آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - امبریسر با پرداخت ۳۹۵ میلیون دلار حقوق ارباب حلقه‌ها و هابیت را به‌دست آورده است

امبریسر با پرداخت ۳۹۵ میلیون دلار حقوق ارباب حلقه‌ها و هابیت را به‌دست آورده است

ارباب حلقه‌ها امبریسر

امبریسر گروپ بالاخره امروز در گزارش مالی سالانه خود به‌طور رسمی اعلام کرد که هزینه معامله خرید Middle-Earth Enterprises برای آن‌ها حدود ۳۹۵ میلیون دلار بوده است. این معامله با کمپانی «سال زائنتز» به امبریسر اجازه خواهد داد تا از ارباب حلقه‌ها و هابیت فیلم سینمایی، ویدیوگیم، بردگیم، کالاهای تجاری، پارک‌های تفریحی و نمایش‌های تئاتری بسازد.

پیش‌تر در گزارش‌ها آمده بود که ارزش این معامله حدود ۷۷۰ میلیون دلار بوده، اما حالا مشخص شده است که امبریسر با مبلغی بسیار کمتر موفق به تصاحب این حقوق شده است. در بخش دیگری از این گزارش گفته شده که در دو دهه آینده چندین محصول کلاس جهانی براساس دنیای تالکین ساخته خواهد شد.

از جمله این محصولات احتمالاً می‌توانیم به فیلم‌های جدید وارنر براز و ساخت یک فرنچایز گیمینگ بزرگ از سرزمین میانه اشاره کنیم. بااین‌حال، جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است.

گفتنی است که آمازون پیش‌تر در قراردادی جداگانه توانسته بود حق اقتباس سریال‌های طولانی‌تر از هشت قسمت را به‌طور مستقیم از خود بنیاد تالکین دریافت کند. حقوق ساخت این نوع آثار ظاهراً در قرارداد سال زائنتز وجود نداشت و در نهایت با هزینه‌ای ۲۵۰ میلیون دلاری به آمازون فروخته شد.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

مصاحبه شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره فصل دوم؛ از گالادریل سرخورده تا امید در تاریکی

جی‌دی پین، یکی از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره اینکه فصل دوم به چه موضوعاتی ...