خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - W - کرم‌تنان (ساکنان اسرارآمیز آخرین بیابان)

کرم‌تنان (ساکنان اسرارآمیز آخرین بیابان)

 «بگویید می‌خواهید چه کار کنید و من هم سعی خودم را می‌کنم. حتی اگر مجبور شوم از این‌جا تا شرقِ مشرق برم و در اخرین بیابان با کرم‌تنان بجنگم.»

-بیل‌بو بگینز، هابیت، فصل اول، مهمانی غیرمنتظره.

موجوداتی ناشناخته که احتمالاً افسانه‌ای بودند و ارتباطی با اژدهایان داشتند. می‌گفتند که کرم‌تنان در آخرین بیابان زندگی می‌کنند.

تالکین تنها یک بار به کرم‌تنان اشاره کرده که در نقل قول فوق آمده است. بنابراین تقریباً هیچ در مورد آن‌ها نمی‌دانیم. حتی نمی‌توان مطمئن بود که اصلاً وجود داشته‌اند. هابیت‌ها ادبیات عامه‌ی غنی داشتند که پر از موجودات خارق‌العاده بود و کرم‌تنان نیز به راحتی در همین راستا می‌گنجند.

اگر واقعاً وجود داشتند، نام «کرم‌تن» احتمالاً به موجودی با قابلیت تغییر جسم، مانند گرگ‌مرد اشاره می‌کند. موجودی که می‌توانست به شکل انسان یا اژدها درآید. به هر حال، هر گونه گمانه‌زنی در مورد عادات کرم‌تنان محدود به قلمروی حدس خواهد بود.

تصویری که از «کرم‌تنان وحشی در آخرین بیابان» به ذهن می‌آید به طرز قابل توجهی کرم‌های شنی عظیم آراکیس (Arrakis) در رمان‌های تل‌ماسه  (Dune) را به خاطر می‌آورد. خوشایند است که فکر کنیم این مسأله تأثیری کوچک در الهام‌گیری فرنک هربرت (Frank Herbert) و نوشته‌ی او داشته است. هر چند که راهی برای فهم و اطمینان از این مسأله وجود ندارد.

درباره اله سار

۱ دیدگاه

  1. به احتمال زیاد یک ربطی به اژدهایان اولیه دارن چون اون ها هم ویژگی های مشابهی داشتن.ممکنه تبعیدی های والار باشن؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.