آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت داستان اوج‌گیری سائورون است

فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت داستان اوج‌گیری سائورون است

فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت داستان اوج‌گیری سائورون است

در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت تصویر بزرگ‌تر جهان تالکین آشکار می‌شود و سریال به داستان استیلای سائورون می‌پردازد. پاتریک مک‌کی، شورانر سریال به امپایر می‌گوید:

اگر تنها یک دلیل برای ساخت این سریال و انتخاب این دوره از اسطوره لازم می‌بود، این دلیل [داستان اوج‌گیری سائورون] است. از لحظه اول درباره [شعر] بهشت گمشده نوشته میلتون، والتر وایت و تونی سوپرانو صحبت کردیم، و اینکه چگونه سائورون پتانسیل این را دارد که شبیه چنین قهرمانان شروری شود، قهرمان به‌معنای پروتاگونیست.

مک‌کی درباره چهره الفی جدید سائورون با نام آناتار در فصل ۲ می‌گوید:

او در بطن داستان ما مخفی شده بود. حالا فرصت فصل ۲ این است که مخاطب از واقعیت امر آگاه شده. ما می‌دانیم که او کیست. تقریباً می‌دانیم که چه چیزی می‌خواهد. بخش جالب ماجرا دیدن چگونگی به دام افتادن بقیه در تارهای نقشه اوست. با آغاز فصل، نقشه سائورون شروع می‌شود. هر ضربه چکش فرود می‌آید تا آنکه در چند قسمت پایانی متوجه درجه و گستره شرارت او می‌شوید و می‌بینید که سائورون با چه عمقی نقشه‌اش را طرح ریخته است.

مک‌کی توضیح می‌دهد که در فصل ۲ داستان همه شخصیت‌ها یکی می‌شود و این تک‌داستان به‌خوبی بازگشت سائورون و تهدید کل جهان را نشان می‌دهد.

چارلی ویکرز، بازیگر نقش سائورون درباره فصل ۲ می‌گوید:

شما سائورون و کله‌بریمبور را دارید که با یکدیگر همکاری می‌کنند و حلقه می‌سازند. هر کاری که سائورون انجام می‌دهد در خدمت دیگر افراد به‌منظور جلب نظر آن‌هاست. این ظاهر جدید همان حالتی را برای کله‌بریمبور دارد که هالبرند برای گالادریل داشت. این ظاهر بهترین راه برای این است که او را به انجام آن‌چه می‌خواهد ترغیب کند: اینکه حلقه‌هایی بسازد که بر دیگران سلطه ایجاد می‌کند.

منبع.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

مصاحبه شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره فصل دوم؛ از گالادریل سرخورده تا امید در تاریکی

جی‌دی پین، یکی از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره اینکه فصل دوم به چه موضوعاتی ...