آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - کتابخانه - یادداشت‌ها - ۱۰ انیمه که طرفداران مجموعه کتاب‌های تالکین دوست خواهند داشت

۱۰ انیمه که طرفداران مجموعه کتاب‌های تالکین دوست خواهند داشت

10 انیمه که طرفداران مجموعه کتاب های تالکین دوست خواهند داشت

انیمه یک سبک از طراحی با دست و پویانمایی رایانه‌ای است که خاستگاه آن ژاپن بوده‌است که معمولاً بر مبنای مانگا یا مانهوا ساخته می‌شود. انیمه‌های بسیاری در ژانرهای متفاوت وجود دارند و گه‌گاهی انیمه‌های پیدا می‌شوند که به آثار تالکین شباهت دارند. از این رو می‌خواهم ۱۰ انیمه‌ای که به آثار تالکین شباهت دارند را به شما معرفی کنم.

(نکته: رتبه بندی ارزش چندانی ندارد)

۱۰

شاهزاده مونونوکه

(Mononoke Hime)

انیمه شاهزاده مونونوکه (Mononoke Hime)

دهکده‌ای آرام در قلب کوهستان مورد حمله‌‌ی یک گراز شیطانی قرار می‌گیرد. “آشیتاکا”، مردی جوان و شاهزاده‌‌‌ی قبیله برای محافظت از دهکده با آن جانور درگیر می‌شود. در جریان این درگیری، گراز بازوی او را گاز می‌گیرد، جای زخم، سیاه و طلسم می‌شود. بنا به آیین‌های دهکده، “آشیتاکا” از دهکده تبعید و سرگردان می‌شود، به دنبال راهی برای رهایی از طلسم پیش از این‌که او را نابود کند. “شهر آهنی” پایگاهی تحت فرمانروایی “بانو اِبوشب” می‌باشد.

از طریق قطع درختان اطراف پایگاه، “شهر آهنی” میزان قابل توجهی “شن آهنی” تولید می‌کند که در باروت و ماشین‌آلات دیگر کاربرد دارند. هر چند، به خاطر نابودی درختان، قبیله‌های حیوانات آن حوالی با رهبری یک دختر انسان به نام “سان” از “قبیله‌ی گرگ”، به دنبال انتقام هستند.

انیمه شاهزاده مونونوکه در سال ۱۹۹۷ توسط استودیو جیبلی ساخته شده است. داستان این انیمه از انقلاب صنعتی آن گرفته تا نابودی جنگل‌های و تلاش ساکنان باستانی برای حفاظت از آن بی‌شباهت به داستان حمله‌ی انت‌ها به آیزنگارد و شکست سارومان نیست. این انیمه طراحی قدیمی و خاص استودیو جیبلی را داراست که در کنار موسیقی‌های متن زیبا حس دلپذیری را منتقل می‌کنند و داستان زیبا و شخصیت‌های آن شما را درگیر خود می‌کنند، از رو به شما پیشنهاد می‌کنم حداقل یک‌بار این انیمه را ببینید گرچه بی‌شک بسیاری از شما تا کنون آن را تماشا کرده‌اید.

۹

هفت گناه کبیره

(Nanatsu no Taizai)

انیمه هفت گناه کبیره (Nanatsu no Taizai)

انیمه هفت گناه کبیره داستان درباره هفت شوالیه به نام‌های نانتسو نو تایزای یا هفت گناه کبیره است که وظیفه حفاظت از پادشاه را به عهده دارند. شوالیه‌های مقدس به آن‌ها تهمت خیانت می‌زنند و آنان از دربار اخراج می‌شوند. پرنسس الیزابت متوجه می‌شود که این تهمت در حقیقت یک دروغ بوده است، و شوالیه‌های مقدس نقشه کشیده‌اند تا بتوانند پدرش را بکشند و تاج و تخت را بدست بیاورند. ولی حال برای هر اقدامی بسیار دیر گشته و شوالیه‌های مقدس نقشه خویش را عملی می‌کنند. از این رو پرنسس الیزابت باید به دنبال ۷ شوالیه گناه بگردد تا بتواند به کمک آنان تاج و تخت را باز پس بگیرد. ولی زمانی با اولین شوالیه، ملیوداس، مواجه می‌شود در کمال تعجب می‌بیند که او یک پسر بچه است که به کمک یک خوک سخنگو یک کافه را می‌گرداند و حتی یک شمشیر نیز همراه ندارد.

