خانه - آخرین خبرها - پیتر جکسون: تالکین نمی‌خواست گروه بیتلز ارباب حلقه‌ها را فیلم کند

پیتر جکسون: تالکین نمی‌خواست گروه بیتلز ارباب حلقه‌ها را فیلم کند

پیتر جکسون: تالکین نمی‌خواست گروه بیتلز ارباب حلقه‌ها را فیلم کند

پیتر جکسون که مستند The Beatles: Get Back امروز از او منتشر شده، در مصاحبه‌ای درباره ساخت ارباب حلقه‌ها توسط گروه بیتلز حرف زده است. او می‌گوید کار روی این پروژه بالاخره فرصت پیدا کردن پاسخ سوالی را به او داد که از مدت‌ها قبل ذهنش را درگیر کرده بود:

«آن‌چه من فهمیدم این است که دنیس اودل، تهیه‌کننده Apple Corps [با اپل امروزی اشتباه گرفته نشود!] که The Magic Christian را ساخته بود، ایده ساخت ارباب حلقه‌ها را در ذهن داشت. ولی آن‌ها در نهایت نتوانستند حقوق کتاب‌ها را از تالکین دریافت کنند، چون تالکین از این ایده که یک گروه پاپ داستانش را فیلم کند خوشش نیامده بود.»

جکسون ادامه می‌دهد:

«بیتلز سعی کرد این کار را انجام دهد. شکی در این باره وجود ندارد. در یک مقطع زمانی در اوایل سال ۱۹۶۸ آن‌ها به طور جدی در حال بررسی این ایده بودند.»

گفته می‌شود که اگر این فیلم ساخته می‌شد مک‌کارتنی به عنوان فرودو، استار به عنوان سم، لنون به عنوان گالوم و هریسون به عنوان گندالف ایفای نقش می‌کردند. کارگردان هم قرار بود استنلی کوبریک باشد. جکسون می‌گوید طرح آن‌ها ظاهرا به همین صورت بود:

«[البته] وقتی با پاول مک‌کارتنی حرف زدم این چیزها را دقیقا به خاطر نمی‌آورد اما باور دارم که طرح به همین صورت در نظر گرفته شده بود.»

کارگردان نیوزلندی ارباب حلقه‌ها و هابیت ادامه داد:

«پاول می‌گفت ‘خوشحالم که ما این کار را نکردیم، چون شما توانستید فیلم‌ها را بسازید و من آن‌ها را دوست دارم.’ ولی من به او گفتم ‘مایه تاسف است که شما فیلم‌ها را نساختید، چون در آن صورت ارباب حلقه‌ها یک اثر موزیکال می‌شد.’»

جکسون می‌گوید اگر بیتلز ارباب حلقه‌ها را می‌ساخت، موسیقی متن فیلم آلبومی با ۱۴ یا ۱۵ آهنگ می‌شد که گوش دادن به آن حتماً خیلی جذاب می‌بود.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خوام دینی رو ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

۱ دیدگاه

  1. اینکه تالکین جهانش رو با تاروپود موسیقی بافته ولی ایده ساخت فیلم موزیکال از روی داستانش براش جذاب نبوده خیلی جالبه..!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.