آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - نسخه جلد سخت [گالینگور] کتاب «سقوط گوندولین» منتشر شد

نسخه جلد سخت [گالینگور] کتاب «سقوط گوندولین» منتشر شد

نسخه جلد سخت [گالینگور] کتاب «سقوط گوندولین» منتشر شد

همراهان گرامی، از همین لحظه‌ می‌توانید با مراجعه به وبگاه نشر روزنه از طریق آدرس زیر این اثر را خریداری فرمایید:

خرید نسخه جلد سخت [گالینگور] کتاب «سقوط گوندولین»

لازم به ذکر است برای سفارش «نسخه جلد سخت سقوط گوندولین» با بهره گیری از کُد arda3615 از جمعاً «۳۰% تخفیف ویژه» بهره‌مند گردید.

سقوط گوندولین با کوشش جناب آقای «محمدحسین شکوهی / الوه» و سرکار خانم «ناهید خسروی / Lady Eowyn» به فارسی ترجمه شده و در حال حاضر با قطع پالتویی، جلد گالینگور، ۳۶۰ صفحه، همراه با ۱۰ تصویر رنگی به نگارگری «آلن لی» و یک تصویر رنگی به نگارگری «تد نسمیت» به قیمت پشت جلد ۲۵۰ هزار تومان در دسترس شما می‌باشد.

پیشتر نیز قطع رقعی و چاپ شومیز [جلد نرم] این کتاب توسط انتشارات منتشر شد که به لطف همراهی شما عزیزان به «چاپ سوم» خود رسیده است و از طریق لینک زیر می‌توانید اقدام به تهیه آن نسخه از کتاب کنید:

خرید نسخه جلد نرم [شومیز] کتاب «سقوط گوندولین»

متن پشت جلد کتاب:

مورگوت شریر از دژ خود آنگباند بر قوای نظامی عظیمی فرمان می‌راند. در مقابل مورگوت، اولمو که او را فرمانروای آب‌ها می‌خوانند، سخت ایستادگی می‌کند. در میان این ستیزۀ خدایان شهر زیبا و کشف‌ناشدنی گوندولین قرار دارد. سازندگان و ساکنان این شهر الف‌های نولدوری‌اند که روزگاری در والینور، سرزمین خدایان، ساکن بودند، اما علیه حکمرانی صاحب‌خانه شوریدند و به سرزمین میانه گریختند. مورگوت بیهوده در پی آن است که شهر پنهان شگفت‌انگیز را بیابد، حال آنکه خدایان در والینور از مداخله در یاری اولمو، که قصد دفاع از شهر را دارد، امتناع می‌ورزند.

تور، پسرعموی تورین به این داستان وارد می‌شود. با هدایت نادیدنی اولمو، تور به گوندولین سفر می‌کند و در آنجا مقام می‌یابد؛ او با ایدریل، دخت تورگون، پیوند زناشویی می‌بندد؛ و آنها صاحب پسری به نام ائارندل می‌شوند. اما تقدیری هولناک در انتظارشان است؛ چرا که مورگوت به‌واسطه خیانتی ننگین، یورشی ویرانگر را، با بالروگ‌ها، اژدهایان و اورک‌های بی‌شمار، علیه آنان تدارک می‌بیند. پس از نابودی، پسر تور زنده می‌ماند و در داستان بعدی، قصۀ ائارندل، به زندگی خود ادامه می‌دهد، داستانی که تالکین هرگز فرصت نوشتن آن را نیافت؛ البته طرح‌وارۀ آن از منابع مختلف در این کتاب گردآوری شده است.

پس از برن و لوتین، کریستوفر تالکین با همان روش «تاریخ در تسلسل» به نگاشتن سقوط گوندولین پرداخت. از زبان جی. آر. آر. تالکین، این «نخستین داستان حقیقی این دنیای خیالی بود» و در کنار برن و لوتین و فرزندان هورین، یکی از سه «قصۀ بزرگ» روزگاران پیشین است.

درباره دانیال بهمنش

۱ دیدگاه

  1. زنده باد آردا بزرگ

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ترجمه‌ فارسی کتاب «سرشت سرزمین میانه» در راه است

ترجمه‌ فارسی کتاب «سرشت سرزمین میانه» در راه است

در تاریخ ۱۱ شهریورماه ۱۴۰۰ (۲ سپتامبر ۲۰۲۱) کتاب «سِرِشت سرزمین میانه / The Nature ...