خانه - آخرین خبرها - کتاب «آشپزی ارباب حلقه ها» به نمایشگاه کتاب رسید

کتاب «آشپزی ارباب حلقه ها» به نمایشگاه کتاب رسید

10277300_579949162125191_4315074538620106165_nکتاب «آشپزی ارباب حلقه ها» که اولین کتاب از مجموعه «کتاب های خوردنی» است منتشر شد و در نمایشگاه کتاب تهران قابل تهیه است. این کتاب توسط ونسا کیتل گردآوری و توسط فدرا اسدخانی به فارسی ترجمه شده است. این کتاب ۱۵۰ صفحه ای نیز مانند اکثر کتاب های دیگر تالکین توسط نشر روزنه منتشر شده است و با قیمت ۹۵۰۰ تومان قابل تهیه است.

با تشکر از ت.ت

 

درباره 3DMahdi

۷۲ دیدگاه

 1. توش که نمیدونم چیه اما از جلدش خوشمان آمد 😀

 2. ای ول! چقدر جالب…
  دست فدرا درد نکنه. 🙂

 3. چقـــــــــــــــــــــــدر عالی….:x

  • بله بله! شیرین خانم میشه بفرمایید کی این کتاب رو تهیه میکنید ما بعدش مزاحم بشیم؟! :وی
   نه ولی جدی چیز بسیار به درد بخوریست شرط میبندم بیشتر از کتب تالکین سرلوحه کار ما قرار میگیره حتما این کتابو برای ایدریل خواهم خرید! :دی

 4. حالا خرگوش از کجا گیر بیاریم!؟:))

  • از آبگوشت خرگوش معروف سام بابت مسائل شرعی ! نام برده نشده حتی از کلمه شکار کوچک به جای خرگوش کوچک استفاده کردیم اما در اصل کتاب خانم کیتل هم ایشان پیشنهاد کردند که بهتر است به جای خرگوش از مرغ خانگی استفاده کنید

 5. میشه یکم درباره محتوی کتاب توضیح بدین؟

  • هنوز کتاب به دستمون نرسیده که به طور دقیق بگیم اما با توجه به خبرهای قبلی این کتاب دستور آشپزی غذاهایی هست که در کتاب های ارباب حلقه ها ازش اسم برده شده.

  • در این کتاب همه خوردنی ها و نوشیدنی هائی که از ابتدای داستان هابیت خورده و دیده میشوند تا پایان ماجرا کهبازگشت پادشاه است تک تک اسم برده شده و برای پخت آنها دستور ارائه شده . راستش چند تا از خوراکی ها توسط خانم کیتل جا انداخته شده بود که خودم آنها را هم به متن اصلی اضافه کردم کتاب هیچ عکس و تصویری نداشت عکس همه خوراکی ها و غذا ها با بهترین کیفیت و رنگ موجود بود اما با آقای بهشتی به این نتیجه رسیدیم که طراحی های خطی سیاه و سفید با روح داستان همخوان تر است

 6. ۹۵۰۰ تومن ناقابل برای یه کتاب ۱۵۰ صفحه ا ی!!! گرداورندش کتیل بوده، یعنی از کتاب های تالکین جمع آوری شده؟ باریکلا به تالکین آشپزم بوده رو نمیکرده!!

 7. غذا با گوشت ارک نداره؟خیلی دلم کباب ارک میخواد!!!

 8. سلام ممنون از اطلاع رسانی . در این کتاب همه خوردنی ها و نوشیدنی هائی که از ابتدای داستان هابیت خورده و دیده میشوند تا پایان ماجرا کهبازگشت پادشاه است تک تک اسم برده شده و برای پخت آنها دستور ارائه شده . راستش چند تا از خوراکی ها توسط خانم کیتل جا انداخته شده بود که خودم آنها را هم به متن اصلی اضافه کردم کتاب هیچ عکس و تصویری نداشت عکس همه خوراکی ها و غذا ها با بهترین کیفیت و رنگ موجود بود اما با آقای بهشتی به این نتیجه رسیدیم که طراحی های خطی سیاه و سفید با روح داستان همخوان تر است

  • خواهش میکنیم. از شما ممنونیم بابت ترجمه این کتاب.
   اگه اطلاعات بیشتری در مورد کتاب بدید ممنون میشیم. تعداد این دستورهای غذایی حدودا چندتاست؟ فقط شامل غذاها میشه یا نوشیدنی ها، دسر ها و چیزهای دیگه(مثل لمباس) رو هم شامل میشه؟
   کتاب های دیگه مجموعه «کتاب های خورنی» به چه کتابهایی مربوط میشن؟ آیا آماده چاپ هستن؟(البته اگه فکر میکنید الان زمان اعلامش هست پاسخ بدید)

