خانه - آخرین خبرها - انتشار پوئم سمفونیک «نغمه سرزمین میانه» اثر ایمان نیک‌پوش

انتشار پوئم سمفونیک «نغمه سرزمین میانه» اثر ایمان نیک‌پوش

رشته افسانه تالکین همواره مورد توجه هنرمندان مختلف هفت شاخه‌ی هنر به عنوان الهام برای خلق آثار هنری بوده است، و به شکلی خاص‌تر مورد توجه هنرمندان عرصه موسیقی. افراد یا گروه‌های بسیاری از زمان انتشار کتب جی. آر. آر. تالکین دست به ساخت موسیقی با الهام از این آثار زده‌اند که در صورتی که تالار موسیقی را در تالارهای شورای ماهاناکسار دیده باشید یا بخش آیا می‌دانستید صفحه اینستاگرام سایت را دنبال کرده باشید، با بخشی از آن آشنایید. حال یکی از طرفداران این رشته افسانه دست به ساخت مجموعه موسیقی با الهام از رشته افسانه تالکین زده است که توضیحات بیشتر در مورد این آلبوم ۵ قطعه‌ای را در ادامه به زبان خود آهنگ‌ساز بخوانید:

پس از ساخت چند قطعه در زمینه ارکسترال، تصمیم گرفتم، یک قطعه بلند در وصف «سرزمین میانه» بنویسم. برای اکثر ما، بیشترین نغمه و صداهایی که از «سرزمین میانه» در ذهن داریم، توسط استاد «هاوارد‌ شور» ایجاد شده. موسیقی بی‌نظیری که از سمفونی ارباب حلقه‌ها شروع شده و در فیلم هابیت ادامه داشت.
اما من می‌خواهم که به قلم خود این نغمه‌ها را بنویسم و در ارکستر اجرا کنم، نمی‌دانم چقدر مورد پسند قرار خواهد گرفت… اما خوشحالم اولین قدم خود را به سان کودکی نو پا هست در اینجا برداشته‌ام.
اما چرا پوئم سمفونیک را انتخاب کردم؟
این فرم آهنگسازی، که برای موسیقی برنامه‌ای (توصیف مکان یا داستانی) هست، به من اجازه می‌دهد تا بهتر بتوانم این آهنگ‌ها را بسازم. بستر موسیقی «برنامه‌ای» تمام قدر مهیای این زمینه و برای الحاق این حس «سرزمین میانه» و نقاشی و به صحنه کشیدن این موضوع است. هدف از تمام موومان‌های (قسمت‌ها) این پوئم سمفونیک، برای به چالش کشیدن ذهن مخاطب در مورد «آفرینش» و داستان‌های «سرزمین میانه» است.

امیدوارم همانقدر که من در نوشتن و ساخت این موسیقی‌ها لذت بردم، از شنیدن این پوئم سمفونیک لذت ببرید.
ایمان نیک‌پوش، تابستان ۱۳۹۷

شما می‌توانید این آلبوم را از صفحه آثار ایشان در پایین دریافت کرده یا به صورت آنلاین به آن‌ها گوش بدهید:

درباره اله سار

۳ دیدگاه

 1. سلام
  برای بار هزارم ارباب حلقه ها رو دیدم و سوالی داخل ذهنم پیدا شد‌.
  توی قسمت دو برج آخر فیلم فردو داخل میناث تریث از پله ها بالا میره و حلقه رو میخواد دستش کنه اینجا نزگول میبینتش و ادامه ی ماجرا.
  توی قسما بازگشت پادشاه مثلا مدتی از این اتفاق گذشته و پیپین اون گوی رو از بغل گاندالف بر میداره و سایورن میبینتش،سوللم اینجاست اول اینکه مگه داخل قسمت یک سایورون نفهمید حلقه دسته بیلبو بگینز هست و اون رو دست فردو داده وقتی که توی جنگ برومیر میخواد فردو رو بکشه یا اونجایی که با شمشیر نزگول زخمی میشه.دوم اینکه مگه نزگول ندید حلقه داخل میناث تریث هست و به گاندور نزدیک؟

  بنظرتون این اشتباه فیلم یا تدوینگره یا دلیل داستانی داشته؟

  • خب من ایرادی نمیبینم . با استفاده از پلانتیر فقط سایرون تونست پی‌پین رو ببینه و از اونجایی که فرودو رو نمیشناخت و حتا اگه میشناخت با توجه به شباهت ظاهری هابیت‌ها و فرصت کم عوضی گرفتتشون . در هر صورت فکر کرد پی‌پین فرودوئه و پی پین هم رفت به گاندور و همه چی اوکی شد! با پلانتیر نمیتونه بفهمه طرف کجاست مگه اینکه از قبل بدونه پلانتیر کجاست که خب با توچه به سقوط سارومان . پلانتیر میتونست در گاندور هم باشه. البته در ضمن مثلا اون صحنه دیدن فرودو توسط نزگول تو ازگولیاث مال فیلمه و روند داستانی نداره.

 2. سلام مدیران این وبلاگ عالی هستن واقعا ازتون ممنون

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.