدی هارفوت‌ها را در حال پاییدن دو شکارچی می‌بینیم. پیش‌تر در مقاله وب‌سایت ونیتی‌فیر گفته شده بود دو نفری که بر دوش خود چیزی شبیه شاخ گوزن دارند، دو شکارچی آواره هستند. یکی از هارفوت‌ها با دیدن این دو شکارچی همتایان خود را خبر می‌کند. شاید او ترسیده که شکارچی‌ها ممکن است خطری را برای این گروه از موجودات دوست‌داشتنی به همراه داشته باشند. شاید هم آن‌ها در کمین نشسته‌اند تا به شکارچی‌ها دستبرد بزنند.

هارفوت‌ها را در حال پاییدن دو شکارچی

هارفوت‌ها را در حال پاییدن دو شکارچی در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

صحنه بعدی در تریلر سریال ارباب حلقه‌ها عده‌ای از اجداد هابیت‌ها را نشان می‌دهد که ظاهراً در حال جشن گرفتن هستند. این صحنه احتمالاً در ارتباط با تصویری است که پیش‌تر از مراسم خاص هارفوت‌ها در مجله امپایر منتشر شده بود.

جشن و پایکوبی هارفوت‌ها در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در آخر تصویر خود ماریگولد را می‌بینیم. او احتمالاً در حال گفتگو با هابیتی است که در مورد وضعیت زندگی‌شان تردید دارد، چرا که ماریگولد سعی می‌کند به او اطمینان بدهد که آن‌ها در امان هستند، چون هم‌نوعان خود را دارند.

سارا زوانگوبانی در نقش ماریگولد برندی‌فوت

الانور نوری برندی‌فوت در صحنه بعدی در حالی دیده می‌شود که با چشم در حال دنبال کردن شهاب سنگی در آسمان است. در نمای متعاقب، این شهاب سنگ به زمین برخورد می‌کند و انفجار عظیمی را به وجود می‌آورد. وصله‌پینه لباس نوری یکی از جزئیات ریز و جالب در این سکانس است.

الانور نوری برندی‌فوت در حال دنبال کردن شهاب سنگی در آسمان

الانور برندی‌فوت در حال تماشای انفجار ناشی از سقوط شهاب‌سنگ

در صحنه بعدی یک بار دیگر به سراغ آبشار یخی می‌رویم و پس از آن گالادریل را می‌بینیم که در مقابل یکی از همراهانش بر فراز صخره یخی ایستاده است. او شمشیر شکسته‌اش را در برف فرو می‌کند که قبلا آن را در تصویر این شخصیت بر روی یکی از جلدهای مجله امپایر دیده بودیم. شمشیری مشابه همین سلاح در پشت سر کاراکتر روبروی گالادریل هم وجود دارد که در ادامه مقاله بیشتر درباره آن صحبت می‌کنیم. این کاراکتر احتمالا همان شخصیت آگوستوس پرو فابین مک‌کالوم است که جلوتر در حال یخ‌نوردی دیده می‌شود.

در همین بخش براساس قد مورفید کلارک می‌توان اندازه تقریبی تیغه شمشیر شکسته و شمشیر سالمی که بر پشت همراه اوست را سنجید که با توجه به اندازه تیغه می‌توان سلاح آنها را یک درازشمشیر دانست.

گالادریل و همراهش و سنجش اندازه شمشیرها

در قسمت بعدی الروند به گالادریل می‌گوید: «تو به اندازه کافی جنگیده‌ای، پس زمان آن رسیده که شمشیرت را کنار بگذاری.» این صحنه احتمالا پس از ابراز نگرانی گالادریل درباره بازگشت تاریکی اتفاق می‌افتد. سازندگان سریال تاکنون بارها گفته‌اند که برخی از شخصیت‌ها با وجود صلح نسبی در سرزمین میانه، نگرانند که اهریمن دوباره برگردد، اما بقیه این موضوع را نادیده گرفته‌اند.

 

در صحنه بعدی گروهی را در حال پیشروی در برف و بوران می‌بینیم که با توجه به خصوصیات منطقه احتمالا در فوردوایت قرار داریم و این گروه باید همان گروه گالادریل باشد، چرا که به خوبی پیداست اولین نفر گروه شمشیرش را به صورت مورب به پشت بسته است.

