آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - تام بامبادیل در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت حضور خواهد داشت

تام بامبادیل در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت حضور خواهد داشت

تام بامبادیل در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت حضور خواهد داشت

سرانجام تام پیر در یکی از اقتباس‌های سرزمین میانه ظاهر می‌شود. این شخصیت مرموز و غیر عادی که به خاطر لباس‌های رنگارنگ و ترانه‌های بی‌معنی‌اش شناخته می‌شود، در کتاب یاران حلقه هابیت‌ها را از خطرهای جنگل قدیمی نجات می‌دهد.

اکنون سریال حلقه‌های قدرت قصد دارد تام را با تمام رنگ‌ها و ترانه‌هایش در فصل دوم جای دهد. تام بامبادیل در کتاب «کهن‌سال‌تر از کهن‌سال‌ترین چیزها» توصیف شده؛ موجودی خیرخواه که از آغاز جهان حضور داشته است. تالکین هرگز توضیح دقیقی درباره او نداد و عمدا او را این گونه مرموز و غیر قابل توضیح رها کرد. در فصل پیش رو تام بامبادیل قرار است شخصیت غریبه را یاری دهد و نوری در تاریکی باشد.

تام بامبادیل و غریبه در رون

بازیگر تام بامبادیل در سریال حلقه‌های قدرت کیست؟

نقش تام بامبادیل را در سریال حلقه‌های قدرت «روری کینیار» (Rory Kinnear) بازی خواهد کرد. او می‌گوید پیش از دریافت پیشنهاد از طرف سازندگان سریال، با این شخصیت آشنایی نداشت اما بعداً کتاب‌های تالکین را خواند.

کینیار می‌گوید برای ادای دیالوگ‌های تام بامبادیل، به‌دنبال لهجه‌ای بسیار قدیمی و کهن بوده و به‌همین دلیل از لهجه کورنی انگلیسی استفاده کرده است.

کینیار یادآور می‌شود که تام بامبادیل سریال مثل کتاب‌ها چکمه‌های زرد، پیراهن آبی، پری روی کلاه و ریشی قهوه‌ای دارد. او شعر می‌خواند، حس‌وحال شوخ و شنگی دارد، و از این حیث شبیه بچه‌ها و در واقع دختر خودش است. ازاین‌رو، حس تازگی کودکی تا حدی الهام بخش ایفای نقش این شخصیت بوده است.

تام بامبادیل و غریبه در سرزمین رون

تام بامبادیل چگونه در سریال حلقه‌های قدرت حاضر می‌شود؟

شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت می‌گویند برای نمایش تام بامبادیل که از زمان آغاز تمام حیات در دنیای تالکین وجود داشته است، به‌دنبال پاسخ این سؤال بودند که چه چیزی برای او اهمیت دارد. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که او به جهان طبیعی اهمیت می‌دهد و یک یاری‌رسان است.

در کتاب ارباب حلقه‌ها گفته می‌شود که تام در ویتی‌ویندل زندگی می‌کند، اما سریال او را به حوالی منطقه رون برده است. جی‌دی پین، شورانر سریال می‌گوید: «در داستان ما او به سرزمین‌های رون رفته، که متوجه می‌شویم در گذشته محلی بهشتی و سرسبز و زیبا بوده، اما حالا به برهوتی مرده تبدیل شده است. تام آن‌جا رفته تا ببیند چه اتفاقی افتاده است.»

او در نهایت به غریبه برمی‌خورد. پین درباره این مواجهه توضیح می‌دهد: «هنگامی که مسیر او را غریبه تلاقی پیدا می‌کند، می‌توانید بگویید او مایل است ویرانیِ رخ‌داده در آن‌جا به سرزمین‌های محبوبش در غرب کشیده نشود. تام غریبه را در سفرش هل می‌دهد، چراکه می‌داند او نهایتاً از دنیای طبیعیِ بزرگ‌تری که برای خودش اهمیت دارد، محافظت می‌کند. بنابراین می‌توانم بگویم که تام بامبادیل ما اندکی بیشتر از کتاب‌ها مداخله‌جو است، اما تنها ۵ یا ۱۰ درصد بیشتر.»

همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید گفته می‌شود که آلونک تام و محیط اطرافش در رون با وجود ویرانی‌های این سرزمین، به محلی برای رویش گیاهان و پرورش جانوران تبدیل شده است.

شورانرها همچنین اعلام کرده‌اند که به هیچ سؤالی درباره شخصیت مرموز تام بامبادیل که تالکین عامدانه آن‌ها را بی‌جواب رها کرده، در سریال پاسخ نخواهند داد.

تام بامبادیل در بیرون از حانه‌اش در رون

مطالب مرتبط:

تام بامبادیل چیست؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

گالادریل (مورفید کلارک) از حلقه‌ی قدرت خود در شگفت است.

سرزمین میانه تغییری چشم‌گیر می‌یابد: گزارش مجله امپایر برای فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در آستانه‌ی به راه انداختن آشوبی از حلقه‌های جادویی است به‌نظر ...