ساخت این انیمه در سال ۲۰۱۴ توسط استودیو A-1 آغاز و در سال ۲۰۲۱ پس از چهار فصل به پایان رسید. انیمه هفت گناه کبیره انیمه‌ای اکشن و ماجراجویانه است که داستان زندگی هفت شوالیه و دوستانشان را در بریتانیای قدیم شرح می‌دهد. حضور جادو، شمشیرزنی، نژادهای افسانه‌ای، جادوگران و غیره در این مجموعه و حال و هوای بریتانیای شباهت بسیاری به مجموعه فرمانروای حلقه‌ها دارد. این انیمه دارای تصویرپردازی مناسب و داستانی زیباست. اگرچه کیفیت تصویرپردازی در فصول پایانی مخصوصا فصل چهار کاهش می‌یابد اما داستان و شخصیت‌های دوست‌داشتنی آن موجب می‌شود همچنان ارزش دیدن را داشته باشد.

۸

جنون

(Berserk)

انیمه جنون (Berserk)

جنون یا برزرک در واقع روایت داستانی پر از خشونت و سیاهیست که بیانگر نبردی نابرابر با سرنوشتی شوم است. داستان به قرون وسطی باز می‌گردد؛ شخصیت اصلی داستان گاتس نام دارد؛ یتیم جنگجویی که به واسطه ی زندگی در میان سربازان مزدور، بسیار قوی بار آمده و با گذر زمان از تنهایی در می‌آید و به ارزش هم‌رزم‌هایش پی می‌برد. وی بخاطر “داغی شیطانی” که بر روی گردنش حک شده به عنوان شمشیرزنی سیاهپوش دنبال شیاطینی است که او را به سوی خود فرا می‌خوانند. گاتس قصد انتقام گرفتن از مردی را دارد که حاضر شد در پی رسیدن به اهدافش او و هم‌رزم هایش را قربانی کند. گاتس قدرتمند به همراه شمشیر بزرگ و یک دست مصنوعی به نبرد سرنوشت شوم خود می‌رود و در این راه جدالی نفس‌گیر و سهمگین در انتظار اوست بطوری که او را در مرز “جنون” (برزرک) قرار می‌دهد.

این انیمه در دو نسخه ساخته شده است، اولی در سال ۱۹۹۷ که یکی از بهترین انیمه‌های تاریخ است و دیگری نیز در سال ۲۰۱۶ که در دو فصل ساخته شده است. نسخه دوم بسیار ضعیف‌تر از نسخه اول است و از این رو من دیدن نسخه ۱۹۹۷ را به شما پیشنهاد می‌کنم، همچنین این مجموعه داری ۳ قسمت سینمایی است که به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ ساخته شده اند و تماشای آنان به شدت پیشنهاد می‌شود گرچه همه آن‌ها در برابر مانگای آن بسیار ضعیف‌اند و بی شک مانگای آن یک شاهکار به تمام معناست.

این انیمه نسبت به شخصیت‌های اصلی بسیار خشن و بی رحم است؛ همچنین دارای یکی از تاریک‌ترین پایان‌هایی است که تا به حال در دنیای انیمه دیده شده است، و تا به امروز طرفداران با نوعی احترامی نفرت انگیز از آن یاد می‌کنند. بسیاری از شخصیت‌های برزرک دوست‌داشتنی نیستند ، اما برای کسانی که به دنبال نبردهای وحشیانه و شوالیه‌ها علیه هیولاها هستند، برزرک همیشه آماده است.

