خانه - آخرین خبرها - انتشار بنر فیلم هابیت و اطلاعاتی در مورد داستان فیلم

انتشار بنر فیلم هابیت و اطلاعاتی در مورد داستان فیلم

چند روز پیش برادران وارنر بنری از فیلم هابیت منتشر کرد. در این بنر صحنه هایی که در فیلم نمایش داده خواهد شد به تصویر کشیده شده است و میتوان اطلاعات جالبی از آن بدست آورد. برای مشاهده بنر در اندازه اصلی روی تصویر زیر کلیک کنید.

(توجه: ابعاد تصویر حدود ۱۲۰۰*۸۸۰۰ و حجم آن حدود ۲.۳ مگابایت است و ممکن است  باز شدن آن طول بکشد)

بنر فیلم هابیت

برخلاف تریلری که چند ماه پیش منتشر شد و به نظر می‌رسید برای کسانی که کتاب «هابیت» را نخوانده‌اند ساخته شده بود این بنر برای افرادی تهیه شده است که کتاب را خوانده‌اند. گرچه خیلی زود است اما تصاویر موجود در این بنر این اطمینان را میدهد که فیلم تا حد زیادی وفادار به کتاب است. در ادامه به بررسی تصاویر موجود در این بنر میپردازیم.

توجه: اگر کتاب را نخوانده‌اید و نمی‌خواهید داستان فیلم برای شما لو برود ادامه مطلب را نخوانید!

صحنه اول: بگ اند

ماجراجویی بزرگ بیلبو از «بگ اند» شروع میشود، جایی که در یک بعد از ظهر گندالف وارد میشود و علامتی روی «در سبز زیبای» بیلبو حک می کند.

جزئیات:

گندالف پشت در ایستاده و در حال پیپ کشیدن است و دست راست خود را روی قبضه شمشیر «گلامدرینگ» قرار داده. حرف G به صورت الفبای رونی(Rune) بر روی در دیده می شود. ابرهای سیاه و قیافه ی اخموی گندالف میتواند نشانه این باشد که زندگی بیلبو قرار است زیر و رو شود!

صحنه دوم: میهمانی غیر منتظره

کیک‌ها و کلوچه‌های فراوان و لیوان‌های آبجو، در وسط نیز بیلبو نشسته است که حالتی مانند یک میزبان مغرور به خود گرفته و از اینکه توانسته از مهمانهای سر زده به بهترین شکل پذیرایی کند به شدت خوشحال است.

این صحنه یادآور این جمله گندالف به تورین در کتاب «داستانهای ناتمام» است: «در حال حاضر غذا مهمترین دغدغه بیلبو است. به من گفته‌اند او گنجه خوارکی خیلی خوبی دارد، شاید بیشتر از یکی هم باشد. حداقل پذیرایی خوبی از شما می شود.»

صحنه سوم: بره بریانی

بیلبو و تورین آخرین کسانی بودند که وقتی گروه قصد داشت لقمه ای از غذای سه ترول سنگی بدزند مقاومت کردند. برخی از دورف‌ها در کنار دیگ جوشان اسیر شده اند. در پشت صحنه ترول‌ها آماده شبیخون هستند اما گندالف در صحنه دیده نمی شود.

جزئیات:

تورین هنوز با شمشیر دورفی خود را دارد و هنوز «اورک ریست» را بدست نیاورده. این نشانه خوبی است که ما را مطمئن کند که او شمشیر مشهور گوندولین را در وسایل ترول‌ها پیدا می‌کند. باید دید که تورین از چوب نیم سوز در جنگ با ترولها استفاده می کند یا نه.

صحنه چهارم: فراز و نشیب

در این قسمت بعضی چیزها نامشخص است. بیشه رودائور سربالایی‌هایی دارد اما انقدر مهم نیست که در فیلم ساخته شود. به نظر میرسد این قسمت مربوط به بالا رفتن از کوهستان مه آلود باشد.

جزئیات:

اسبچه‌ها در این تصویر دیده نمی‌شوند. قضیه چیست؟ ما اسبچه‌ها را در تریلر و ویدئوهای پشت صحنه دیده‌ایم اما اینجا اثری از آنها نیست. همچنین مشخص نیست که آیا شاهد غول‌هایی که سنگها را پرتاب می‌کنند خواهیم بود یا خیر.

