آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - نمایش مکان‌ها و مناطق جدید در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

نمایش مکان‌ها و مناطق جدید در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

نمایش مکان‌ها و مناطق جدید در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

پاتریک مک‌کی، یکی از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره حضور غریبه و نوری در منطقه رون و نمایش آن برای اولین‌بار به کولایدر گفت:

«ما خیلی برایش هیجان داریم. هرگز بیابان‌ها را از پشت دوربین در سرزمین میانه ندیده بودیم، و خیلی هیجان داریم که به آن‌جا برویم. فکر می‌کنیم بیابان‌ها زیبا و شگفت‌آورند و می‌خواهیم لارنس عربستان تالکینیِ خودمان را داشته باشیم. یکی از چیزهای جذاب درباره رون این است که با یک صفحه سفید طرفیم. در کتاب‌ها اشارات کوچکی وجود دارد. حرف‌هایی درباره فرقه‌های جادویی و عجیب‌بودن ستاره‌ها در آن زده شده و همچنین شایعاتی درباره ماجراجویی‌های جادوگران در آن‌جا که ممکن است به‌خوبی پیش رفته یا نرفته باشد. ما از تمام این بذرها استفاده می‌کنیم تا به روایت داستانی ادامه دهیم که به اندازه سایر داستان‌های اصیل حس ارزشمندی داشته باشد. تلاش برای تصور آن دنیا، وضعیت مردمی که آن‌جا هستند، و معماری‌هایش و گونهٔ خود بیابان واقعاً جذاب بود. ما فقط پنج هفته مشغول فیلمبرداری در یک لوکیشن دورافتاده با چشم‌اندازی حیرت‌انگیز بودیم، و خیلی لذت‌بخش بود.»

ولی رون تنها منطقه جدید فصل ۲ نیست. مک‌کی درباره ادامه داستان جنوبی‌ها می‌گوید:

«جنوبی‌ها آخرین‌بار درحال حرکت به‌سمت پلارگیر دیده شدند، یک مهاجرنشین نومه‌نوری قدیمی که یک لوکیشن کاملاً جدید خواهد بود. می‌دانیم این مکان سرنوشت مهمی در رشته‌افسانه دارد و مهاجرنشین‌های سرزمین میانه چگونه با سرزمین اصلی خود در نومه‌نور رابطه دارند.»

بندرگاه خاکستری دیگر مکان جدیدی است که در فصل ۲ خواهیم دید. مک‌کی توضیح می‌دهد:

«بندرگاه‌های خاکستری در لیندون وجود دارد و ما داستان آن را بسط می‌دهیم. در نومه‌نور، به‌سراغ بخش قدیمی پایتخت می‌رویم و به بررسی خلق‌وخوی مؤمنان می‌پردازیم و شروع به پایه‌گذاری چیزی می‌کنیم که عاشقان این افسانه‌ها می‌دانند یک جنگ داخلی و نبردی میان طرز تفکرهای مختلف است. ایمان آن‌ها برایشان چه معنایی دارد؟ نومه‌نور قدیم برای این افراد در مقایسه با طرفداران فارازون چه معنایی داشته است؟ همه این موضوعات را کندوکاو می‌کنیم. بنابراین با یک جنبه کاملاً جدید از آن دنیا طرف هستیم.»

در خزد-دوم هم چیزی جدید منتظر دورف‌هاست. پین می‌گوید:

«دورف‌ها درحال حفر عمیق‌ترند و به بخش‌های جدیدی از خزد-دوم می‌روند که پیش‌تر ندیده بودیم. همچنین ماجراجویی‌هایی را در بخش‌های جدیدی از دیگر سرزمین‌های شناخته‌شده خواهیم دید.»

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

مصاحبه شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره فصل دوم؛ از گالادریل سرخورده تا امید در تاریکی

جی‌دی پین، یکی از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره اینکه فصل دوم به چه موضوعاتی ...