گالادریل و گروهش در حال عبور در بوران

در ادامه صحنه متفاوتی از گالادریل نشان داده می‌شود که در پس زمینه او نور زیادی در حال تابیدن است. او حالا می‌گوید دشمن هنوز در دنیا وجود دارد، فقط باید ببینیم کجا مخفی شده است.

گالادریل می‌گوید دشمن هنوز در دنیا وجود دارد، فقط باید ببینیم کجا مخفی شده است

صحنه بعدی احتمالا همین گروه را در حال حرکت در غاری یخ‌زده می‌بینیم. در سمت چپ تصویر دست بزرگی دیده می‌شود که به احتمال زیاد باید مربوط به یک ترول برفی باشد. او گروه را زیر نظر گرفته و احتمالا قصد حمله به آن‌ها را دارد.

گروه گالادریل و دست ترول برفی در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

صحنه بعدی نمای هوایی شهری بندری و عظیم است که به طور قطع نمی‌توان آن را مشخص کرد و می‌بایست منتظر اطلاعات بیشتر از سوی سازندگان سریال بود. البته شایعاتی وجود دارد که در این مکان شهری کهن و الفی قرار داشته که پس از رها شدن، انسان‌ها در آنجا ساکن شده و به گسترش و بازسازی آن مشغول هستند. برای این شایعه بندر اده‌لوند در نزدیکی دول آمروت با وجود آنکه انطباق کاملی با تاریخچه آن در کتاب‌ها ندارد به نظر حدسی مناسب می‌رسد چرا که از بندرگاه‌های کهن الف‌های سیندار بوده است، البته در کتاب و در دوران دوم جزو بندرگاه‌های رهاشده نیست. به هر حال محتمل‌تر است که این شهر یکی از بنادر نومه‌نور، به خصوص الدالونده، باشد که با نگاه به نقشه نومه‌نور و جنگلی‌بودن آن به نظر احتمال قوی‌تریست. الدالونده از پیشگاه با الف‌های ساکن تول اره‌سئا که در غرب نومه‌نور و سرزمین نامیرایان می‌زیستند در ارتباط بوده و نامش به معنی «بندرگاه الفی» است. ممکن است پیوند میان شهر کهن الفی و شهر کنونی انسانی در اینجا باشد که الف‌ها در آغاز ارتباط با نومه‌نور شهری در یکی از نواحی نومه‌نور برای ارتباط نزدیک یا زندگی در کنار آدمیان بنا کرده بودند و پس از وقایعی که در کتاب‌ها آمده و تاریک شدن رابطه میان الدار و آدمیان را در پی داشت، شهر را رها کرده و اکنون تنها آدمیزادگان در آن ساکنند. احتمال بعدی می‌تواند مربوط به شهر اوست-این-ادیل باشد که بزرگ‌ترین شهر الفی اره‌گیون در دوران دوم بود و تقریبا در تقاطع دو رودخانه سیرانون و گلاندوئین قرار داشت. این شهر به خاطر نزدیکی به قلمرو دورف‌ها حائز اهمیت است. هر سه شهر یاد شده در نقشه پایین با نقطه نارنجی مشخص شده‌اند.

شهر بندری ناشناس در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

نقشه سرزمین میانه با نقاط اده‌لوند، الدالونده و اوست-این-ادیل

برای مشاهده نقشه تعاملی بلریاند، نومه‌نور و سرزمین میانه با قابلیت زوم و جستجو به اینجا مراجعه کنید

حالا یک بار دیگر الروند را می‌بینیم که احتمالا می‌گوید کار دشمن تمام شده است. با توجه به لباسی که او پوشیده، این صحنه باید ادامه‌ی صحنه‌ی قبلی گفتگوی او با گالادریل باشد.

رابرت آرامایو بازیگر نقش الروند در سریال ارباب حلقه‌ها

گالادریل در پاسخ می‌گوید: «تو چیزهایی که من دیده‌ام را ندیده‌ای.» الروند مدعی می‌شود که او هم به سهم خود چیزهای زیادی دیده است. ولی گالادریل با تاکید می‌گوید: «نه آن چیزهایی که من دیده‌ام.»

گالادریل در پاسخ می‌گوید: «تو چیزهایی که من دیده‌ام را ندیده‌ای.»

در حین این گفتگو تصویر کات می‌خورد و گالادریل در هوایی به رنگ قرمز با زره جنگی در حالی دیده می‌شود که تقریبا شوکه و مایوس به نظر می‌رسد و خاک و کثیفی تمام بدن، صورت و موهای او را پوشانده است.

