خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - K - کیلی (جوانترین عضو گروه تورین و شرکا)

کیلی (جوانترین عضو گروه تورین و شرکا)

یکی از اعضای گروه تورین و شرکا. کیلی[۱] در سال ۲۸۶۴ دوران سوم در کوهستان آبی به دنیا آمد. او از نسل خاندان دورین بود و مادرش، دیس، خواهر تورین سپر بلوط بود. برادر بزرگتری به نام فیلی داشت و باشلق آبی رنگی بر سر داشت و کمانچه می‌نواخت.

Aidan Turner در نقش کیلی در سه‌گانه هابیت

در سال ۲۹۴۱ به همراه دایی و برادرش عازم پویشی برای باز پس گیری قلمرو اره بور از چنگ اسماگ اژدها شد. کیلی جوانترین عضو گروه بود و چشمان تیز بینی داشت. وقتی گروه در ارتفاعات کوهستان مه آلود در طوفان گیر کردند فیلی و کیلی غاری را پیدا کردند تا گروه در آن پناه بگیرد اما متاسفانه این غار دروازه مخفی ورودی غارهای اورکها بود. دورف‌ها و بیلبو توسط گابلین بزرگ اسیر شدند اما گندالف آنها را نجات داد.

او در زمان نگهبانی‌اش در سیاه بیشه متوجه آتش الف‌ها شد اما وقتی نزدیک‌تر رفتند اسیر شدند اما بیلبو آنها را در داخل بشکه‌ها قرار داد و از دربار تراندوییل نجات داد. فیلی و کیلی کمتر از بقیه دورف‌ها از این سفر سخت آسیب دیده بودند و به بیلبو در بیرون آوردن بقیه از داخل بشکه‌ها کمک کردند. وقتی که تورین خود را به عنوان شاه زیر کوه به ارباب دریاچه معرفی کرد کیلی و فیلی همراهش بودند.

در دامنه تنها کوه کیلی، فیلی، بیلبو و بالین به بازرسی دروازه جلویی رفتند و همین‌طور کیلی و فیلی به همراه بیلبو بودند که ورودی مخفی را پیدا کردند. بعد از رفتن اسماگ فیلی و کیلی چنگی طلایی را در میان گنجینه اسماگ پیدا کردند. سپس این دو برادر برای پیدا کردن سه اسبچه گمشده فرستاده شدند.

کیلی(راست) و فیلی(چپ) در انیمیشن هابیت(۱۹۷۷)

وقتی تورین پیشنهاد بارد کمانگیر را رد کرد به نظر می‌رسید که کیلی و فیلی با نظر دایی خود موافق نیستند اما در نبرد پنج سپاه دو برادر دلاورانه با سپر و بدن‌های خود از تورین محافظت کردند و در نهایت کشته شدند.[۱]  کیلی نام یکی از دورفها در منظومه Voluspa از افسانه های اسکاندیناوی است که به معنی «گوه»(ابزاری برای نگه داشتن فلزات) است. این نام با «سوهان» که معنای اسم فیلی است ارتباط معنایی دارد.

درباره 3DMahdi

x

شاید بپسندید

متن ترانه ترک آخرین وداع (The Last Goodbye)

ترک «آخرین وداع» از آلبوم موسیقی فیلم «هابیت: نبرد پنج سپاه» است، این ترانه زیبا ...