آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - بخش ویژه سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» - گزارش‌های سریال ارباب حلقه‌ها - گزارش مراسم سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در کامیک‌کان

گزارش مراسم سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در کامیک‌کان

ساعاتی پیش از شروع مراسم اصلی، محتواسازان دنیای تالکین توسط آمازون به مراسمی برای دیدار با بازیگران و مشاهده برخی از لباس‌های شخصیت‌های سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت دعوت شدند. در پایین چند تصویر و ویدیو را در کنار رابرت آرامایو (الروند) و اوین آرتور (دورین چهارم)، بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها، اما هوروات (ائارین) در کنار کلاهخود سائورون و ویدیویی از اسماعیل کروز-کوردوا (آروندیر) که در کامیک‌کان سن دیگو مشاهده می‌کنیم.

 

ساعاتی بعد پنل ویژه آمازون برای سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در کامیک‌کان سن دیگو با اجرای ارکستر زنده‌ای به رهبری بر مک‌کرری، آهنگسار سریال آغاز شد که ویدیویی ضبط‌شده از آن را می‌توانید در پایین تماشا کنید:

 

نقطه عطف این رویداد ویژه انتشار تریلر رسمی سریال بود. تریلری مهم که از بسیاری اتفاقات هیجان‌انگیز پرده برمی‌دارد و چندین نبرد مهم و بزرگ را آشکار می‌کند. در این تریلر برای نخستین بار شخصیت پلیدی با موهایی کاملاً سفید را می‌بینیم که نقش آن را «بریدی سیسیون» ایفا خواهد کرد و احتمالاً شاهد یک اژدها و هیولای ناشناخته دریایی هستیم، شایعاتی از حضور «انسون بون» به عنوان بازیگر سائورون وجود دارد که هنوز چهره او را ندیده‎ایم. همچنین در آخر تریلر می‌بینیم که در سریال باید منتظر حضور یک بالروگ هم باشیم. این تریلر را می‌توانید با زیرنویس فارسی اختصاصی آردا در کانال آپارات ما تماشا کنید:

 

در ادامه این مراسم شورانرهای سریال ارباب حلقه‌ها درباره این اثر می‌گویند با یک داستانی انسانی طرف هستیم، این که حاضرید برای رسیدن به خیر تا چه اندازه درون تاریکی بروید. آن‌ها می‌گویند جهان در دوران دوم در وضعیت متفاوتی قرار دارد. آمازون سعی کرده این جهان را دوباره معرفی کند و حالا اهریمن تازه‌ای در دنیا وجود دارد. شورانرها می‌گویند بیش از ۴ سال است که تمام زندگی خود را روی این اثر گذاشته‌اند و تلاش زیادی برای ساخت این سریال کرده‌اند.

شورانرهای سریال ارباب حلقه‌ها در مراسم ویژه کامیک‌کان

در همین زمان بود که صفحات اجتماعی سریال دست به انتشار ۱۶ پوستر جدید از شخصیت‌های سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت زد که آنها را نیز می‌توانید در پایین مشاهده کنید:

 

همچنین ظاهرا یک کلیپ دیگر هم از سریال حلقه‌های قدرت در پنل ویژه آمازون پخش شده که مربوط به گفتگوی گالادریل با الروند در لیندون بوده است. گالادریل در این کلیپ می‌گوید از سوی یک ترول برفی آسیب دیده و الروند در پاسخ از او می‌خواهد که جزئیات کامل ماجراجویی‌اش را توضیح بدهد.

مورفید کلارک در کامیک‌کان سن‌دیگو

در تصویر دیگری که ظاهرا در این پنل به نمایش درآمده می‌توان سایه‌ای به شکل مورگوت را در بالای دو درخت والینور دید.

این تصویر یادآور سخنانی است که ملکور به هورین می‌زند:

«…اراده من بر آردا سایه افکنده است و هرچه در آن است اندک‌اندک و بی‌گمان به همان سو معطوف می‌شود که من عزم کرده‌ام. اما اندیشه من بر سر تمام کسانی که تو دوست‌شان می‌داری همچون ابر تقدیر سنگینی خواهد کرد، و آنان را به تاریکی و نومیدی درخواهد غلتاند.»