گالادریل سرخ و زیر خاکستر و فلک‌زده

در صحنه حیرت‌برانگیز بعدی که باز هم تم قرمز رنگ دارد، تعداد زیاد جسد شناور در زیر آب به چشم می‌خورند. در این صحنه ظاهرا یک بنای خاص به زیر آب رفته و بالای آن آتشی هنوز شعله‌ور است. برای این صحنه می‌توان تئوری‌های متعددی را بیان کرد. محتمل‌ترین تئوری از نظر نگارنده فلش‌بکی مربوط به وقایع انتهای دوران اول، جنگ خشم و زیر آب رفتن بلریاند است. این فلش‌بک می‌تواند شرایط سرزمین میانه در پایان دوران اول را به خوبی برای مخاطب تشریح کند. تئوری دیگری که در شایعات غیررسمی به آن اشاره شده، مربوط به خویشاوندکشی الف‌ها در بندر آلکوئالونده است، اما با توجه به این که بخش عمده بناها در این صحنه به زیر آب رفته‌اند، چنین احتمالی از نظر نگارنده قوی به نظر نمی‌رسد. تئوری بعدی می‌تواند مربوط به مکاشفه‌ای از آینده جزیره نومه‌نور و سقوط آن به زیر آب باشد. درست است که بسیاری از مخاطبان از آینده نومه‌نور خبر دارند، اما آیا سریال داستان خودش را حتی برای مخاطبان عادی لو خواهد داد؟ به هر حال این همان سبکی است که تالکین در داستان‌سرایی خود به کرّات استفاده کرده است و در همان آغاز از سرنوشت تاریک شخصیت‌ها پیش از آنکه به آن برسند به طور کامل سخن می‌گوید.

سکانسی خون‌آلود و سرخ‌رنگ و به زیر آب رفته

در صحنه بعدی تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت یکی از کشتی‌های نومه‌نوری را می‌بینیم که نشان خورشید بر روی بادبان‌هایش نقش بسته است. این کشتی می‌تواند همان کشتی باشد که در ابتدای تریلر در حال گذر از رودخانه دیده شده بود. در هر حال بعید به نظر می‌رسد که با یک کشتی معمولی طرف باشیم. شاید این کشتی متعلق به ایسیلدور باشد.

کشتی نومه‌نوری با بادبانی به نقش خورشید در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در نمای بعدی بالاخره مجسمه‌ای را می‌بینیم که اولین بار در تیزر نخست سریال دیده شد و اخیرا تصاویری از آن به اشتراک گذاشته شده بود. مطابق گمانه‌زنی‌های قبلی، این بندرگاه احتمالاً رومنا است که عمده رفت و آمدهای نومه‌نور به سرزمین میانه از آن‌جا انجام می‌شد.

بندر نومه‌نوری رومنا در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در ادامه به قلمرو لیندون می‌رویم و شاه برین الف‌ها، گیل-گالاد را می‌بینیم که زیر پرتوهای مهتاب به زیر یک درخت عظیم طلایی رفته است. کسی که در کنار او قرار گرفته با توجه به رنگ لباسش می‌تواند کله‌بریمبور یا حتی الروند باشد، البته به خاطر نگاره‌های طلایی که احتمالاً بر روی شنل آن فرد نقش بسته، او می‌بایست الروند باشد که او را با شنلی مشابه مشاهده کرده‌ایم. نکته جالب این سکانس، حضور دو محافظ در سمت راست تصویر است که به راحتی قابل تشخیص نیستند؛ گویی رنگ طلایی مورد استفاده تنها به سبب زیبایی نیست، بلکه قابلیت استتار در بیشه‌های طلایی لیندون به ساکنانش می‌بخشد.

قلمرو لیندون و شاه برین الف‌ها گیل-گالاد و الروند در کنار او

گیل-گالاد در صحنه بعدی در حالی که تاجش برگی‌شکل را بر سر گذاشته، از این می‌گوید که تاریکی بر سرتاسر زمین خواهد تاخت. در باب شخصیت گیل-گالاد در سریال ارباب حلقه‌ها و نقش کلیدی او در وقایع دوران دوم، خواندن گزارش ویژه‌ای که در آن با بنجامین واکر بازیگر آن انجام گرفته است را از دست ندهید.

