خانه - آخرین خبرها - بازیگران ارباب حلقه‌ها و هابیت برای خرید خانه تالکین کمپین تشکیل دادند

بازیگران ارباب حلقه‌ها و هابیت برای خرید خانه تالکین کمپین تشکیل دادند

بازیگران ارباب حلقه‌ها و هابیت برای خرید خانه تالکین کمپین تشکیل دادند
ترجمه: ایمان صاحبی

بازیگران ارباب حلقه‌ها و هابیت با راه‌اندازی پروژه نورت‌مور قصد دارند ۶ میلیون دلار کمک مردمی گردآوری کرده و خانه‌ی تالکین واقع در جاده نورت‌مور آکسفورد را خریداری کنند. این خانه همان محلی است که تالکین در طول سال‌های ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۷ در آن زندگی کرده و هابیت و ارباب حلقه‌ها را در آن نوشته است. در صورت موفقیت این پروژه، خانه‌ی تالکین به یک مرکز ادبی برای این نویسنده شهیر تبدیل خواهد شد.

جان-رایس دیویس، بازیگر نقش گیملی، می‌گوید این فرصتی است که نباید آن را از دست داد: «تالکین یکی از بزرگ‌ترین اسطوره‌سازان بریتانیا به حساب می‌آید و اگر این خانه را نخریم، ظرف چند سال آینده معلوم می‌شود که چه اشتباه و حماقت بزرگی کرده‌ایم.»

رایس-دیویس به همراه ایان مک‌کلن (گندالف) و مارتین فریمن (بیلبو) با انتشار ویدیویی که در آن شاهد حضور چهره‌های سرشناس دیگری مثل سر درک جیکوبی و انی لنکس (خواننده ترک Into the West از بازگشت پادشاه) هستیم، از طرفداران خواسته‌اند که در این پروژه مشارکت داشته باشند.

بازیگر نقش گیملی می‌گوید: «فرصتی تکرارنشدنی برای حفظ این بنا پیش روی ما قرار دارد. نسل‌های آینده از ما تشکر خواهند کرد. نمی‌توانم تصور کنم که چرا یک نفر نباید بخواهد از این اتفاق حمایت کند.»

ایان مک‌کلن افزود: «ما نمی‌توانیم این مهم را بدون حمایت جامعه جهانی طرفداران تالکین انجام دهیم.»

اطلاعات تکمیلی درباره این پروژه در وب‌سایت آن قابل مطالعه است.

درباره ایمان صاحبی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.