~فرزندان هورین

ویدیو کوتاهی هم از این قسمت توسط یکی از حاضرین ضبط شده است که می‌توانید دو درخت و سایه‌ی مورگوت، و در نهایت نابودی لائوره‌لین و تلپریون را در آن تماشا کنید:

 

در ادامه نیز ویدیویی از حضور یافتن بازیگران نقش‌های الروند، گیل-گالاد، کله‌بریمبور، دورین چهارم و دیسا بر روی صحنه رویداد ویژه سریال ارباب حلقه‌ها موجود است که دیدن آن خالی از لطف نیست:

 

در ادامه پنل جذاب امشب دو کلیپ دیگر پخش شده که ظاهرا یکی از آن‌ها یک غول به نمایش درآمده و دیگری مهارت‌های آروندیر را به نمایش گذاشته است.

مراسم ویژه سریال ارباب حلقه‌ها در کامیک‌کان

مورفید کلارک گفت وقتی فیلم‌های ارباب حلقه‌ها اکران شدند ۱۱ سالش بود. او حالا برای ایفای نقش گالادریل تمرینات سخت و درازی را به همراه چارلی ویکرز، بازیگر نقش هالبرند پشت سر گذاشته است.

حال در ساعت ۱۲:۳۰ بامداد به وقت ایران بود که بازیگران در سه گروه مختلف همزمان در جلسه پرسش و پاسخی درباره سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت به بحث و گفت‌وگو نشستند که هر سه ویدیو را به همراه خلاصه نکات مهم هر ویدیو می‌توانید در پایین مشاهده کنید:

 

لوید اوون، بازیگر نقش الندیل در سریال می‌گوید در جلسه پرسش و پاسخ کمی درباره این گفت که داستان نومه‌نور داستان آتلانتیس تالکین و ترکیبی از یونان، روم و بیزانس است. آن‌ها در اوج تمدن خود به سر می‌برند.

اما هوروات، بازیگر دختر الندیل گفت واقعا زبان نومه‌نوری سریال را از متخصص زبان سریال، دنیل ریوز یاد گرفته است.

بازیگر نقش فازاون گفت او مشاور میریل است و سعی می‌کند رابطه‌ای بین مردم و ملکه باشد. او همچنین به اختلافاتی که بین مومنان و مردان شاه اشاره کرد. فارازون جزو گروه دوم است و به هبه ایلوواتار اعتقاد ندارد.

سینتیا ادای-رابینسون در این جلسه پرسش و پاسخ گفت میریل در داستان سریال نگران آینده است و حس می‌کند که اتفاق بدی در حال افتادن است.

مورفید کلارک در ادامه درباره آماده شدن برای ایفای نقش این شخصیت و لباس کاراکتر خود گفت بازی در این سریال رویای او بوده است. او افزود وقتی کیت هاولی در حال ساخت لباس گالادریل بوده، به شوخی گفته که سعی داشته این لباس را به گونه‌ای بسازد که کپی کردنش برای کازپلیرها کار سختی باشد.

مکسیم بالدری گفت وقتی مدیر برنامه‌هایش با او تماس گرفت تا بگوید برای بازی در سریال پذیرفته شده در کرواسی بود و مشغول کار روی اثری دیگر بود، ولی قرارداد عدم افشا باعث ناراحتی او شد چون نمی‌توانست این خبر خوشحال‌کننده را به بقیه بدهد.

 

نکاتی از جلسه لایو پرسش و پاسخ بازیگران ارباب حلقه‌ها از زبان آنها:

سوفیا نوم‌وت بازیگر نقش پرنسس دیسا پس از دیدن نتایج نهایی سریال گریه کرده است.

بنجامین واکر بازیگر نقش گیل-گالاد با راه رفتن با ردا مشکل داشته و مدام زمین می‌خورده است.

گریم دورین چهارم سه ساعت زمان برای اجرا و ۴۵ دقیقه زمان برای پاک کردن لازم داشته است.