بنجامین واکر در نقش گیل-گالاد در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در سکانس کوتاه بعدی ما الروند را دوباره با جامه‌ای مشابه آن‌چه در دیدار با گالادریل پوشیده بود می‌بینیم. به نقش‌های پشت شنل وی دقت کنید. او گویی در این صحنه با نگرانی بازگشته و به پشت سر نگاه می‌کند. به هر حال به دلیل تفاوت لباس مشخص است که این سکانس کاملاً با سکانسی که او در تیزر تریلر پیشین با کله‌بریمبور داشت، متفاوت است.

الروند را دوباره با جامه‌ای مشابه آن‌چه در دیدار با گالادریل پوشیده بود

در صحنه مهم بعدی لشکری از اورک‌ها را می‌بینیم که با مشعل‌های فروزان خود در مسیری باریک به صف در حال پیشروی به سمت مقصدی نامعلوم هستند. ولی نکته مهم درباره این صحنه شخصیتی است که پیشتاز همه اورک‌ها در حال هدایت آن‌هاست و به نظر می‌رسد که با یک آدم یا حتی شاید یک الف طرف باشیم. در شایعات گفته شده که این شخصیت می‌تواند همان کاراکتری باشد که پیش‌تر در پوسترها با شمشیر خاص خود دیده شده بود و احتمالاً با لقب «آدار» نقش منفی این فصل از سریال خواهد بود. نکته جالب دیگر این سکانس در فریادی جنگی است که شنیده می‌شود و گویی اورک‌ها یک‌صدا فریاد می‌زنند: آدار، آدار! برای کسب اطلاعات بیشتر از اورک‌های سریال این مقاله خواندنی که در آن با عوامل سریال مصاحبه شده است را از دست ندهید.

آدار در مقابل خیل اورک‌ها

حال نگاهمان به سکانسی رویایی از پرندگانی در حال پرواز و یک کشتی در حال سفر به سوی یک روشنایی مرموز می‌افتد که داستان آن هنوز مشخص نیست. این تریلر نشان می‌دهد که گالادریل در ادامه مسیر خود در مقابل یک نور عظیم قرار می‌گیرد. با این حال، منشأ این نور فعلا قابل حدس نیست.

پرندگان و کشتی در سریال ارباب حلقه‌ها

اینک میریل، آخرین وارث برحق نومه‌نور با بازی سینتیا-ادای رابینسون را می‌بینیم که با نگرانی به آسمان نگاه می‌کند. در نمای بعدی مشخص می‌شود که او در حال حرکت پشت سر فارازون بوده، اما چیزی باعث شگفتی و تعجب او شده است. همچنین در نمای بالایی می‌توانیم ببینیم که سربازان نومه‌نور در حال نگهبانی از این کوچه هستند. آیا فارازون با گلباران مردم نومه‌نور مواجه شده و همین مسئله میریل را نگران کرده است؟

میریل، آخرین وارث برحق نومه‌نور با بازی سینتیا-ادای رابینسون

ریختن گلبرگ بر روی سر میریل و فارازون

سکانس بعد در تیزر سریال ارباب حلقه‌ها متعلق به دو هارفوت قصه است که احتمالاً رابطه‌ای با شخصیت غریبه دارند. در این صحنه نوری و پاپی در مقابل نور تعداد فراوانی کرم شب‌تاب قرار گرفته‌اند که در مقابلشان به پرواز مشغول‌اند و مایه تعجب آنها شده است. در ادامه شخصیت غریبه با بازی دنیل ویمن را می‌بینیم که با شهاب سنگ به سرزمین میانه آمده و او هم به نوعی با تعجب به این شب‌تاب‌ها نگاه می‌کند. به نظر می‌رسد که غریبه آگاهی کاملی نسبت به اتفاقات پیرامون خود ندارد.

نوری و پاپی در مقابل شب‌تاب‌ها

شخصیت غریبه با بازی دنیل ویمن

در صحنه بعدی الروند به قلمرو دورفی خزد-دوم رفته و با همراهی دو نگهبان دورف که به‌طور کامل زره پوشیده و تبر به دست دارند، در حال حرکت بر روی یک پل است. به نظر می‌رسد که حتی این کاراکتر الف هم از عظمت پادشاهی دورف‌ها به شگفتی آمده است.