۷

حماسه وینلند

(Vinland Saga)

انیمه حماسه وینلند (Vinland Saga)

حوالی سال ۱۰۰۰ میلادی، وایکینگ‌ها در همه‌جا در حال غارت و کشت و کشتار هستند. تورفین پسر یکی از قوی‌ترین جنگجوهاست و خود او نیز جنگجوی قابلی‌ست. رویای او پیدا کردن سرزمینی‌ست به نام وینلند، سرزمینی گرم و حاصل‌خیز، جایی که منابع طبیعی زیاد است و انسان‌ها مجبور نیستند برای زنده ماندن با هم بجنگند. اما پس از مرگ پدر در برابر چشمانش زندگی او متحول می‌گردد، کودک صمیمی و شاداب تبدیل به فردی سرد بی‌احساس می‌شود و هوس تاریک انتقام جای رویایی روشن او را می‌گیرد. با قاتل پدرش همراه می‌شود تا در نبردی برابر او را نابود سازد از این رو با وایکینگ‌‌های بسیار و شاهان همراه می‌شود و در سراسر انگلستان به نبرد می‌پردازد و خود را غرق در خون می‌سازد، و دیگران را بی‌رحمانه از دم تیغ می‌گذراند، حال گرچه قلبش تاریک گشته است اما هنوز کور سوی نور رویای‌ دیرینش، قلب‌ او را اندکی روشن می‌سازد.

یکی دیگر از آثار استودیو ویت (سازنده فصل اول تا سوم انیمه اتک آن تایتان) که در سال ۲۰۱۹ منتشر گردید. این اثر وقایع مربوط به سال ۱۰۱۳ میلادی در انگلستان را شرح می‌دهد زمانی که انگلستان توسط پادشاه دانمارک اسون ریش‌چنگالی فتح شده‌است. حضور شخصیت‌های تاریخ مانند کانوت کبیر، لیف اریکسون و تورفین کارلسفنی از نقاط قوت این مجموعه است. موسیقی و صداگذاری قوی از دیگر نکات مثبت این انیمه است. صحنه‌های اکشن، مبارزات جذاب، دریانوردی و کشتی‌رانی، نبردهای تاریخی و حس و حال تاریخی انگلستان، دانمارک و نوروژ قطعاً بی‌شباهت به مجموعه کتاب‌های تالکین نیست چرا که انگلستان زادگاه اوست و بی‌شک تأثیرات بسیاری بر مجموعه آثار او داشته است. این انیمه نه تنها به طرفداران تالکین بلکه به دوستداران تاریخ انگلستان و جهان نیز پیشنهاد می‌شود.

۶

ری:زیرو شروع زندگی در جهانی دیگر

(Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu)

انیمه ری:زیرو شروع زندگی در جهانی دیگر (Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu)

یک روز ناتسکی سوبارو از فروشگاه با خانه باز می‌گشت که ناگهان به جهان دیگری منتقل شد در جهان دیگر بدون آن که شخصی که او را احضار کرده است ببیند، بدون آنکه قدرت فوق‌العاده‌ای داشته باشد یا شمشیر خاصی و یا هر چیز دیگر. هیچ، هیچ چیز آن جا نبود مگر قاتلی که خواستار مرگ سوبارو بود، سوبارو نا امیدانه در انتظار مرگ خود بود اما دختری مرموز با موهای نقره‌ای و روحی اعظم او را نجات دادند، سوبارو سعی در جبران کمک آنان دارد اما گویا تلاش‌های او هر بار در نهایت به مرگ خود و دخترک ختم می‌شوند و دوباره به نقطه صفر باز می‌گردد، آغازی پس از پایان. هر بار تمام خاطراتی که می‌سازد از بین رفته و دوستانش از دست می‌روند حس دردناک مرگ و از دست رفتن دختر دربرابر چشمانش، دوباره و دوباره. گویا در این چرخه ابدی گیر افتاده است و راهی برای فرار از آن ندارد.