چارلز ادواردز بازیگر نقش کله‌بریمبور از کودکی طرفدار تالکین بوده، حروف الفی را کپی می‌کرده و حتی نمایشنامه‌ای برای ارباب حلقه‌ها نوشته‌.

تعدادی از بازیگران خونویسی الفی را برای ایفای نقش خود فرا گرفته‌اند.

 

اسماعیل کروز-کوردوا در گروه سوم جلسه پرسش و پاسخ گفت برای ایفای نقش آروندیر تمرینات بسیار بسیار درازی را پشت سر گذاشته است. بازیگران همراه او مدعی شدند که به ندرت فرصت وقت گذراندن با او را داشتند چون کروز-کوردوا دائما در باشگاه ورزشی در حال تمرین بود

مارکلا کاونا گفت شخصیت او یعنی نوری کاراکتری بازیگوش و ریسک‌پذیر است و اعتقاد دارد که با ریسک‌پذیری می‌توان برخی از مشکلات را حل کرد. او به شوخی گفت همین خصوصیات گاهی اوقات باعث می‌شود بقیه از دستش خسته شوند.

مگان ریچارد بازیگر نقش پاپی گفت کاراکتر خود به نحوی نقطه مقابل نوری است. او با احتیاط بیشتری تصمیم‌گیری می‌کند و سعی می‌کند نوری را از تصمیماتش منصرف سازد اما چندان موفق نیست.

از نکات جالبی که دیلن اسمیت درباره هارفوت‌ها گفت این بود که تیم تولید سریال بلک‌بری‌هایی برای بازیگران ساخته بودند که به اندازه مچ دست آن‌ها بود تا هارفوت‌ها کوچک به نظر برسند. او همچنین یک خرگوش بزرگ داشته است.

ظاهرا تئو با بازی تایرو موهافیدین هم شخصیتی سرکش دارد.

دو روز پیش از این مراسم شماره ویژه‌ای از مجله انترتینمنت ویکلی به صورت حضوری در کامیک‌کان منتشر شده بود که بخشی از آن شامل تصاویری جدید از بازیگران سریال ارباب حلقه‌ها بود که تصاویر آن را می‌توانید در پایین تماشا کرده و توضیحات مربوطه به آن را بخوانید:

درباره دیسا، شاهدخت خزد-دوم:

او هم مثل مردان دورف بر صورتش مو دارد، اما برخلاف همسرش، دورین چهارم، خبری از ریش کامل نیست. سوفیا نوم‌وت می‌گوید آن‌ها بحث‌های زیادی درباره وجود یا عدم وجود ریش بر صورت این کاراکتر داشتند و در نهایت تصمیم گرفتند که بر صورت دیسا ریش بگذارند، اما مقدار آن خیلی محدود باشد.

درباره زره گالادریل:

زره پرجزئیات این شخصیت نمایانگر جایگاه شاهوار اوست و ستاره آن عشق پیوسته الف‌ها به آسمان شب را نشان می‌دهد.

از دیگر نکات جالب این تصاویر می‌توان به جزئیات چکش کله‌بریمبور و البته ایستراگ‌های جذابی اشاره کرد که در نقاشی رنگی یکی از صفحات آن درباره داستان ارباب حلقه‌ها وجود دارد.

بخشی از گزارش درون تصاویر نیز پیشتر در سایت این مجله به صورت یک گزارش و تصاویری متفاوت منتشر شده بود که ترجمه فارسی کامل آن را می‌توانید در اینجا بخوانید.

پخش سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت از ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ شروع می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این سریال این مقاله را مطالعه کنید.

تحلیل و بررسی فریم به فریم تریلر جدید سریال ارباب حلقه‌ها که در طی کامیک‌کان منتشر شد نیز در سریع‌ترین زمان ممکن در سایت قرار خواهد گرفت.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

گالادریل را به عنوان فرمانده سپاهیان شمال معرفی کرده است. او زرهی را پوشیده که پیش‌تر در پوسترهای سریال مشاهده شده بود

کار روی فصل سوم سریال حلقه‌های قدرت آغاز شده است

به‌گزارش هالیوود ریپورتر، پاتریک مک‌کی و جی‌دی پین یک قرارداد همکاری جدید سه ساله با ...