الروند به قلمرو دورفی خزد-دوم رفته و دو نگهبان زره‌پوش دورف او را همراهی می‌کنند

صحنه بعدی نمای بزرگ‌تری از قلمرو دورفی خزد-دوم را نشان می‌دهد و می‌توانیم ببینیم که دورف‌ها چگونه به آب دسترسی پیدا می‌کنند. سازندگان سریال پیش‌تر در مصاحبه‌ای گفته بودند که در زمان طراحی این قلمروها به مسئله تامین منابع هم فکر کرده‌اند. در کنار لوگو پرایم ویدیو در این تیزر سریال ارباب حلقه‌ها دورفی با جامه‌ای نقره‌ای و عصا به‌دست دیده می‌شود.

نمایی از خزد-دوم در تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

حالا برای اولین بار شخصیت دورین سوم را می‌بینیم که ظاهرا در حال حرف زدن با پسرش است. او که معلوم نیست درباره چه کسانی صحبت می‌کند، می‌گوید زمان آن‌ها سر رسیده است. دورین سوم هنوز تاج پادشاهی خود را به سر دارد. هنوز هیچگونه اعلام رسمی صورت نگرفته اما گراهام مک‌تاویش (بازیگر دوالین در اقتباس هابیت پیتر جکسون) بازیگر نقش دورین سوم در سریال است؟

ویرایش: براساس اعلام رسمی آمازون، بازیگر دورین سوم پیتر مولان بازیگر و فیلم‌ساز ۶۱ ساله اسکاتلندی است که عمدتا به خاطر بازی در My Name Is Joe و The Claim شناخته می‌شود. او برای بازی در مورد اول برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن شد. مولان همچنین در سال ۲۰۱۱ به خاطر بازی در Tyrannosaur برنده جایزه ویژه جشنواره ساندنس شد. کارنامه پرطمطراق این بازیگر برجسته شامل حضور در آثار بسیاری از جمله هری پاتر، Braveheart و Trainspotting و Children of Men و War Horse و سریال Ozark و Westworld و Cursed است.

دورین سوم در سریال حلقه‌های قدرت

پیتر مولان بازیگر نقش شاه دورین سوم

پیتر مولان بازیگر نقش شاه دورین سوم

در صحنه بعدی شاهزاده دورف‌ها مشغول شکستن یک سنگ بزرگ دیده می‌شود. این صحنه که در اولین تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها وجود داشت، طبق شایعات مربوط به یک مسابقه شکستن سنگ است که شخصیت الروند هم در آن حضور دارد.

مسابقه شکستن سنگ در سریال ارباب حلقه‌ها

در ادامه تصویر شخصیتی را می‌بینیم که احتمالاً کاراکتری با بازی آگوستوس پرو بنا بر اعلام رسمی آمازون فابین مک‌کالوم از همراهان گالادریل در ماجراجویی او در فورودوایت خواهد بود. نکته جالب درباره این شخصیت جوشنی است که پوشیده و درست مثل جوشن گالادریل دارای تزئیناتی با همان ستاره‌هاست. این‌جا او با شمشیری خاص قابل مشاهده است که قبضه بزرگی دارد اما محافظ قبضه آن پیدا نیست. در این صحنه همچنین چند تکه یخ از بالا به سمت او رها می‌شود و نشان می‌دهد که گروه صعود آسانی را در پیش ندارند.

کاراکتری با بازی آگوستوس پرو از همراهان گالادریل در ماجراجویی او در فورودوایت

کاراکتری با بازی آگوستوس پرو از همراهان گالادریل در ماجراجویی او در فورودوایت

فابین مک‌کالوم از همراهان گالادریل

فابین مک‌کالوم از همراهان گالادریل

در سکانس بعدی هالبرند با بازی چارلی ویکرز با لباسی مندرس در محیطی دیده می‌شود که احتمالا کاخ سلطنتی نومه‌نور است. می‌گوییم کاخ نومه‌نور چون خصوصیات صحنه دقیقا شبیه تصاویری است که اخیرا از پادشاهی نومه‌نور در سریال منتشر شده بود. بنابراین احتمالا فارازون هم در این مکان حضور دارد.

هالبرند با بازی چارلی ویکرز با لباسی مندرس

آروندیر الف با بازی اسماعیل کروز-کوردوا در صحنه بعدی می‌گوید: «گذشته همراه همه ماست.» او در این جا زره جنگی خود را پوشیده که منقش به طرح‌های چوبی خاصی است.