   مرسی

   • تعداد رو الان دقیق نمیتونم بگم . اما همانطور که گفتم در این کتاب به همه خوردنی ها نوشیدنی هایئی که در داستان آمده اند اشاره شده . و فقط نوشیدنی چوب ریش دستور تهیه ندارد و ماهی خام گالوم . بقیه با دستور تهیه هستند البته نوشیدنی های داخل سردابه 🙂 در کتاب خانم کیتل نبودند اگر هم میبودند ما نمی توانستیم چاپشون کنیم سخت گیری به حدی بود که حتی از پاراگراف هائی که از متن کتاب در کتاب آشپزی امده اند اسم نوشیدنی ها و خرگوش و… حذف شد

   • کتاب پخت و پز هابیتی را گفتند بعد از نمایشگاه پخش خواهد شد به غیر از آن کتاب های دیگه که ترجمه شان تمام شده این ها هستند: کتاب آشپزی نارنیا حدود ۲۰۰ صفحه / کتاب آشپزی هری پاتر حدود ۴۰۰ صفحه/ مری پاپینز در آشپز خانه/ دستور پخت های عجیب غریب رولد دال/
    دستور پخت های عجیب غریب تر رولد دال/ کتاب آشپزی لوئیزا می آلکوت(زنان کوچک)
    الان هم بی تابانه و عاشقانه دارم روی هانگر گیم کار میکنم

    • در مورد کتاب پخت و پز هابیتی بیشتر توضیح میدید؟ مگه نگفتید کتاب حاضر به غذاهای هابیت هم پرداخته شده؟ پس اون کتاب چیه؟

     • پخت و پز هابیتی یک کتابه درباره اشپزی با دو ماده اولیه دل خواه هابیت ها که قارچ و خرگوش هستند . در یک فضای فانتزی . انگار که یک نفر رفته و از چند تا هابیت که آشپزیشون خوب بوده دستور ها رو گرفته و به صورت یک دفتر جمع کرده . هابیت هائی که تو کتاب ازشون دستور میخونیم هیچ کدوم از هابیت های داستانکهمیشناسیم نیستند فقط هابیت هستندو اهل شایر. البته بابت مسائل شرعیش همه جا گوشت خرگوش با انواه گوشت پرندگان اهلی و وحشی حلال گوشت عوض شده.

     • امروز پخت و پز هابیتی هم به نمایشگاه رفت

   • خیلی ممنون از توضیحاتتون.
    بی صبرانه منتظر کتاب هانگر گیمز هستم. اونهمه غذاهای خوشمزه ی کپیتول که توی کتاب توصیف شده واقعا خوردن داره! :دی

  • بینهایت ممنونم از خانم اسد خانی که جمیع دوستداران و وطرفداران تالکین رو خوشحال کردند.
   تا قبل از انتشار این کتاب، طرفداران با سلیقه خودشون هر کدوم دستورالعمل یک نوع غذای آردایی رو در تاپیک ها میذاشتند. (مثلا این تاپیک: https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=671)
   اما حالا دیگه همه و همه در این کتاب جمع شده اند. میتونیم در گرد همایی ها و دور همی هامون خیلی راحت از پس هر نوع غذا و دسری بر بیایم.

   یک سوال از خانم اسد خانی:
   خودتون از کدوم غذا یا دسر یا نوشیدنی خاص این کتاب خوشتون اومد و امتحان کردنشو به ما پیشنهاد میدید؟!

   • من اگر میشد بیشتر از همه نوشیدنی چوب ریش را دوست دارم که دستوری هم برای ان در این کتاب نبود. وصف آن نوشیدنی روح منو جلا میده حسشو خیلی دوست دارم:

    آنجا چندین کوزه سنگی بلند با درپوشهای سنگین قرار داشت.
    چوب ریش یکی از سر پوش ها را برداشت وملاقهای بزرگ را داخل کوزه سنگی فروبرد وسه جام را پر کرد یک جام بسیار بزرگ ودو جام کوچکتر.
    گفت:(( این یک خانه ِانتی است ومتاسفانه صندلی ندارد .اما میتوانید روی میز بنشینید))
    هابیت ها را برداشت وآنها را روی صفحه سنگی عظیمی قرار داد و آنها همان جا نشستند وپا هاشان را آویزان کردند وجامشان راجرعه جرعه نوشیدند.
    نوشابه ای بود مثل آب درحقیقت بسیار شبیه مزه جرعه هایی که از( اِنت واش)درنزدیک مرز های جنگل نوشیده بودند وبا این حال نوعی رایحه وطعم در آن بود که نمیتوانستند توصیفش کنند.
    این رایحه ملایم بود اماآنان رابه یاد بوی جنگل میانداخت که نسیم خنک شبانه آن را از دور به مشام آدم برساند.
    تاثیر جرعه ها از انگشتان پا شروع شد وپیوسته از پا ها ودستانشان بالا آمد ودر مسیرش به سمت بالا تا نوک موهای سر باخود
    طراوت وشور وحال آورد.
    در واقع هابیت ها احساس کردند که انگار موهای سرشان بلند شده است وموج بر میدارد وتاب میخورد ورشد میکند……