صحنه پنجم: ریوندل و شورای سفید

الروند نقشه ترور را در دست دارد و آنرا در زیر نور ماه کامل(؟) بررسی می کند. در برابر او تیغ مورگولی بر روی میز قرار گرفته است. احتمالا این دو وسیله در صحنه‌ای که گندالف به دول-گولدور میرود(و بخشهایی از آنرا در تریلر دیدیم) به دست آمده‌اند. در بین این صحنه و صحنه قبلی ورود گروه به غار گابلین‌ها وجود دارد که در این بنر به تصویر کشیده نشده است.

جزئیات:

در پشت الروند صحنه گفتگوی گندالف و گالادریل که در تریلر دیده بودیم از زاویه‌ای دیگر قرار گرفته است. شاید گالادریل می‌خواهد او را به دول-گولدور بفرستد تا ببیند چه چیزی در آنجا قرار دارد.

صحنه ششم: معما در تاریکی

بیلبو به کمک نور کم رنگ استینگ(که حاصل نزدیک شدن گابلین هاست) راه خود را در غارهای زیرزمینی کوهستان مه آلود پیدا می کند. در جلوی تصویر گولوم قرار دارد که توجه‌اش به نور غیرمنتظره جلب شده است. معماهای بعدی اضطراب زیادی در گولوم ایجاد می کند.

جزئیات:

آیا گولوم در حال ماهیگیری است؟

صحنه هفتم: از چاله به چاه

بیلبو برای نجات جان خود از دست وارگ‌های وحشی که در حال زوزه کشیدن هستند از درخت بالا می رود. این وارگ‌های شبیه گرگ خیلی بهتر از وارگ‌های کفتار مانند ارباب حلقه‌ها ساخته شده‌اند. در آسمان گوایهیر به همراه بقیه عقاب‌ها دیده می‌شوند که از روی کنجکاوی به سمت آتشی که گندالف به صورت غیر عمدی در جنگل ایجاد کرده بود جذب شده‌اند.

جزئیات:

تالکین در این قسمت می‌نویسد که تورین به دوری دستور میدهد تا بیلبو را به بالای درخت صنوبر بکشند. به نظر می‌رسد گندالف و سایر دورف‌ها قبلا به بالای درخت رفته اند.

صحنه هشتم: منزلگاه عجیب و غریب

بئورنِ پوست عوض کن! این چیزی بود که هرگز فکر نمیکردیم قبل از انتشار فیلم ببینیم. جدای قدرت بدنی، تندخویی او نیز بسیار سهمگین است.

حتما همه شما هم این قسمت از کتاب هابیت را به یاد می آورید: «سر یک گابلین و پوست یک وارگ به درختی بیرون دروازه میخ شده بود. وای به حال کسی که با بئورن دشمنی می‌کرد.»

جزئیات:

آیا این تخته سنگی که گندالف و بئورن بر روی آن ایستاده اند همان «کارراک» معروف است؟ تالکین می‌نویسد که گندالف بئورن را در شب تا کارراک دنبال می‌کند.

صحنه نهم: پروانه ها و عنکبوتها

بیلبو در تاریکی «سیاه بیشه» یکه و تنها حرکت می کند.

«کشتن یک عنکبوت غول آسا، آن هم تک و تنها توی تاریکی، بدون کمک ساحر یا دورف ها یا کس دیگری، یک جورهایی خیلی آقای بگینز را عوض کرده بود. احساس میکرد کس دیگری شده و همینطور که شمشیرش را روی علفها پاک می کردو آنرا توی غلاف فرو میبرد، علی رغم شکم خالی اش احساس کرد که درنده خوتر و جسورتر شده.»

جزئیات:

استینگ در حضور عنکبوت‌ها می‌درخشد؟ خب گوندولین نزدیک «نان دونگورتب»، دره مرگ دهشتناک بود، زیستگاه نوادگان عنکبوت بزرگ، «اونگولیانت». پس درخشش استینگ در برابر عنکبوت‌های بزرگ نمی تواند چیز عجیبی باشد.

