خانه - آخرین خبرها - جلوه های ویژه هابیت: فیلمبرداری مجازی

جلوه های ویژه هابیت: فیلمبرداری مجازی

 

PJLake-Town_TORn

استودیو وتا دیجیتال، ویدئو جدیدی را از تکنیک های جلوه های ویژه فیلم هابیت منتشر کرده است. این ویدئو جدید به فیلمبرداری مجازی میپردازد. از آنجا که نزدیک یک چهارم فیلم هابیت به صورت کاملا کامپیوتری ساخته شده است این تکنیک بخش عمده ای از کار جلوه های ویژه را به خود اختصاص داده است. در ادامه میتوانید نحوه ایجاد این صحنه ها را مشاهده کنید.

درباره 3DMahdi

۴ دیدگاه

 1. وا عجبا! چه چیزا:دی جدا چه پیشرفتی داشتن و چه تکنولوژی پیشرفته ای به کار بردن. دمشون گرم.

 2. اصلا مگه امکان داره کارگردان پیتر جکسون باشه و جلوه های ویژه سطح پایینی داشته باشه؟
  آدم زورش می گیره چرا این فیلم نه اسکار بهترین جلوه های ویژه رو گرفت و نه اسکار بهترین طراحی لباس اونوقت جاذبه هفتا اسکارو پشت سر هم گرفت.(فیلمی که فقط به یه بار دیدن می ارزه)
  فقط امیدوارم قسمت سوم این سه گانه کمبود های دو قسمت قبلی رو حداقل تو قسمت جوایز و افتخارات رفع کنه.

 3. پیتر جکسون:در این چند ماه ما نسخه طولانی‌تر (Extended) برهوت اسماگ را در برنامه کاری خودمان داریم.
  این نسخه که مراحل پایانی را برای عرضه شدن می‌گذارند شامل ۲۵ دقیقه صحنۀ جدید و تمامی موسیقی های ضبط شدۀ هاوارد شور می باشد.” اکران «هابیت: نبرد پنج سپاه» ۲۲۹ روز دیگر یعنی چهارشنبه ۱۰ دسامبر ۲۰۱۴ (۱۹ آذر ماه) در سطح جهانی آغاز میشود و یک هفته بعد از آن نیز اکران فیلم در آمریکا آغاز خوهاد شد.

  • یتر جکسون روز پنج شنبه از طریق صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اعلام کرد که نام فرعی قسمت سوم هابیت تغییر کرده است. پیتر جکسون گفت: “سفر ما در ساختن این سه‌گانه از بعضی جهات همچون خود بیلبو بود. استفاده از راه هایی پنهان برای اشکار کردن رازهایی برای ما که همیشه همراه آنها بوده ایم.
   در آغاز که قرار بود هابیت دو گانه باشد نام «رفتن به آنجا و بازگشت» مناسب ترین نام ممکن برای قسمت دوم بود. زمانی که بیلبو به “آنجا” میرود و برمیگردد میشد با اطمینان گفت که هم «سفری غیر منتظره» و هم «رفتن به آنجا و بازگشت» هر دو نام هایی مناسب برای دو قسمت هستند چرا که هم تلاش برای پس گرفتن اره‌بور را شامل میشد و هم رفتن و بازگشتن بیلبو را.
   ولی زمانیکه تصمیم گرفته شد هابیت سه‌گانه شود این مسئله کاملا نامناسب بود چون بیلبو در «برهوت اسماگ» به آنجا رسید. در زمان برگزاری فرش قرمز برهوت اسماگ با مدیران استودیو برای ایدۀ بازبینی نام قسمت سوم مذاکره کوتاه و سریعی داشتم. ما تصمیم گرفتیم این ایده را در ذهن خود باز نگه داریم تا زمانیکه اولین نسخه از فیلم اماده دیدن شود.
   هفته گذشته همه ما به یک نقطه نظر مشترک رسیدیم و پس از دیدن فیلم همگی بر سر اینکه تنها یک نام برای این قسمت مناسب است متفق القول بودیم که آن «نبرد پنج سپاه Battle of Five Armies» است.” جکسون همچنین اضافه کرد که این عنوان می‌تواند احیا کننده سه گانه باشد: “پروفسور تالیکن نام «رفتن به آنجا و بازگشت» را انتخاب کرده بود ولی در آنجا این نام داستان ورود بیلبو به ماجراجویی هایش را هم شامل میشد.
   بنابر این اگر شما این نام را هم بر قسمت سوم شاهد می بودید هیچگونه سورپرایزی را در عنواهای این سه گانه نمی یافتید. این یک دورۀ زمانی آرام و خوب برای ما (من و جابِز) خوشحالیم که در یک غار تاریک در شهر ولینگتون در حال تدوین فیلم هستیم- بود، زمان های خوب گذشته و رو به اتمام است و ما بزودی به روشنایی قدم می‌گذاریم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.