خانه - آخرین خبرها - متولیان انجمن تالکین در یک بیانیه حمایت از پروژه نورت‌مور را رد کردند

متولیان انجمن تالکین در یک بیانیه حمایت از پروژه نورت‌مور را رد کردند

بیانیه انجمن تالکین درباره پروژه نورت‌مور
ترجمه: ایمان صاحبی

انجمن تالکین با انتشار یک بیانیه به اعضا و پشتیبانان خود اعلام کرد که در پروژه نورت‌مور دخالتی ندارد. جمعی از بازیگران فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت، و چهره‌های سرشناس چندی پیش با تشکیل کمپینی از طرفداران خواستند که در خرید خانه تالکین به آن‌ها کمک کنند.

حالا انجمن تالکین اعلام کرده که پروژه نورت‌مور ارتباطی با آن‌ها ندارد. ظاهرا این گروه مستقل حدود سه هفته پیش از انجمن خواسته بود تا در ویدیوی تبلیغاتی کمپین نورت‌مور شرکت کنند. رئیس انجمن در پاسخ خواستار اطلاعاتی بیشتری درباره این پروژه شد.

در نهایت، متولیان انجمن به این نتیجه رسیدند که پروژه نورت‌مور با اهداف آن‌ها در زمینه آموزش و تحقیق در زمینه زندگی و آثار جی. آر. آر. تالکین هم‌راستا نیست. این انجمن در فهرستی به قید ایراداتی درباره پروژه نورت‌مور پرداخت. این ایرادات از قرار زیر است:

  • طرح دو صفحه‌ای پروژه نورت‌مور حاوی اطلاعات کافی نیست.
  • هیچ‌یک از اعضای جامعه تالکین – از نویسندگان گرفته تا دانشگاهیان یا هنرمندان – از گردانندگان این پروژه نیستند و یا اسمی از آن‌ها ذکر نشده است.
  • خانه تالکین قرار نیست به موزه تبدیل شود و درب آن به روی همگان باز باشد.
  • به نظر می‌رسد که هدف اصلی پروژه نورت‌مور برپایی کارگاه‌های خلاقیت است و فعالیتی در زمینه اجرای برنامه‌های آموزشی نخواهند داشت.
  • طرح پروژه نورت‌مور شامل نوعی حمایت معنوی است که در حوزه فعالیت‌های انجمن نمی‌گنجد.
  • مدل تجاری آن‌ها شامل راه‌اندازی نوعی مهمانسرا با حضور نگهبانی تمام وقت است.
  • خود خانه به‌عنوانی ساختمانی در یک منطقه تحت حفاظت ثبت شده – که پلاک آبی آن به‌خوبی ارتباطش با تالکین را نشان می‌دهد – بدان معنا که این ملک مورد حمایت قوانین است و نیازی به نجات یافتن ندارد.
  • رابطه میان سازمان‌های آمریکایی و بریتانیایی دخیل در این پروژه غیرشفاف است.
  • پروژه نورت‌مور به‌عنوان یک سازمان سابقه‌ای صرفا یک ماهه دارد و ارزیابی توانایی‌ها و ظرفیت‌های آن برای انجام موفقیت‌آمیز این برنامه دشوار است.

انجمن تالکین با انتشار این بیانیه قصد دارد موضع خود را با شفافیت به اطلاع مخاطبان برساند؛ آن‌ها معتقدند که اهداف پروژه نورت‌مور مطابقتی با فعالیت‌های انجمن ندارد و ابهاماتی درباره طرح و برنامه‌های مدنظر این سازمان به چشم می‌خورد، در نتیجه انجمن قصد همکاری با آن‌ها را ندارد.

 

منبع خبر

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خوام دینی رو ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

۱ دیدگاه

  1. بنا بر روایاتی کمی هم اختلاف بر سر مذهبی بودن گروه پروژه نورت مور است و جو غالبا غیر مذهبی انجمن تالکین.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.