آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - بازی The Lord of The Rings: Gollum رسما ۱۰ شهریور منتشر می‌شود

بازی The Lord of The Rings: Gollum رسما ۱۰ شهریور منتشر می‌شود

بازی The Lord of The Rings: Gollum رسما ۱۰ شهریور منتشر می‌شود

سازنده بازی The Lord of The Rings: Gollum امروز رسماً اعلام کرد که این عنوان در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ منتشر خواهد شد. رسانه Screen Rant اخیرا پیش‌نمایشی از این بازی را مشاهده کرده که شامل گشت و گذاری در موردور و قلمرو الف‌های سیاه‌بیشه بوده است.

به گزارش این رسانه، بازی گالوم از نظر زمانی هشت سال قبل از حضور او در موریا در داستان یاران حلقه رخ می‌دهد. این بازی از بیرون کیریت اونگول شروع می‌شود و همان ابتدا با یکی از مکانیک‌های اصلی بازی آشنا می‌شویم: گالوم از آفتاب متنفر است، بنابراین در طول روز باید در داخل غارها مخفی بماند. چند لحظه بعد، یک فل‌بیست به سمت گالوم می‌آید، اما قبل از این که او را بگیرد، از چنگش می‌گریزد. بازی در ابتدا تاکید زیادی روی حرکات عمودی دارد. گالوم قادر به بالا رفتن از موانع، تاب خورد و پریدن از شکاف‌هاست.

بازی دارای نواری برای مخفی‌کاری است که بازیکنان باید به آن توجه کرده و مراقب باشند که موقعیت خود را لو ندهند. به‌علاوه، گالوم استقامت بدنی زیادی ندارد، بنابراین بازیکنان گاهی اوقات باید تفکر استراتژیک داشته باشند و مسیرهایی را انتخاب کنند که باعث خالی شدن نوار استقامت کاراکتر نشود.

با جلوتر رفتن بازی، گالوم با چند اورک روبرو می‌شود، ولی چون قدرت بدنی زیادی ندارد، باید با زیرکی و مخفی‌کاری آن‌ها را از پا در بیاورد. بازیکنان قادر به استفاده از قابلیتی موسوم به «حس گالوم» (Gollum Sense) نیز هستند که شبیه مکانیک‌های مخفی‌کاری در Batman: Arkam و The Last of Us است، و موقعیت دشمنان را در محیط پیرامونی مشخص می‌کند. این ویژگی برای شناسایی محل اورک‌ها که ممکن است در درختان یا صخره‌ها مخفی شده باشند، بسیار حیاتی است.

پیشنمایش بازی ارباب حلقه‌ها: گولوم - مبارزه با اورک‌ها

با توجه به این که گالوم و اسمه‌آگول دو نیمه این شخصیت را تشکیل می‌دهند، گهگاه باید یکدیگر بحث می‌کنند. آن‌ها از این طریق حتی می‌توانند در گیم‌پلی بازیکن را راهنمایی کنند.

همان‌طور که گفتیم، گالوم با مخفی‌کاری و کمی خوش شانسی می‌تواند اوراک‌ها را بکشد، اما امکان امتناع از درگیری یا از بین بردن دشمنان از طریق روش‌های دیگر هم وجود دارد. برای مثال، در این پیش‌نمایش دیده شده که گالوم شئ کوچکی را پرت می‌کند تا اورک‌ها را به نقطه خاصی فرستاده و آن‌ها را خوراک شلوب کند.

در قسمت دیگری از این پیش‌نمایش، گالوم در حال شنا کردن در قلمرو جنگلی دیده می‌شود؛ او از دست الف‌ها فرار کرده اما نمی‌تواند راه خروج را پیدا کند. این روایت درست بعد از دستگیری او توسط آراگورن و گندالف اتفاق می‌افتد. آراگورن در این پیش‌نمایش وجود ندارد، اما گندالف و تراندویل در پایان ویدیو به‌صورت مختصر دیده می‌شوند. با این حال، نقش واقعی آن‌ها در بازی هنوز مشخص نیست. گالوم همچنین در قلمرو جنگلی با یک شخصیت ساختگی آشنا می‌شود که به او در فرار از سیاه‌بیشه کمک می‌کند.

پیشنمایش بازی ارباب حلقه‌ها: گولوم - سیاه‌بیشه / میرکوود

در مجموع به نظر می‌رسد که این بازی عنوان جذابی برای طرفداران کتاب‌های تالکین خواهد بود که به دنبال روایت کمتردیده‌شده‌ای از شخصیت جذاب گالوم هستند.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

آیا می دانستید

آیا می‌دانستید چهره یکی از اورک‌های ارباب حلقه‌ها از هاروی واینستاین الگوبرداری شده بود؟ الایجا ...