آروندیر الف با بازی اسماعیل کروز-کوردوا

صحنه بعدی در این تیزر طولانی سریال ارباب حلقه‌ها در واقع نمای بازتر تصویری است که در تیزر اول از سوارکاری گالادریل دیده بودیم. در این صحنه پیداست که او با یک گردان سواره نظام در حال یورش به سمت دشمنان است. تمامی سوارکاران در این صحنه زره و کلاهخود پوشیده‌اند و به نظر می‌رسد که از قبل به طور کامل برای جنگ آماده شده‌اند. آیا نبردی نسبتا بزرگ در این دشت سرسبز اتفاق خواهد افتاد؟ در کنار شهسوارانی با زره‌هایی متحدالشکل، گالادریل و شخصی در پشت زرهی کاملاً متفاوت دارند که احتمالاً یکی از فرماندهان آدمیان است؛ اما اینکه او دقیقا چه کسی است، هنوز با قطعیت نمی‌توانیم بگوییم. او می‌تواند الندیل یا هالبرند باشد.

نوری و پاپی یک بار دیگر در این تیزر حاضر شده‌اند. این بار پاپی در حال گریه نوری را در آغوش می‌گیرد اما نوری همچنان متعجب و شگفت‌زده به نظر می‌رسد، انگار که اتفاق عجیبی را پشت سر گذاشته است. همچنین ممکن است وقایعی منجر به از دست رفتن یکی از هارفوت‌ها باشد که آنها را در غم و شگفتی فرو برده است.

در صحنه بعدی گالادریل را در دریاهای جدایی‌افکن یا بله‌گایر می‌بینیم که در طوفان گرفتار شده و صاعقه هم با قایقش برخورد می‌کند. او در ادامه همین مسیر با هالبرند روبرو می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ساخت این صحنه‌های جذاب، این مقاله را بخوانید.

گالادریل و هالبرند گرفتار در دریاهای جدایی‌افکن

تیزر سریال ارباب حلقه‌ها در صحنه بعدی پس از نمایش شگفت‌انگیز یک کشتی، گروهی از ملوانان نومه‌نوری احتمالاً به رهبری ایسیلدور با بازی مکسیم بالدری را نشان می‌دهد. در این‌جا هم همان نماد خورشیدی را می‌بینیم که پیش‌تر در آثار نومه‌نوری و بر بناهای این جزیره دیده شده بود. آیا این نماد واقعا مربوط به مومنان نومه‌نور است؟

سکانس بعدی متعلق به سوارکاری گالادریل و الندیل در لب ساحل است. تصاویر روبروی این دو شخصیت به تازگی توسط مجله انترتینمنت ویکلی منتشر شده بود. با توجه به این که مطلب این جمله بر نومه‌نور تمرکز داشت و در توضیح تصویر آن گزارش «سواری در خط ساحلی نومه‌نور» درج شده بود، این صحنه احتمالاً مربوط به همین جزیره افسانه‌ای است.

سوارکاری گالادریل و الندیل در سواحل نومه‌نور

با این حال، خود تیزر تریلر سریال ارباب حلقه‌ها از نمایش چهره الندیل اغماض نمی‌کند و او را با بازی لوید اوون نشان می‌دهد. الندیل که احتمالا در حال گفتگو با ایسیلدور است، می‌گوید: «گذشته مرده است. یا به جلو حرکت می‌کنیم یا همراه آن می‌میریم.»

الندیل با بازی لوید اوون در سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در نمای بعدی بالاخره با خود شخصیت مهم فارازون با بازی تریستان گراول روبرو می‌شویم که در حال سخنرانی برای گروهی از اهالی جزیره نومه‌نور است. او در این صحنه لباسی با رنگ‌های متضاد آبی و قرمز پوشیده و احتمالاً سعی دارد نظر مردم را به سمت خود برگرداند. آیا فارازون طغیان علیه شاه و دختر او، تار-میریل را آغاز کرده و قدم در مسیر تصاحب پادشاهی گذاشته است؟ ظاهرا او حامیان زیادی در میان مردم پیدا کرده است. نکته جالب در شات روبروی این سکانس، حضور ائارین دختر الندیل در گوشه تصویر است که علاقه به معمار شدن داشته و گویی نقشه‌ای در دست دارد. برای اطلاعات بیشتر از شخصیت‌های نومه‌نوری اصلی داستان گزارش اختصاصی انترتینمنت ویکلی را در این رابطه بخوانید.

