آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - طرح داستانی سریال ارباب حلقه‌ها تا آخرین سکانس فصل پنجم آماده شده است

طرح داستانی سریال ارباب حلقه‌ها تا آخرین سکانس فصل پنجم آماده شده است

طرح داستانی سریال ارباب حلقه‌ها تا آخرین سکانس فصل پنجم آماده شده است

بسیاری از سریال‌های جدید در خطر کنسل شدن قرار دارند یا مخاطبان می‌ترسند که برنامه کاملی برای ادامه داستان وجود نداشته باشد و اتفاقی مثل پایان سریال بازی تاج و تخت رخ دهد. ولی خبر خوب این است که سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت از این موارد مستثنی خواهد بود، چون طرح کامل داستان آن از قبل چیده شده است.

آمازون از همان ابتدا با همفکری جی.دی. پین، پاتریک مک‌کی و جی‌ای بایونا، طرح داستانی سریال را از ابتدا تا انتها مشخص کرد. حلقه‌های قدرت سفری برای رفتن به آن‌جا و بازگشت دوباره است. پین در این باره به مجله امپایر می‌گوید: «ما حتی می‌دانیم که آخرین صحنه‌ی آخرین قسمت سریال چه خواهد بود. حقوقی که آمازون خریده برای یک سریال ۵۰ ساعته بود. آن‌ها از ابتدا می‌دانستند که اندازه بوم نقاشی چقدر است. داستان ما یک قصه بزرگ با شروع، میانه و پایان معلوم است. اتفاقاتی در فصل اول می‌افتند که نقش واقعی آن‌ها تا فصل پنجم مشخص نمی‌شود.»

سریال ارباب حلقه‌ها داستان‌های مختلفی را از ساخت حلقه‌ها گرفته تا ظهور سائورون روایت می‌کند. اگرچه برخی قصه‌ها ممکن است جدید باشند، اما نمای کلی داستان به‌صورت مستقیم از کتاب‌ها آمده. پین توضیح می‌دهد: «مثل این است که تالکین ستاره‌هایی را در آسمان قرار داده تا ما صورت‌های فلکی را رسم کنیم. تالکین در نامه‌هایش گفته بود می‌خواهد اسطوره‌ای بر جای بگذارد که همچنان به دیگر ذهن‌ها و دستانی که در زمینه نقاشی، موسیقی یا داستان‌گویی فعالیت دارند، فضای کار بدهد. ما هم همان کاری را می‌کنیم که تالکین می‌خواست. می‌دانیم تا زمانی که ابداعاتمان به جوهره اصلی اثر وفادار باشد، در مسیر درست قرار داریم.»

مک‌کی در ادامه افزود: «اگر احساس نمی‌کردیم داستانی اینجا وجود دارد که از ما نیست، تحت این همه فشار دیوانه می‌شدیم. این داستان از یک جای بزرگ‌تر آمده، داستان مال تالکین است و ما فقط کارگزاران آنیم. ما فوق‌العاده زیاد به این ایده‌ها اعتماد داریم چون آن‌ها ایده‌های ما نیستند. ما در بهترین حالت نگهبانان این داستانیم.»

مصاحبه کامل شورانرها با مجله امپایر پنجشنبه این هفته در شماره جدید این مجله منتشر می‌شود.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بازی جدیدی از دنیای ارباب حلقه‌ها معرفی شد: Tales of the Shire

بازی جدیدی از دنیای ارباب حلقه‌ها معرفی شد: Tales of the Shire

بازی جدید Tales of the Shire یا «قصه‌های شایر» از دنیای ارباب حلقه‌ها با یک ...