آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - E - شاه الف‌ها (حاکم قلمروی سرزمین جنگلی)

شاه الف‌ها (حاکم قلمروی سرزمین جنگلی)

«[…] ضیافتی که الان شاهد آن بودند بزرگ‌‌‌تر و باشکوه‌‌‌تر از ضیافت‌‌‌های قبلی بود و صدر مجلس یک پادشاه سرزمین جنگلی، با تاج برگ روی موهای طلایی‌‌‌اش […]»

هابیت، فصل هشت: پروانه‌‌‌ها و عنکبوت‌‌‌ها

عنوانی که در سراسر کتاب هابیت برای حاکم قلمروی سرزمین جنگلی، میهن الف‌های سیلوان که در شمال شرق سیاه‌‌‌بیشه در اواخر دوران سوم ساکن بودند، استفاده می‌شد. به او هرگز یک نام در آن کتاب داده نشد، اما ما به واسطۀ کتاب ارباب حلقه‌‌‌ها می‌‌‌دانیم که او تراندویل، پدر لگولاس بود.

شاه الف‌ها تالارهای خویش را در زیر زمین داشت و آن تالارها تا اندازه‌‌‌ای یادواره‌‌‌ای برای منه‌‌‌گروت باشکوه – که هزاران سال از ویرانی‌‌‌اش می‌‌‌گذشت – بود. او همسو با طبیعت زندگی می‌‌‌کرد و با توجه به فصل، تاجی از گلها یا توت فرنگی‌‌‌های پاییزی داشت و پرچم او سبز رنگ بود. در طول سفر بیل‌بو به اره‌‌‌بور، همراهان دورف او مدت محدودی توسط شاه الف‌ها زندانی شدند و همچنین به مردمان تراندویل بعداً مسئولیت نگه‌‌‌‌‌‌داری ازگولوم نیز داده شد (هرچند در نهایت همۀ زندانیان قادر به فرار شدند).

یادداشت‌ها:

قلمروی سرزمین جنگلی در سال ۱۰۰۰ دوران دوم توسط پدر تراندویل، اوروفر، که احتمالاً تبدیل به اولین شاه الف‌ها شد (هرچند باید گفت که او هرگز صریحاً این عنوان را نداشت)، پایه‌‌‌گذاری شد. هم اروفر و هم تراندویل در نبرد داگورلد در سال ۳۴۳۴ دوران دوم جنگیدند و اروفر در این نبرد کشته شد، به طوری که از آن تاریخ تراندویل شاه قلمروی سرزمین جنگلی به حساب آمد.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

«ارثیه‌ی فرودو» اثر دوناتو هیانکولا

برندگان جایزه انجمن تالکین ۲۰۲۴ اعلام شدند

جایزه انجمن تالکین که چندین سال است با هدف شناسایی آثار برتر خلق شده در ...