آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - سریال ارباب حلقه‌ها با فیلم‌های جکسون یا بازی تاج و تخت رقابت نمی‌کند

سریال ارباب حلقه‌ها با فیلم‌های جکسون یا بازی تاج و تخت رقابت نمی‌کند

سریال ارباب حلقه‌ها با فیلم‌های جکسون یا بازی تاج و تخت رقابت نمی‌کند

مجله امپایر اخیرا بخشی از مصاحبه با یکی از سازندگان سریال را به اشتراک گذاشته که قرار است پنجشنبه همین هفته در شماره جدید این مجله منتشر شود.

پاتریک مک‌کی در این مصاحبه درباره مقایسه‌هایی که میان سریال و فیلم‌های پیتر جکسون صورت می‌گیرد، می‌گوید: «هر کسی که به سراغ نمایش ارباب حلقه‌ها برود، نمی‌تواند به این فکر نکند که جکسون چگونه بخش‌های مختلف اثر را به این خوبی درآورده است. ولی ما صرفا از دور او را تحسین می‌کنیم. سریال حلقه‌های قدرت سعی ندارد با جکسون رقابت کند.»

مک‌کی می‌گوید آن‌ها می‌توانستند وارد رقابت با بقیه اقتباس‌ها شوند، اما ترجیح دادند منبع اصلی آثار را مدنظر قرار دهند و به این فکر کنند که اگر تالکین جای آن‌ها بود چه کار می‌کرد.

مک‌کی درباره یکتایی ارباب حلقه‌ها افزود: «برخی از آثار رقیب فقط در اجرای یک اکتاو بسیار خوب عمل کرده‌اند، اما تالکین همه‌ی نت‌های پیانو را با هم اجرا می‌کرد. او لحن‌های متنوعی را به کار بسته بود. این داستان مثل هری پاتر از دوستی می‌گوید، سرگرم‌کننده است و شوخی می‌کند اما مفاهیم عمیق، پیچیده، سیاسی، تاریخی و اسطوره‌شناسی را هم دربرگرفته است. بنابراین هدف ما این بود که به جای فکر کردن به کاری که بقیه انجام می‌دهند، در داستان خودمان عمیق‌تر شویم.»

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ایان مک‌کلن مایل به ایفای نقش مجدد گندالف است

ایان مک‌کلن مایل به ایفای نقش مجدد گندالف است

ایان مک‌کلن، بازیگر نقش گندالف در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و هابیت درباره احتمال بازی در ...