صحنه دهم: بشکه های از بند رسته

دو بخش در این صحنه وجود دارد.

بخش اول: گروه در حال عبور از پل روی رودخانه جنگل و ورود به تالارهای «تراندوئیل» هستند.

بخش دوم: گروه در داخل بشکه ها در حال فرار از دست الف‌های سیاه بیشه هستند. بیلبو در سمت راست جلودار آنهاست.

جزئیات:

پل بسیار قدیمی و فرسوده شده و نشان میدهد که قرن‌هاست که در آنجا قرار دارد. در این تصویر هیچ الفی دیده نمی شود که قدری شک برانگیز است که چرا این پل بدون محافظ است. به نظر میرسد در پس زمینه شاهد «تنها کوه» هستیم.

این بنر اطلاعات خیلی خوبی در مورد صحنه‌های فیلم داد و می‌توانیم مطمئن باشیم که فیلم اول تا پایان بشکه سواری دورف‌ها در رودخانه است و بقیه قسمت‌های کتاب مثل شهر دریاچه، نبرد پنج سپاه و اسماگ زرین را در قسمت دوم فیلم خواهیم دید.

ضمنا برای تهیه والپیپر برای صفحه دسکتاپ یا موبایل و … از این بنر می‌توانید از این ابزار استفاده کنید:

http://apps.warnerbros.com/thehobbit/wallpapergenerator

 با تشکر از narich بابت معرفی این لینک.

۲۵ دیدگاه

 1. آقا ممنون، زحمت کشیدی… یه چیزی دورفا مگه توی بشکه های در بسته نبودن؟ اینجا که همه هیکلشون بیرونه:دی
  ت.ت

  • خواهش میکنم ت.ت جان.
   آره تا اونجا که یادمه تو کتاب در بشکه ها بسته بود اما ایجا درشون بازه تا جذابیت فیلم بیشتر بشه. ۲۰تا بشکه در بسته جذابیت چنذانی نداره. اینجوری دورفها میتونن جیغ بزنن! مثل شهربازی! 😀

 2. تو صحنه ی سوم فکر کنم به جای ترولها باید بیلبو باشه ( در حال شبیخون زدن ) و تو جزئیات صحنه ی پنجم هم به جای الروند باید گندالف باشه ؛ ولی در کل ممنون !

 3. خیلی عالیه. دستت درد نکنه مهدی 🙂

 4. مهدی جان واقاً زحمت کشیدی، دستت درد نکنه:)

 5. مهدی جان واقعاً زحمت کشیدی، دستت درد نکنه:)

 6. آره توی کتاب اگه درست یادم باشه یه الف روی بشکه ها واستاده بودو هدایتشون میکرد تا برسن به رودخونه… گویا توی فیلم بصورت اتوماتیک هدایت میشن بشکه ها:دی
  ممنون
  ت.ت

 7. ممنون از نریچ و لرد الروند.
  به لرد الروند:
  تو صحنه پنجم حق با شما بود، اشتباه شده بود که درستش کردم اما صحنه سوم درسته. ترولها وقتی متوجه میشن که بیلبو تنها نیست از دایره آتش دور میشن و میرن توی تاریکی مخفی بشن تا وقتی دورفها اومدن بهشون حمله کنن. در واقع این تصویر بازسازی این نقاشی تالکینه:
  https://arda.ir/wp-content/gallery/____________-7261/JRRT11.jpg

  به ت.ت:
  شاید وقتی افتادن تو رودخونه در بشکه ها رو باز کردن!

  لینک منبع رو هم فراموش کرده بودم که به اول متن اضافه شد

 8. اول ممنون از خبر عالی بود
  دوم توی همون اوایل خبر یه جایی نوشتی : “این بنر برای افرادی تهیه شده اند که کتاب را خوانده اند.”
  تو این جمله به نظرم باید به جای شده اند ، شده است نوشته بشه .

 9. دست مریزاد داری مهدی:)
  کم کم داره بوی جوشش خون میاد:دی خدا کنه همینطوری خبرای خوش از فیلم بیاد.