تریستان گراول در نقش فارازون در حال سخنرانی برای مردم نومه‌نور

حضور ائاری‌ین در سخنرانی فارازون

در ادامه تیزر اصلی سریال ارباب حلقه‌ها شخصیت هالبراند با بازی چارلی ویکرز را می‌بینیم که یک شخصیت ساختگی برای این اقتباس است و در این‌جا دقیقا همان زرهی را پوشیده که در پوسترهای منتشره از سریال دیده بودیم. او در این صحنه در حال نبرد به نظر می‌رسد و ظاهرا در کار با نیزه هم مهارت خوبی دارد.

دورین چهارم در سکانس بعدی فلزی شبیه میتریل را در دست گرفته و با غرور می‌گوید این می‌تواند سرآغاز دوران جدیدی باشد. او احتمالاً با تکیه بر این اکتشاف مهم آینده قلمرو خود را درخشان می‌بیند اما باید دید که تاریکی‌های سرزمین میانه چه تغییری در مناسبات جهان به وجود خواهند آورد.

دورین چهارم فلزی شبیه میتریل را در دست گرفته

در صحنه بعدی چند کاراکتر الف را می‌بینیم که شمشیرهایی متحدالشکل را بیرون کشیده و به سمت بالا نگه می‌دارند. طرفداران کتاب احتمالا با دیدن این صحنه بلافاصله به یاد نقاشی معروفی از سوگند فئانور و پسرانش برای بازپس‌گیری سیلماریل‌ها می‌افتند. فئانور بزرگ‌ترین صنعت‌گران الف بود که با کمک نور دو درخت گوهرهای بی‌بدیلی به نام سیلماریل‌ها را ساخت ولی مورگوت آن‌ها را تصاحب کرد. او و پسرانش عهد کردند که تا سیلماریل‌ها را پس نگیرند آرام ننشینند. با توجه به این که سریال با نمایش دو درخت والینور وارد دوران اول شده، این احتمال وجود دارد که سوگند فئانور نیز به تصویر کشیده شود. تالکین در ضمایم کتاب ارباب حلقه‌ها به ماجرای تلاش فئانور برای بازپس‌گیری گوهرها اشاره می‌کند. بنابراین به نظر نمی‌آید که مشکلی به لحاظ حقوقی پیرامون نمایش این قصه وجود داشته باشد. اما این تئوری بی‌نقص هم نیست.

فئانور و پسران در حال یاد کردن سوگند؟

The Oath of Fëanor by Jenny Dolfen

The Oath of Fëanor by Jenny Dolfen

همان‌طور که گفتیم، این شخصیت‌ها شمشیرهای خاصی را بالا می‌آورند که در صحنه‌های دیگری از سریال در دست گالادریل و همراهان او دیده می‌شود. البته به نظر می‌آید که این شمشیر بزرگ شمشیر همیشگی گالادریل نیست و او فقط در ماجراجویی فوردوایت از آن استفاده می‌کند. در نتیجه، ممکن است او این شمشیر و نمونه‌های مشابه آن را از شخصیت خاصی گرفته باشد. از سوی دیگر، شخصیت منفی آدار هم شمشیری دارد که بی‌شباهت به شمشیر گالادریل و یاران او نیست. ولی ارتباط آن‌ها چیست؟ طبق شایعات غیررسمی، آدار ممکن است یکی از برادران گالادریل باشد که به جبهه‌ی شر پیوسته است. این تئوری به نظرتان عجیب است؟ کافی است نگاهی به پوستر جدید این شخصیت بیندازید تا ستاره‌ای را روی جوشن او ببینید که بسیار شبیه ستاره‌های موجود بر جوشن گالادریل است. با این حساب، او هم از دسته الف‌های نولدور خواهد بود. آیا سریال تصمیم گرفته که برای گروه خاصی از نولدور شمشیرهای ویژه‌ای بسازد، یا این که شمشیرهای فئانور و پسرانش به نحوی به دست گالادریل و همراهانش رسیده است؟ به روشنی پیداست که در حال حاضر وارد قلمرو گمانه‌زنی شده‌ایم. اما به احتمال زیاد باید منتظر رازی درباره این شمشیرها باشیم.

