آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - بازی The Lord of The Rings: Gollum نگاهی منحصر به‌فرد به سرزمین میانه دارد

بازی The Lord of The Rings: Gollum نگاهی منحصر به‌فرد به سرزمین میانه دارد

بازی گالوم

ساعتی قبل اعلام شد که بازی The Lord of The Rings: Gollum رسماً در تاریخ ۴ خرداد برای پی‌سی، پلی استیشن و ایکس باکس منتشر می‌شود. رسانه یوروگیمر به همین مناسبت گفتگویی با «دمیری ناپهاید» انجام داده است که از نویسندگان این بازی و البته متخصص تالکین در تیم توسعه بازی «ارباب حلقه‌ها: گالوم بوده است.

ناپهاید درباره تعداد نسبتاً زیاد بازی‌ها، فیلم‌ها و سریالی که پیرامون جهان تالکین در دست ساخت قرار دارند، می‌گوید: «به‌عنوان یک طرفدار دوست دارم آثار بیشتری را ببینم. نگرانی خاصی از بابت آن‌ها ندارم، چون ما در مسیر خودمان قرار داریم، و باید این پروژه را تکمیل و منتشر کنیم.»

نویسنده بازی Gollum درباره انتخاب شخصیت گالوم به‌عنوان شخصیت اصلی بازی می‌گوید: «ما متوجه شدیم که او انتخاب خوبی است چون این بازه زمانی از [گالوم] در اختیارمان است و فضا داریم تا تفسیر خودمان را ارائه کنیم.»

ناپهاید ادامه می‌دهد: «[گالوم] با مشکلات زیادی روبه‌رو است و موجودی چندان قابل همدردی نیست، بنابراین ما او را کمی بامزه‌تر طراحی کردیم. او در حال رنج‌کشیدن است و گندالف به دلایل بسیار، تأسف زیادی به حال او می‌خورد، چرا که [گالوم] شکنجه شده و فرد خوبی نبوده است. بنابراین سعی کردیم حس همدردی بیشتری برای او ایجاد کنیم و جنبه خوبش را هم نشان دهیم.»

گیم‌پلی بازی گالوم به سه بخش تقسیم می‌شود: پلتفرمینگ، مخفی‌کاری و حل معما. بخش پلتفرمینگ یا آن‌طور که استودیو Daedalic می‌گوید، پارکور، چیزی شبیه Tomb Raider یا Prince of Persia است. گالوم می‌تواند از دیوارها بالا برود و بین شکاف‌ها بپرد.

بازی The Lord of The Rings Gollum

بازی The Lord of The Rings: Gollum چگونه است؟

بخش مخفی‌کاری شامل پرتاب سنگ برای پرت‌کردن حواس دشمنان و رفتن به زیر آب یا مخفی‌شدن در بوته‌هاست. در نهایت بخش معماها را داریم که می‌دانیم در داستان تالکین چه نقش مهمی داشته‌اند.

شخصیت دوگانه گالوم و اسمه‌آگول هم بخش دیگری از گیم‌پلی بازی را تشکیل داده است. این سازوکار هوشمندانه به بازیکن اجازه می‌دهد تا در برخی از بخش‌های بازی حق انتخاب داشته باشد.

ناپهاید در این باره می‌گوید: «کاراکترها می‌میرند یا زنده می‌مانند. می‌توانید برای خود متحد داشته باشید، یا می‌توانید با افراد بدرفتاری کنید. می‌توانید دروغ بگویید و آن‌ها را فریب بدهید. گالوم چنین کارهایی انجام می‌دهد.»

ناپهاید می‌گوید با وجود این که آن‌ها قصد داشتند در این بازی هر دو دسته طرفداران یعنی طرفداران کتاب‌ها و فیلم‌ها را راضی کنند، اما به‌خاطر مسائل حقوقی نمی‌توانستند همه‌چیز را دقیقاً مطابق فیلم‌ها پیاده‌سازی کنند. در نتیجه، برای طراحی شخصیت‌هایی مثل گندالف به کتاب‌ها وفادار ماندند. به‌علاوه، او خاطرنشان می‌کند که همه‌چیز به‌نحوی از نقطه نگاه گالوم به سرزمین میانه روایت می‌شود. در نتیجه، با نسخه شاداب و شیکی از این دنیا طرف نیستیم.

در خصوص داستان، بازی The Lord of The Rings: Gollum در جایی میان خروج گالوم از کوهستان مه‌آلود در هابیت تا رسیدن او به یاران حلقه در موریا روایت می‌شود. ناپهاید می‌گوید: «اگرچه شخصیت‌های برجسته‌ای مثل گندالف درباره [این بازه زمانی] صحبت می‌کنند، اما دقیقاً نمی‌دانند که چه اتفاقاتی [برای گالوم] افتاده است.»

نویسنده این بازی تأکید می‌کند که آن‌ها تا حد ممکن به کتاب‌ها وفادار بوده‌اند و اتفاقات اصلی داستان را تغییر نداده‌اند، بااین‌حال، قصه‌های زیادی برای Gollum نوشته شده تا این بازه زمانی طولانی عمیق‌تر روایت شود.

شرکت بازی‌سازی Nacon هم اولین ویدیوی گیم‌پلی بازی البته در نسخه بتا را منتشر کرده است، که می‌توانید آن را از این لینک تماشا کنید.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

آیا می دانستید

آیا می‌دانستید چهره یکی از اورک‌های ارباب حلقه‌ها از هاروی واینستاین الگوبرداری شده بود؟ الایجا ...