آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - کتابخانه - یادداشت‌ها - کوتاه: آیا اورک مونث در سرزمین میانه وجود دارد؟

کوتاه: آیا اورک مونث در سرزمین میانه وجود دارد؟

کوتاه: آیا اورک مونث در سرزمین میانه وجود دارد؟

بله، اورک‌ها جنسیت مونث نیز داشتند. جان رونالد روئل تالکین در پاسخی بلند و بالا به نامه‌ی خانم مونبی / Mrs Munby به تاریخ «۲۱ اکتبر ۱۹۶۳ – آکسفورد» به وضوح اشاره می‌کند که: «قطعاً زنان اورک وجود داشتند. اما صرفا آنچه از اورک‌ها می‌دانیم مربوط به سربازان در خدمت ارتش تاریکی می‌باشد که در داستان بدان اشاره شده، لذا چیز زیادی در مورد [سبک] زندگی آنها نمی‌دانیم چون شناخته شده نیست»

اگر سیلماریلیون را معیار قرار دهیم [هرچند تئوری‌های گوناگونی در مورد اورک‌ها وجود دارد]، در حدیث آمدن الف‌ها و بندی شدن ملکور آمده است که: «دانایان اره‌سئا بر این گمان بودند که به راستی جمله کسانی که از کوئندی (الف‌ها) پیش از شکستن اوتومنو بر دست ملکور گرفتار آمدند، آنجا زندانی شدند، و با ترفندهای بی‌رحمانه آهسته‌آهسته فاسد گشتند و تن به بندگی دادند؛ و بدین‌گونه ملکور، نژاد زشت سیمایِ اورک‌ها را در رشک‌ورزی به الف‌ها و تقلید خام از ایشان پرورد، کسانی که بعدها به بدترین خصم الف‌ها بدل گشتند»

و در ادامه می‌گوید: «اورک‌ها جان داشتند و به شیوه‌ی فرزندان ایلوواتار زاد و ولد می‌کردند؛ و ملکور را از هنگام طغیان در آینولینداله پیش آغاز، توان آفریدن هیچ آفرینه‌ای نبود که او را از خود جان باشد، یا چیزی شبیه به جان».

لذا واضح است، دو جنسیت مذکر و مونث برای زاده شدن همچون فرزندان ایلوواتار لازم می‌باشد نه بستری از گِل و لجن!

درباره دانیال بهمنش

۱ دیدگاه

  1. سلام و درود ب اعضای سایت arda.ir
    ممنون بابت توضیحات زیبایتان در مورد دنیای پر رمز و راز حلقه های قدرت. و همچنین توضیحات زیبایی ک در زیرنویس ها مینویسید. میخاستم بدونم ک ایا شما صوت دوبله سریال رو هم دارید؟ اگر ک بله چطوری باید بدستش بیارم؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ترجمه‌ فارسی کتاب «سرشت سرزمین میانه» در راه است

ترجمه‌ فارسی کتاب «سرشت سرزمین میانه» در راه است

در تاریخ ۱۱ شهریورماه ۱۴۰۰ (۲ سپتامبر ۲۰۲۱) کتاب «سِرِشت سرزمین میانه / The Nature ...