پوسترهای جدید از شخصیت‌های سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در ادامه شخصیت آروندیر را می‌بینیم که اگرچه پای او با زنجیره بسته شده، در حال مبارزه‌ای ماهرانه با موجودی شبیه وارگ است. نکته جالب این‌جاست که خود گرگ هم با زنجیر بسته شده و ظاهرا رام اورک‌ها نشده است. در نزدیکی محل مبارزه ریشه‌هایی از چند درخت بزرگ دیده می‌شود و احتمالاً در کنار یک جنگل قرار داریم. این صحنه احتمالاً در ارتباط با صحنه‌ای است که اولین بار از او در تیزر نخست سریال ارباب حلقه‌ها دیده بودیم. همچنین او ظاهرا به تنهایی اسیر نشده و حداقل یک نفر در سمت راست و یک کودک در سمت چپ در این گودال مبارزه دیده می‌شود. از آنجایی که این کودک کفش به پا دارد، مشخصاً یکی از هارفوت‌ها نیست؛ محتمل است این شخصیت تئو، پسر بران‌وین، باشد. ولی این که دقیقا چه کسی او را گرفته، معلوم نیست. آیا پای کاراکتر آدار در میان است؟

آروندیر در بند که به مبارزه‌ای نفس‌گیر با یک وارگ می‌پردازند

در نمای بعدی گالادریل چابک را در حال مبارزه با یک موجود غول‌پیکر می‌بینیم. این هیولا احتمالاً باید همان ترول یخی باشد که پیش‌تر در کمین گروه نشسته بود. در این صحنه گالادریل از همان شمشیر خاص استفاده می‌کند و یک نفر دیگر هم همراه او در غار دیده می‌شود. چند فریم جلوتر و به هنگام مبارزه دوباره می‌توانیم شمشیر شکسته گالادریل را مشاهده کنیم.

گالادریل و یک فرد دیگر در حال مبارزه با ترول یخی در سریال حلقه‌های قدرت

گالادریل در حال مبارزه با ترول یخی با شمشیر شکسته

در صحنه‌های پایانی تیزر شخصیت غریبه در حال نجات نوری برندی‌فوت دیده می‌شود. او در حالی که دستان نوری را گرفته تا از سقوطش در درون شکاف جلوگیری کند، ظاهرا با نوعی جادو باعث خاموشی آتشی می‌شود که در اثر سقوط شهاب‌سنگ به وجود آمده است. با این حساب می‌توان انتظار داشت که غریبه یکی از ایستاری باشد. با توجه به تاکیدی که روی این شخصیت در تیزر قبلی شده بود، باید با یک کاراکتر نسبتا مهم روبرو باشیم. او می‌تواند سائورون یا یکی از جادوگران آبی باشد که در دوران دوم به سرزمین میانه آمده بودند. اگر بخواهیم مطابقت با کتاب را نادیده بگیریم، او حتی می‌تواند اولورینی باشد که برای اولین بار با اجداد هابیت‌ها دیدار می‌کند و بعداً در قالب گندالف ماموریت خود را آغاز خواهد کرد.

در آخرین صحنه نوری، پاپی و یکی از دوستان آن‌ها را می‌بینیم که به دنبال سادوک باروز با جدیت به سمت مقصدی نامعلوم می‌روند. پاهای شخصیت‌ها همگی سیاه شده است و احتمالاً این سکانس پس از وقایع آتشین مرتبط با شخصیت غریبه است.

نوری، پاپی و یکی از دوستان آن‌ها را می‌بینیم که به دنبال سادوک باروز با جدیت به سمت مقصدی نامعلوم می‌روند

پخش سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت از ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ شروع می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این سریال این مقاله را مطالعه کنید.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

۵ دیدگاه

  1. عالی خسته نباشید

  2. واقعا عالی و کامل بود لذت بردم. مرسی ازتون

  3. ممنون از شما. علی بود. خسته نباشید

  4. نکات خیلی جالبی بود باعث مرور تاریخ دوران دوم باجزئیات دقیق شدید.!

  5. عالی بود. دوباره ما شاهد فعالیت درجه یک آردا خوبمون هستیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بازیگر گالادریل: فصل دوم سریال پر از شخصیت‌های منفی جدید خواهد بود

بازیگر گالادریل: فصل دوم سریال پر از شخصیت‌های منفی جدید خواهد بود

مورفید کلارک، بازیگر نقش گالادریل در سریال حلقه‌های قدرت در مراسم EE BAFTA درباره فصل ...