انیمه ری:زیرو بدون شک یکی از بهترین انیمه‌ها در ژانر روانشناختی است. داستان در دنیای فانتزی اتفاق می‌افتد، جایی که در آن انسان، الف‌ها، جانورنماها و غیره در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. الف‌هایی که در این مجموعه و اکثر مجموعه‌های فانتزی می‌بینیم بی‌شک وام‌گرفته از الف‌های مجموعه کتاب‌های تالکین هستند، الف‌هایی که خود تالکین می‌گوید: بهتر بود هرگز آنان را الف نمی‌‌نامیدم. و بی‌شک همین الف‌ دلیلی برای جذب طرفداران تالکین هستند.

حال بهتر است از شباهت‌های آن به دنیای تالکین بگذریم و جنبه‌های دیگر این انیمه بپردازیم‌. شخصیت پردازی‌های عمیق و داستان فوق‌ العاده آن بلاشک از نکات مثبت این مجموعه است. از طرفی دیگر نکات روانشناسی این انیمه به شدت ذهن بیننده را درگیر می‌کند و مفهوم جذاب را از مرگ و زندگی دوباره به نمایش می‌گذارد. مفهوم جذاب دیگری که در انیمه وجود دارد، هفت گناه کبیره است به طرز زیبایی بر داستان این مجموعه تأثیر می‌گذارد، مفهوم که بارها آن را در مجموعه آثار تالکین به طور مستقیم و غیر مستقیم مشاهده کرده ایم.

۵

هنر شمشیرزنی آنلاین: آلیسیزیشن – نبرد دنیای زیرین

(Sword Art Online: Alicization – War of Underworld)

انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین: آلیسیزیشن - نبرد دنیای زیرین (Sword Art Online: Alicization - War of Underworld)

‌کیریتو‌ در جنگلی عظیم و خارق‌العاده که درختانی عظیم‌الجثه دارد بیدار میشود. حین جستجوی سرنخ برای فهمیدن مکانش، با پسری جوان که بنظر کیریتو را میشناسد برخورد میکند. پسرک تنها یک ان پی سی ساده است، ولی عمق احساساتش هیچ فرقی با انسان‌ها ندارد. حین گشتن به دنبال والدین پسرک، خاطره‌ای به یاد کیریتو می‌آید. خاطره‌ای از دوران بچگی خودش، و همچنین از این پسرک و یک دختر با موهایی طلایی و اسمی که هیچوقت نباید فراموشش میکرد – آلیس.

یکی دیگر از آثار استودیو A-1 که در سبک ایسکای (دنیای دیگر) ساخته شده است. اولین فصل آن در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و این مجموعه تا به امروز نیز ادامه دارد. این داستان یکی از محبوب‌تر انیمه‌ها تا به کنون بوده است و دارای طرفداران بی‌شماری به ویژ علاقه‌مندان به ژانر بازی‌های ویدئویی می‌باشد.

اثر بالا که فصل چهارم این مجموعه است که ادامه فصل سوم نیز می‌باشد. فصل سوم و بخصوص چهارم این انیمه داری شباهت بسیاری به مجموعه آثار تالکین تالکین می‌باشند، اگرچه برای متوجه شدن بهتر داستان تماشای فصل اول و دوم الزامی‌ست. این فصل از انیمه نبردهای جذاب بسیاری را داراست که نظر طرفداران سایر مجموعه‌های فانتزی را نیز به خود جذب می‌کند.

در فصل چهارم این مجموعه مبارزات جذابی بین نیروهای تاریکی و روشنایی در می‌گیرد که علاقمند تالکین را به وجد می‌آورد، نبرد شوالیه‌های مقدس با اورک‌ها، گابلین‌ها و… تا مبارزه با خدای تاریکی، همگی برای طرفداران تالکین یادآور مجموعه‌‌های فرمانروای حلقه‌ها و هابیت است.