   • البته اگر در فیس بوک هستید میتوانید با مراجعه به پیج من از دستور پخت بیشتر فیلم ها و انیمیشن ها و کتاب ها دیدن کنید یا حتی اگر خوراکی خاصی را دوست دارید. اسم فیلم یا کتاب بدین دستور پخت تحویل بگیرید
    https://www.facebook.com/F.ASADKHANI?fref=photo

  • میتونین بیشتر توضیح بدین اخه چه جوری دستور ها را بدست اوردید؟

   • قاعده کلی بدست آوردن دستور ها اینجوریست که نام خوردنی را در اصل متن پیدا کرده و دستور پختش را جستجو می کنیم بعد چند نمونه دستور پخت را مقایسه یکنیم بعد نمونه های نهائی رو میبریم آشپزخونه وعملا امتحان می کنیم تا بهترین و خوشمزه ترینش را انتخاب کنیم .البته در مورد این کتاب ها من فقط مترجم گهستم و نویسنده این مراحل را انجام داده اما اگر نمونه کار خودم را بخواهید میتوانید به پیج : غذا فرهنگ هنر و ادبیات” در فیس بوک سر بزنید اونجا شما اسم هر فیلم یا کتابی رو بدین دستور پخت هاش تقدیمتون میشه.

 9. لمباس هم داره توش ؟ :دی

 10. با من در فیس بوکم در تماس باش شیرین خانم ایشالله یک برنامه ای میگذاریم. حالا فکر کنم صبرکنیم (چخت و پز هابیتی) هم دربیاد – تا اخر ماه- بعد یک دفعه برا هر دو تاش با هم بر نامه بگذاریم. ضمنا اگر کسانی از این گروه در مشهد هستند خوبه که من بشناسمشون

 11. الان با اکانتم منو میبینید؟

 12. جاداره منم بابت ترجمه بهتون خسته نباشید بگم 🙂
  به سایت آردام خوش اومدید

 13. آقا فدرا این کتاب رو میشه از یک سایت خرید کتاب سفارش داد؟!
  یا اگر خیر، قصد دارید چند جلد رو در اخیار این شبکه ها بزارید تا ما هم دستمون برسه؟! 🙂

  • دوست عزیز من آقا نیستم 🙂 در مورد خرید اینترنتی و… فکر کنم باید ناشر اطلاع داشته باشه در مورد در اختیار قرار دادنش هم طبعا حق قانونی الان با ناشر است

 14. فقط میخواستم تشکر کنم از خانوم فدرا، و اینکه بگم از وقتی که خبر این کتاب رو در فیس بوک خوندم منتظر چاپ کتاب بودم
  در ضمن، این طور که از کامنت های متوجه شدم، انگار کتاب مقداری ممیزی داشته. دستور کامل و اورجینال غذا ها در جایی مثلا صفحه ی فیس بوک ـتون موجود هست ؟

  • ممیزی در حدی نبوده کهدستور ها از دست بروند فقط کلمه شراب و اسم باقی نوشیدنی ها حذف شده و گوشت خرگوش به انواع گوشت پرندگان خوراکی تبدیل شده اگر خواستید اورژینالشو بپزید همون خرگوش را جایگزین کنید. در بعضی دستور ها هم نوشیدنی الکلی وجود داشته که با جستجو جایگزین مناسبشون انتخاب شده چون جدول هائی وجودداره که میگه به جای هر نوشیدنی از چه جایگزین حلالی میشه استفاده کرد این کار فقط خاص ایران و مسلمانان نیست خیلی از مردم دنیا به دلایل سلامتی یا عقیدتی از نوشیدنی ها در خوراک ها استففاده نمی کنند .

  • باز هم اگر کتاب رو خوندین و در عمل جائی سوال داشتین برای پخت روی دیوار پیج ” غذا فرهنگ هنر و ادبیات” بپرسید پاسخگو خواهم بود

 15. دیگه کم مونده به جای نون بربری و سنگک نون لمبس بخوریم 😀

 16. حتما باید خیلی جالب باشه…
  غذاهاش قابل خوردنه اصلا؟

 17. ممنون از خانم اسد خانی. واقعا شادمون کردین! 🙂

 18. عالیه 🙂 ممنون 🙂
  فقط اگر راهی باشه که بشه راحت این کتابو خرید عالی میشه

 19. فین رود فلاگوند

  با عرض اجازت
  آیا به جز کتاب های آشپزی ارباب حلقه ها و پخت وپز هابیتی کتاب های دیگری در این زمینه ترجمه و ارائه می شوند.

 20. با سلام و تشکر فراوان از مترجم کتاب

  خیلی خوشحال شدم 🙂

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.