آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - ترجمه فارسی کتاب برن و لوتین پایان یافت

ترجمه فارسی کتاب برن و لوتین پایان یافت

ترجمه فارسی کتاب برن و لوتین پایان یافت

کتاب Beren and Lúthien اثر جی.آر.آر. تالکین که درون‌مایه‌ای حماسی-عاشقانه دارد، روایتی از رشادت‌های بانویی الف به نام لوتین و انسانی فانی به نام برن است که برای تحقق پیوند خود، دشواری‌ها و اتفاقات عجیبی را از سر می‌گذرانند که این وقایع و داستان‌پردازی یکتا در انتها آن را به یکی از اثرگذارترین نوشتارهای به‌جای‌مانده از جی.آر.آر. تالکین بدل ساخته است.

کتاب «برن و لوتین» با نقل پیش‌درآمدی از تاریخچه آردا به قلم جی. آر. آر تالکین آغاز می‌شود، پیش‌درآمدی چنان دقیق و زیبا که حتی خوانندگانی ناآشنا با دیگر کتاب‌های تالکین می‌توانند این کتاب را بی‌نیاز از هرگونه دانش از دوران کهن سرزمین میانه و سیلماریلیون مطالعه کنند.

ترجمه این اثر به کوشش جناب آقای «محمدحسین شکوهی / الوه» و سرکار خانم «ناهید خسروی / Lady Eowyn» در بخش نثر و جناب آقای «رضا علیزاده» در بخش نظم به زبان فارسی بازگردانی شده است که به‌زودی تحویل داده شده و توسط نشر روزنه منتشر خواهد شد.

لازم به ذکر است که این اثر مصور با تصویرگری‌های رنگی و سیاه‌وسفید آلن لی، پیوستی جذاب نیز که افزوده‌ی مترجمان است را در خود خواهد داشت که در هفته‌های آتی جزییاتی بیشتر از آن رونمایی خواهد شد.

درباره دانیال بهمنش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ترجمه‌ فارسی کتاب «سرشت سرزمین میانه» در راه است

ترجمه‌ فارسی کتاب «سرشت سرزمین میانه» در راه است

در تاریخ ۱۱ شهریورماه ۱۴۰۰ (۲ سپتامبر ۲۰۲۱) کتاب «سِرِشت سرزمین میانه / The Nature ...