از طرفی این مجموعه دارای جنبه‌های روانشناختی و عمیق بسیاری است که شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

۴

زمانی که به عنوان اسلایم تناسخ پیدا کردم

(Tensei Shitara Slime Datta Ken)

انیمه زمانی که به عنوان اسلایم تناسخ پیدا کردم (Tensei Shitara Slime Datta Ken)

ساتو میکامی ۳۷ ساله پس از آن که به طور اتفاقی مورد اصابت چاقو قرار گرفت و به دست یک دزد کشته شد. اما به طرز عجیبی در قالب یک اسلایم تناسخ پیدا کرد و زندگی خود را در دنیایی دیگر بازیافت. در این میان او با اژدهای افسانه‌ای ولدورا دیدار کرد، اژدهای افسانه‌ای پس سال‌ها اسارت و تنهایی، حال دوستی جدید یافته بود و از رو به اسلایم نام ریمورو تمست (طوفان) را اعطا کرد، قدرت اندک ریمورو اکنون عظیم و روزافزون گشته بود. حال که او از بند زندگی معمولی و یکنواخت پیشین خود رها گشته است، ماجراجویی جدید او به عنوان یه خزنده با قابلیت‌‌هایی منحصر به فرد و در دنیایی خیالی شروع می‌شود.

داستانی جذاب در دنیایی فانتزی روایت اصلی این مجموعه است. مجموعه‌ای بسیار دلنشین که حتی پس تماشای مجدد نیز از آن لذت خواهید برد.
نکته جالب و جذاب این مجموعه این است که بر خلاف دیگر مجموعه‌ها معرفی شده، این بار ما دنیا را از دید هیولاها می‌بینیم. ملتی متشکل از گابلین ها، اورک ها، گرگ‌ها و غیره که در زیر نظر یک اسلایم اداره می‌شود.

حضور اربابان شیاطین، الف ها، دورف‌ها، شیاطین، خون آشام‌ها و غیره همگی حال و هوایی شبیه به مجموعه کتاب‌های تالکین دارند.

داستان این مجموعه گاهی بسیار شیرین و دلنشین و گاهی نیز بسیار تاریک و غم‌انگیز است. از درگیری با انسان‌ها گرفته تا با دیگر هیولاها همگی از نکات جذاب این مجموعه است. کارکترهای دوست داشتنی مجموعه خود از دیگر جذابیت‌های این مجموعه هستند.

این مجموعه حتی از نگاه روانشناختی نیز نگاه جالبی به رفتار و کردار انسان و دیگر گونه‌‌ها دارد از حرص و طمع و فریبکاری گرفته تا عشق و دوستی و فداکاری.

در نهایت باید گفت، تماشای این انیمه نه به دلیل شباهت‌های اندک به دیگر مجموعه‌های فانتزی بلکه به دلیل داستان بسیار جذاب آن پیشنهاد می‌شود.

۳

شبدر سیاه

(Black Clover)

انیمه شبدر سیاه (Black Clover)

آستا و یونو دو کودک یتیم هستند که با هم در کلیسایی واقع در حومه‌ی کشور شبدر بزرگ شده‌اند. در دنیایی که همه قدرت‌های جادویی دارند، آستا بدون هیچ قدرت خاصی به دنیا آمده بود. برعکس او ، یونو از قدرت جادویی خارق العاده ای و موهبت کنترل آن برخوردار بود، آستا حتی فاقد یک گیریمور است درحالی که یونو توسط گیریمور ۴ برگ انتخاب می‌شود. داستان حول رقابت این دو برادر بر سر رسیدن به عنوان شاه جادوگران ، قوی‌ترین شوالیه جادوگر کشور شبدر، می‌چرخد. اما آستا چگونه می‌تواند بدون هیچ قدرت جادویی به یک شوالیه جادوگر تبدیل شود؟ هنگامی که آستا یک گیریمور ۵ برگ به دست‌ می‌آورد قدرتی به نام “ضد – جادو ” را پیدا می‌کند که باعث از بین رفتن جادو می‌شود. برگ‌های شبدر نماد ایمان، عشق و امید اند، در برگ چهارم خوش ‌شانسی نهفته شده است اما برگ پنجم به معنای سکونت یک شیطان است، و این خود آغاز ماجراجویی این دو برادر است.

