آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - آیا غریبه همان گندالف است؟ شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت پاسخ می‌دهند

آیا غریبه همان گندالف است؟ شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت پاسخ می‌دهند

آیا غریبه همان گندالف است؟ شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت پاسخ می‌دهند

پاتریک مک‌کی، یکی از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت در مصاحبه‌ای درباره حضور یک جادوگر شبیه گندالف در این اثر به وب‌سایت کولایدر گفت:

«ما احساس می‌کردیم سریالی از جهان ارباب حلقه‌ها بدون یک جادوگر که بتواند همان حسی را در شما ایجاد کند که جادوگران ارباب حلقه‌ها در وجودتان ایجاد می‌کردند، چیزی کم دارد. از هر چیزی که به ما در رسیدن به هدفمان و برانگیختن این احساسات کمک کند بهره می‌جوییم. ما نمی‌خواهیم نقطه پایانی شخصیت‌ها قطعی و معلوم باشد. می‌خواهیم رشد و تغییر آن‌ها را در طول مسیر ببینیم، و امیدواریم که شما در پایان به عقب نگاه کنید و ببینید که همه‌چیز اجتناب‌ناپذیر بوده است، اما درحال‌حاضر…می‌خواهم چیزی را بگویم اما در عین حال آن را نگویم. [می‌خندد]»

شخصیت غریبه در فصل ۱ به نوری گفت «در هنگام تردید همیشه بینی‌ات را دنبال کن». این جمله برای طرفداران یادآور چیزی است که گندالف در هنگام ورود یاران حلقه به موریا به مری می‌گوید. جی‌دی پین درباره این دیالوگ توضیح داد:

«ما سعی داریم شرایطی مناسب را مهیا کنیم که چندین احتمال برای معنای نهایی این جمله وجود داشته باشد. آیا این یعنی غریبه گندالف است، و آن‌جا این جمله را گفته و بعداً تکرارش می‌کند؟ حتماً می‌تواند چنین معنایی داشته باشد. آیا می‌تواند به این معنا هم باشد که غریبه سارومان است،و بعداً متوجه می‌شوید که سارومان این جمله را به گندالف گفته و گندالف آن را تکرار کرده است. متوجه منظورم می‌شوید؟ همیشه راه‌هایی برای تفسیر وجود دارد. مسیرهای جذابی می‌تواند وجود داشته باشد که نهایتاً از این تئوری‌ها منتج می‌شود. ما می‌خواهیم این درها را باز نگه داریم. تعامل با این داستان و فکرکردن به احتمالات مختلف سرگرم‌کننده است.»

پین درباره سفر جدید غریبه در فصل ۲ که به‌نوعی سفری برای خودیابی تعبیر شده است، می‌گوید:

«او در انتهای فصل ۱ چیزهای مهمی را درباره خودش یاد گرفت. فهمید که یک ایستاری است و متوجه شد که رفتن به شرق و کاوش در سرنوشتش است. حالا ما در یک سفر خودیابی با او همراه هستیم که طی آن یاد می‌گیرد چطور قدرت‌هایش را کنترل کند. در فصل ۱ دیدیم که او تا حدی جای پای خود را محکم کرد، اما همچنین دیدیم که اشتباهات زیادی مرتکب شد، و این قضیه ادامه خواهد یافت. برای ما، دیدن شخصیتی که نهایتاً می‌تواند به یک قدرت بزرگ تبدیل شود، اما هنوز به آن‌جا نرسیده و باید ببیند که در طول مسیر چه اشتباهاتی می‌کند، جالب است.»

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

مصاحبه شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره فصل دوم؛ از گالادریل سرخورده تا امید در تاریکی

جی‌دی پین، یکی از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره اینکه فصل دوم به چه موضوعاتی ...