آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - جان هو: تنها چیزی که اهمیت دارد بازگشت به متون تالکین است

جان هو: تنها چیزی که اهمیت دارد بازگشت به متون تالکین است

جان هو طراح برجسته سریال ارباب حلقه‌ها آمازون

جان هو در کنار آلن لی به عنوان طراحان مفهومی نقش بزرگی در شکل‌دهی تصورات ما از دنیای تالکین به واسطه‌ی اقتباس‌های سینمایی جکسون داشتند. هو از همان ابتدای کار به عنوان طراح مفهومی در ساخت سریال حلقه‌های قدرت نقش داشته است و در مصاحبه‌ای با یک نشریه سوییسی گفته است که برای فصل اول سریال دست به کشیدن ۱۵۰۰ طرح زده بود و برای فصل دوم نیز تاکنون ۴۵۰ طرح را به اتمام رسانده است.

او به طور کوتاه از مسیری که برای ساخت صحنه‌ها و موارد مرتبط از طراحی تا فیلمبرداری طی می‌شود سخن گفته است، به کنکاش‌هایی که در متون مختلف تالکین برای یافتن سرنخ‌ها انجام شده بود، مشکلاتی که از همان ابتدا در هنگام انتشار نقشه‌ی نومه‌نور پیش آمده بود که یکی از طرفداران ۲۰ دقیقه پس از رونمایی دو ایراد در آن یافته بود اشاره کرده است.

هو می‌گوید ما در زمانه‌ی افول در انتهای دوران سوم نیستیم، همانند رم در قرن هفدهم، بلکه در زمانه‌ی اوج شکوه، عظمت و رونق سرزمین میانه و مردمانش هستیم.

در انتها باید نشان دهیم که تنها چیزی که اهمیت دارد بازگشت به متون تالکین است و اینکه روح آثار او می‌بایست در تمام طرح‌های ما حفظ شود و این کاری است که دو شورانر سعی در انجامش داشته‌اند، این دو از طرفداران دوآتشه تالکین هستند و کار با آنها بسیار لذت‌بخش است.

او در رابطه با بودجه عظیم ۴۶۲ میلیون دلاری فصل اول سریال می‌گوید که این رقم آنچنان هم زیاد نیست، چرا که آنها در حال ساخت یک فیلم ۸ ساعته برای فصل اول سریال بودند، گویی که هر سال بخواهید یک سه‌گانه تولید کنید؛ و برای مثال بودجه یک فیلم مارول ۲ و نیم ساعته ۳۰۰ میلیون است. زمان تنها چیزی بود که به میزان زیاد در اختیار داشتیم.

جان هو در انتها ابراز تأسف می‌کند که نمی‌تواند سریال را مانند یک مخاطب عادی و با دیدی تازه نگاه کند چرا که این تازگی برایش جذاب است، به هرحال او از بازگشت به سرزمین میانه بسیار خشنود است.

صفحه مربوط به این نشریه که به زبان فرانسوی منتشر شده است را می‌توانید در پایین مشاهده کنید:

مصاحبه نشریه سوییسی با جان هو درباره سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

درباره الوه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

آیا می دانستید

آیا می‌دانستید جان رایس-دیویس بازیگر نقش گیملی در ابتدا برای ایفای نقش دنه‌تور گزینش شده ...