مجموعه‌ای جذاب که در سال ۲۰۱۷ پخش آن آغاز شد. داستان پسری که در دنیایی که همه چیز جادو است بدون جادو متولد شد بی‌شک یکی از زیباترین انیمه‌هایی است که تا به کنون منتشر شده‌است.

داستانی جذاب که با شخصیت پردازی‌های عمیق، تصویرپردازی زیبا و موسیقی‌های بی‌نظیر که نظر هر تماشاگری را به خود جذب می‌کند.

نه تنها داستان زیبا بلکه شخصیت‌های دوست داشتنی این مجموعه آنچنان شما را جذب خود می‌کنند که پس از پایان مجموعه دلتنگ آنان می‌شوید.
صحنه‌های اکشن و مبارزات جذاب این مجموعه از دیگر نقاط قوت این مجموعه هستند.

و الف‌ها، بی‌شک الف‌های این مجموعه شما را به شدت تحت‌ تأثیر خود قرار می‌دهند. شخصیت پردازی عمیق و گذشته غم‌انگیز آنان آنچنان بی‌نظیر است که بجای تعریف کردن از آن، از شما می‌خواهم که در سریع‌ترین زمان ممکن به تماشای آن بپردازید.

۲

افسانه قهرمانی ارسلان

(Arslan Senki)

انیمه افسانه قهرمانی ارسلان (Arslan Senki)

در سرزمین پر رونق و سرسبز پارس پایتخت اکباتان قرار دارد ، شهری شکوهمند و مجلل که توسط پادشاهی قدرتمند و ترسناک به نام آندروگوراس سوم حکمرانی می‌شود. ارسلان شاهزاده ای جوان و کنجکاو از پارس است که برخلاف تمام تلاش هایش بنظر می‌رسد استعداد پادشاهی توانا شدن مانند پدرش را ندارد. در سن ۱۴ سالگی ، ارسلان به اولین جنگ خود می‌رود و درحالی که جنگ کشور پرشکوه و جلالش را به مرز نابود کشانده همه چیز خود را از دست می‌دهد ، اما این سرنوشت ارسلان است که یک فرمانروا بشود، و با وجود تمام آزمون‌هایی که بر سر راهش قرار می‌گیرند او باید بار سفر ببندد و کشور از دست رفته اش را باز پس بگیرد…

انیمه‌ای که نه تنها به دلیل علاقه به مجموعه‌ی آثار تالکین بلکه به دلیل ایرانی بودن نیز، ما را جذب خویش می‌کند. داستان زیبا و تاریخی، صداگذاری عالی و تصویرپردازی مناسب همگی از نکات مثبت این مجموعه هستند.

صحنه‌های نبرد، مبارزات گسترده و نقشه‌های استراتژیک جذاب بی‌شک صحنه‌های نبردهایی مانند گودی هلم یا میدان‌های پله‌نور در ذهن ما تداعی می‌کند. داستان پسر جوانی که به دنبال بازپس‌گیری پادشاهی پدرانشان است بی‌شباهت به داستان آراگورن نیست.

این مجموعه همچنین دارای شخصیت‌های دوست داشتنی بسیاری است که توجه شما را به خود جلب می‌کنند. صداگذاران آنان نیز یکی دیگر نکات مثبت شخصیت‌های این مجموعه است، اکثر شخصیت این مجموعه دارای صداگذارانی برجسته‌اند.