 10. اول باید از مهدی تشکر کنم بعدش می خوام بدونم تریتیب زمانی وقایع تو این بنر رعایت شده ؟ اگه آره ، پس چرا دورف ها قبل از رسیدن به خونه الروند دارند از کوه های مه آلود رد می شن ؟

 11. چقدر تو این خبر غلط نوشتم! :دی
  به لگولاس: بذار همه غلطهاش دربیاد بعد همه رو یکجا درست میکنم. این تصاویر هی جابجا میشه و میره تو متن قبلی و درست کردنش زمان میبره.
  مرسی بگینز
  به آگارواین:
  مرسی
  اول گفته که این صحنه ممکنه مال بلندیهای رودائور باشه اما از اونجا که پیش خودش فکر کرده این صحنه مهم نیست گفته که ممکنه کوهستان مه آلود باشه. به نظر باید ترتیبش درست باشه پس کوهستان مه آلود نیست. اما بازم قضیه اسبچه ها هست.
  من خبر رو از منبع ترجمه کردم و دستی توش نبردم. با توضیحی که دادی فکر کنم نویسنده اصلی اشتباه کرده.

 12. به نظرم فیلم هابیت باید حتمن بهترن فیلم سال ۲۰۱۲ بشه اگه نشه یعنی پارتی بازی کردن
  به همه دوستان پیشنهاد میکنم دیدن این فیلم ها رو هم از دست ندن
  خشم خدایان
  بتمن
  مردعنکبوتی

 13. ایول به آقا مهدی خودمون. مطالب واقعا زیبا بود. اون عکسی که از صحنه چهارم فراز و نشیب گذاشتی خیلی باشکوه هست.عکس با رزولیشن اصلی رو چجوری پیدا کنم.؟

 14. خسته نباشی داداش مهدی 🙂 ببخشید کمک نکردیماااااااا :دی

 15. خسته نباشی، من که واقعا به وجد اومدم وقتی توضیحات صحنه به صحنه این عکسها رو خوندم .

 16. به مهدی : حالا ما نمی خواستیم بگیم ، ولی عجالتا تو صحنه ی نهم “ساحر” رو نوشتی “ساخر” : دی

 17. چرا بیشتر صحنه های فیلم تو شبه اینجوری که حال نمیده.خوب بود این صحنه ها توی روز اتفاق می افتاد اونجری جذابیت بیشتری داشت.یه سوال من تا حالا کتاب رو نخوندم می خوام بدونم تو فیلم اول صحنه ی جنگی عظیم ولشکر کشی داریم یا نه؟اگه جواب بدین ممنون میشم.

  • صحنه های توی روز هم هست. اما صحنه های مربوط به ترولها، و وارگها توی شبه. سیاه بیشه هم از اسمش مشخصه که تاریکه. اما بقیه صحنه ها روز هم داره.

   در کتاب تا این قسمت داستان تنها نبرد کوچیک گروه با ترولها و نبرد اونها با گابلینهای کوهستان مه آلود هست. نبرد با گابلینها یک نبرد برای فرار خواهد بود(مثل نبردی که در ارباب حلقه ها در موریا بود) و احتمالا جنگ بزرگی توش نیست. جنگ اصلی کتاب هابیت نبرد ۵ سپاه هست که توی فیلم دوم ساخته میشه.

   از طرفی قراره بخشهایی از کتاب داستانهای ناتمام هم در فیلم ساخته بشه(مثل شورای سفید) شاید حمله به دول-گولدور هم ساخته بشه ولی فکر میکنم اون هم در فیلم دوم باشه.

   پ.ن:
   ایرادهایی که لگولاس، بگینز و الروند گفته بودند هم تصحیح شد.

 18. آقا عالی بود.ممنون.

 19. راستی مگه گندالف گلامدرینگ رو از توی غار ترولها پیدا نمیکنه؟ پس چرا از اول همراهشه؟ اصلا اونی که تو صحنه اول هست گلامدرینگه؟
  خیلی شبیه گلامدرینگیه که توی ارباب حلقه ها دستش بود.

 20. اقا خیلی خوب بود.خسته نباشی.
  فقط یه سوال بازیگر نقش الروند هوگو ویوینگ هستش؟

 21. اقا ایول دستت درد نکنه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.