آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - کاور سه ساعته موسیقی فیلم ارباب حلقه‌ها به‌صورت متال

کاور سه ساعته موسیقی فیلم ارباب حلقه‌ها به‌صورت متال

کاور سه ساعته موسیقی فیلم ارباب حلقه‌ها به سبک متال

یوتیوبری به نام بردلی هال تمام آهنگ‌های فیلم ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه را در قالب یک ویدیو ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه‌ای به‌صورت متال کاور کرده است. در ویدیویی که منتشر شده صحنه‌های فیلم به خاطر کپی‌رایت به‌صورت محو در پشت تصویر او دیده می‌شود. هال می‌گوید:

«من صدای ۵.۱ ساراند بلو-ری را به نرم‌افزار Reaper وارد کردم تا بتوانم قطعه‌های صوتی را در کانال‌های مختلف جدا کنم. اکثر دیالوگ‌ها در یک کانال وجود دارد، بنابراین توانستم آن‌ها را حذف کنم و با یک نسخه تقریبا بی‌کلام از فیلم روبرو شوم.»

هال ادامه می‌دهد:

«سپس به سختی توانستم نقشه‌ای از تمپوی صوتی کل فیلم را دربیاورم و بر اساس آن جایگاه سازهای کوبه‌ای را مشخص کنم. بعد از انجام این کار باید صدای گیتار و طبل کنار هم قرار می‌گرفت. خوشبختانه نسخه ارکسترال آهنگ فیلم‌ها را به عنوان مرجع در اختیار داشتم و با سرعت بیشتری توانستم کار را جلو ببرم.»

این یوتیوبر می‌گوید تکمیل این پروژه ماه‌ها طول کشید. ولی در تمام طول ضبط تی‌شرت یکسانی به تن داشته تا یکپارچگی ویدیو حفظ شود. هال برنامه‌ای برای ساخت کاور متال دو قسمت بعدی ندارد. او می‌گوید: «قطعا نه! شاید در آینده یک فیلم متفاوت را کاور کنم، اما قطعا فیلمی به این اندازه طولانی نخواهد بود.»

مشاهده ویدیو در یوتیوب

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

آیا می دانستید

آیا می‌دانستید چهره یکی از اورک‌های ارباب حلقه‌ها از هاروی واینستاین الگوبرداری شده بود؟ الایجا ...