نام بردن از پادشاهان پیشین ایران زمین و نام‌های پارسی از دیگر نکات جذاب این انیمه حداقل برای پارسی زبانان است.

۱

گابلین کش

(Goblin Slayer)

انیمه گابلین کش (Goblin Slayer)

در دنیایی فانتزی، ماجراجویانی از دوردست‌ها و سراسر جهان به منظور پذیرفتن قرارداد و انجام هر وظیفه‌ای که موجود است برای پیوستن به انجمن رهسپار می‌شوند. در این بین یک راهبه جوان نخستین تیم ماجراجویانه خود را تشکیل می‌دهد، اما تقریباً بلافاصله آن‌ها خود را در شرایط بحرانی میابند. پس از اینکه تمام گروه از بین می‌روند، او توسط مردی به نام گابلین کش نجات پیدا می‌کند، ماجراجویی که تنها هدفش ریشه‌کن نمودن گابلین‌ها با پیش‌داوری شدید است، کسی که زندگی خود را وقف از بین بردن تمامی گابلین‌ها، آن هم به هر قیمتی کرده است.

داستان که در ابتدا کلیشه بنظر می‌رسد اما در نیمه دوم قسمت اول داستان کاملا از این رو به آن رو می‌شود. صحنه‌های خشونت آمیز، بخش اعظمی از این مجموعه را تشکیل داده‌اند. بی‌شک این شبیه‌ترین انیمه به مجموعه آثار هابیت و فرمانروای حلقه‌ها است و پر از اشارات ریز و درشت به مجموعه‌ کتاب‌های تالکین است. نویسنده این کومو کاگیو خود از طرفداران آثار تالکین است و به هیچ وجه سعی در پنهان ساختن علاقه‌ی خود یا شباهت‌های اثرش به آثار تالکین ندارد، و معمولا در فضای مجازی درباره‌ی این شباهت‌ها به شوخی می‌پردازد.

حتی نویسنده این اثر گفته است که از داستن هابیت الهام گرفته است، برای مثال در این داستان به شمشیر اورک‌ریست اشاره می‌شود، زمانی که گابلین‌کُش برای اولین بار با کماندار الف ملاقات‌ می‌کند، کماندار از شمشیری به نام اورک بورگ یاد می‌کند و سپس ادامه می‌دهد که این نام شمشیر گابلین کش در افسانه‌های ماست که به هنگام نزدیکی گابلین‌ها می‌درخشد.

همچنین شباهت‌های دیگری نیز وجود دارد برای مثال جیره غذایی الف‌ها که به لمباس شبیه است، شخصیت‌هایی شبیه به شخصیت‌های تالکین و غیره.

شما می‌توانید با تماشای انیمه و خواندن مانگا و رمان گابلین کش از آن لذت برده و همچنین شباهت‌های آن را به آثار تالکین دریابید.

10 انیمه که طرفداران مجموعه کتاب های تالکین دوست خواهند داشت

درباره علی مهرنگ

گیل‌گالاد هستم، اواخر سال ۹۷ سایت آردا رو شناختم. معمولا دوست دارم توی میت‌لوند بشینم، چای بخورم و از گالادریل انتقاد کنم.

۲ دیدگاه

  1. گیل‌گالادِ عزیز دمت گرم. عالی.

  2. انمیشن تاج و تخت الف ها خیلی قشنگ بود توصیه میکنم نگاه کنید.. مخصوصا ملکه و پادشاهشون که خیلی شبیه گالادریل و کلبورن هستن

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

چرا سائورون پس سقوط نومه‌نور نتوانست مجددا کالبدی زیبا بر خود بگیرد؟

چرا سائورون پس سقوط نومه‌نور نتوانست مجددا کالبدی زیبا بر خود بگیرد؟

چرا سائورون پس از مرگش در سقوط نومه‌نور توانایی مجددا کالبد زیبا بر خود گرفتن ...