خانه - آخرین خبرها - طرح جلد نسخه مصور کتاب قصه‌های ناتمام رونمایی شد

طرح جلد نسخه مصور کتاب قصه‌های ناتمام رونمایی شد

براساس خبر منتشر شده در صفحه رسمی فیسبوک بنیاد تالکین، این طرح جلد شامل نقاشی کشتی‌های سلطنتی نومه‌نور اثر آلن لی بر روی جلد و نقاشی دیگری از سوار سیاه در شایر اثر جان هو در پشت جلد می‌باشد. این نسخه با نگاره‌هایی از آلن لی، جان هو و تد نسمیت منتشر خواهد شد. برخی از این نگاره‌ها در تقویم تالکین ۲۰۲۱، که در سپتامبر امسال منتشر خواهد شد وجود دارند.

این کتاب در ابتدا در سال ۱۹۸۰ انتشار یافت و همانطور که از نامش پیداست، مجموعه‌ای است از داستان‌ها و مقالاتی ناتمام که توسط جی. آر. آر. تالکین نگاشته شده و توسط فرزندش کریستوفر در یک مجلد گردآوری شده است. داستان‌های درون این کتاب طیف عظیمی از شخصیت‌ها و وقایع تاریخ سرزمین میانه، نظیر داستان نومه‌نور، داستان گوندولین و فرزندان هورین، همچنین داستان‌هایی مکمل برای ارباب حلقه‌های جی. آر. آر. تالکین را در بر می‌گیرد. داستان‌ها به همراه یادداشت‌هایی تکمیل کننده از سوی کریستوفر تالکین به درک محتوا و دنیای تالکین کمک شایانی می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محتوای این کتاب و ترجمه‌های فارسی آن به بخش کتابشناسی سایت ما مراجعه کنید: «کتاب قصه‌های ناتمام نومه‌نور و سرزمین میانه»

این نسخه مصور قرار است در ۱ اکتبر ۲۰۲۰ (۱۰ مهر ۱۳۹۹) همزمان با چهلمین سالگرد انتشار اولین نسخه این کتاب منتشر شود.

درباره الوه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.