آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - جان هو: روح و پیام سریال حلقه‌های قدرت مطابق نوشته‌های تالکین است

جان هو: روح و پیام سریال حلقه‌های قدرت مطابق نوشته‌های تالکین است

الروند و گالادریل که در قلمرو جنگلی لیندون دوباره به نزد یکدیگر آمده‌اند

همان‌طور که وعده داده شده بود، شماره جدید مجله امپایر منتشر شد و در آن مطلب کوتاهی درباره سریال حلقه‌های قدرت وجود دارد. این مطلب به سراغ جان هو، طراح مفهومی سریال و آثار سینمایی پیتر جکسون رفته و گفتگوی مختصری با او انجام داده است.

جان هو علاوه بر تاکید بر تغییر سرزمین میانه در سریال نسبت به فیلم‌هایی که از گذشته به یاد داریم، می‌گوید حلقه‌های قدرت روایت‌گر عصری حماسی از این جهان خواهد بود. او اگرچه توضیح زیادی درباره قصه سریال نمی‌دهد اما می‌گوید داستان کلی اثر درباره خیزش سائورون در رسیدن به قدرت، ساخت حلقه‌های قدرت و داستان حماسی نومه‌نور است.

هو اذعان می‌کند: «متقاعد شده بودم که سه‌گانه هابیت آخرین چیزی است که از پشت لنز دوربین از سرزمین میانه می‌بینیم.» او توضیح می‌دهد که سازندگان سریال با احترام فراوان نسبت به تالکین به سراغ این پروژه رفته‌اند. هو می‌گوید تصمیم جی.دی. پین و پاتریک مک‌کی برای به تصویر کشیدن این اثر و اتخاذ رویکردی جدید نسبت به آن برایش تحسین‌برانگیز بوده است.

طراح مفهومی سریال تاکید دارد که حلقه‌های قدرت تماما یک اثر جدید نیست. این سریال شاید ما را با سرزمین میانه متفاوتی روبرو کند، اما روح و پیام آن کاملا مطابق با نوشته‌های تالکین است. هو ادامه می‌دهد: «داستان‌های تالکین با از خودگذشتگی و موقعیت‌هایی سروکار دارند که در آن ما کوچک‌تر از [خطراتی] هستیم که با آن‌ها مواجه می‌شویم. این موضوع یکی از درون‌مایه‌های اصلی ارباب حلقه‌هاست. سریال حلقه‌های قدرت هم چنین شرایطی دارد و یک روایت حماسی را در بر می‌گیرد.»

پخش سریال از ۱۱ شهریور یا ۱۱۱ روز دیگر آغاز می‌شود.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

۱ دیدگاه

  1. عباس تهامی پور زرندی

    از کتابخانه دانشگاه یزد پیام میگذارم. مطلب عالیست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

آیا می دانستید

آیا می‌دانستید چهره یکی از اورک‌های ارباب حلقه‌ها از هاروی واینستاین الگوبرداری شده بود؟ الایجا ...