آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - کتاب جدید جی. آر. آر. تالکین: سرشت سرزمین میانه

کتاب جدید جی. آر. آر. تالکین: سرشت سرزمین میانه

کتاب جی. آر. آر. تالکین : طبیعت سرزمین میانه
ترجمه: مهسا جوادی

به گزارش گاردین، کتاب «سرشت سرزمین میانه» (به انگلیسی: The Nature of Middle-earth) مجموعه‌ای از نوشته‌های تا به حال منتشر نشده از جی. آر. آر. تالکین است که به جستجو در دنیای سرزمین میانه می‌پردازد. این کتاب حاوی چندین مقاله مختلف از جی. آر. آر. تالکین بوده که به موضوعات مورد بحثی همچون تناسخ یا جسم گرفتن دوباره الف‌ها بعد از مرگ، اینکه کدام شخصیت‌ها ریش دارند و موضوعات جذاب دیگر از نگاه نویسنده داستان ارباب حلقه‌ها و سرزمین میانه می پردازد. این مجموعه‌ی جدید که بنیاد تالکین اجازه‌ی انتشار آن را داده است و «سرشت سرزمین میانه» نام گرفته، سال آینده در ماه ژوئن توسط انتشارات هارپرکالینز منتشر می‌شود.

هابیت اولین داستان تالکین از سرزمین میانه است که در سال ۱۹۳۷ منتشر شد. چنین بود که ارباب حلقه ها در ادامه آن در سال ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵ (نگارش کتاب‌ها بیش از ۱۰ سال به طول انجامید) به چاپ رسید. اما از قول قائم‌مقام نشر هارپرکالینز، آقای کریس اسمیت، تالکین از پیش از آن و تا اواخر عمر خود مشغول نوشتن و تکمیل داستان‌هایی برای سرزمین میانه و دنیای آفریده خود بود.

اسمیت افزود: سرزمین میانه بخشی از یک دنیا است که باید آن را گشت؛ و نوشته‌های او در سرشت سرزمین میانه از سفرهایی که تالکین برای دیدن و فهم بهتر دنیای منحصر به فردی که خلق کرد انجام داده پرده بر می‌دارد. این مجموعه جدید یک گنجینه متنوع است که به خواننده‌ها این شانس را می‌دهد که از بالای شانه تالکین نگاه انداخته و لحظه کشف بخش‌های مختلف سرزمین میانه را با چشمان خود تماشا کنند، کتابی که در هر صفحه‌ی آن سرزمین میانه جان تازه‌ای به خود می‌گیرد.

موضوعات مورد بحث این مجموعه شامل جاودانگی الف‌ها و تجسم دوباره یافتن‌شان بعد از مرگ، ذات و سرشت والار که موجوداتی قدسی در سرزمین میانه‌اند. سرزمین و جانوران نومه‌نور، جغرافی پادشاهی گوندور و حتی اینکه چه کسانی ریش داشتند، از الف‌ها گرفته تا هابیت‌ها و حتی دورف بانوها که اینکه آیا می‌توانند ریش بگذارند یا نه که از موضوعات قدیمی مورد بحث میان طرفداران بوده است و این کتاب سرانجام پاسخ‌های بسیاری از آنان را خواهد داد.

این نوشته‌ها به کوشش کارل اف. هاستتر ویرایش شده‌اند. او پژوهشگر، تالکین شناس و رئیس بخش زبان شناسی الفی است که از سال ۱۹۸۵ مهندس کامپیوتر ناسا نیز بوده است. هاستتر قبلا با پسر کوچک تالکین، کریستوفر که وظیفه اصلی ویرایش و انتشار کارهای پدرش پس از مرگ را به عهده داشت، همکاری داشته است. کریستوفر تالکین در ژانویه گذشته در سن ۹۵ سالگی از دنیا رفت.

وعده داده شده است که این مجموعه خوانندگان را به دنیای سیلماریلیون، قصه‌های ناتمام و ارباب حلقه‌ها باز می‌گرداند.

 

به‌روزرسانی: تاریخ انتشار این کتاب به ۲ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۱ شهریور ۱۴۰۰) که مصادف با سالروز مرگ جی. آر. آر. تالکین است تغییر داده شده است.

هارپر کالینز که پس از خریداری انتشارات آلن و آنوین، به عنوان ناشر رسمی آثار جی. آر. آر. تالکین به حساب می‌آید، مجموعه‌های مختلفی از کارهای دیده نشده تالکین را تا به امروز منتشر کرده که مشهورترین آنان عبارتند از: فرزندان هورین، برن و لوتین و سقوط گوندولین. برای اطلاعات بیشتر از کتاب‌های منتشر شده و ترجمه شده تالکین تا به امروز، به بخش کتابشناسی سایت ما مراجعه فرمایید.

درباره مهسا جوادی

یک الف درونگرای خسته

۲ دیدگاه

  1. سلام
    برای دانلود این کتاب(به زبان انگلیسی) از کجا اقدام کنم؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

طرز تهیه خوراک ائووین در فیلم ارباب حلقه‌ها

کوتاه: طرز تهیه خوراک ائووین در فیلم ارباب حلقه‌ها

به درخواست مکرر شما و پاسخ به سوال «ائووین در آن خوراک چه ریخته بود؟» ...