آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - G - گور فرزندان هورین (سرزمین‌‌‌ جنگلی بره‌‌‌تیل)

گور فرزندان هورین (سرزمین‌‌‌ جنگلی بره‌‌‌تیل)

خاندان هورین توسط ملکور نفرین شده بود. و مخصوصا پسرش تورین به هرکجای سرزمین میانه که قدم می‌‌‌گذاشت فاجعه می‌‌‌آفرید. بخاطر غرور و تکبر تورین بود که پادشاهی نارگوتروند سقوط کرد. و بعد از مدت زمانی سرگردانی در سرزمین‌‌‌های شمالی که میهن‌‌‌اش بود، به بره‌‌‌تیل درآمد و مردمان آنجا او را پذیرفتند.

چندی پس از ورود او به بره‌‌‌‌‌‌تیل، اتفاق عجیب دیگری رخ داد: زنی جوان و عاجز از سخن گفتن به آنجا آمد که تورین نام نی‌نیل را بر او نهاد. پس از مدتی آن دو عاشق یکدیگر شدند و با هم ازدواج کردند. هنگامی که گلائرونگ اژدها راهی بره‌‌‌تیل شد، تورین به مبارزه با او برخواست. تورین مبارزه را با سرافرازی پشت سر گذاشت، اما اژدها پیش از مرگ پرده از حقایق برگرفت: نی‌نیل همان خواهر تورین نیه‌‌‌نور بود.

دختر با بازیابی حافظه‌‌‌اش و دریافتن اینکه او با برادرش ازدواج کرده است، پر از وحشت گشت و خود را از فرکند تی‌گلین به پایین افکند. و هنگامی که تورین نیز از حقایق و مرگ نیه‌‌‌نور آگاه گشت، او نیز جان خود را با شمشیر سیاه، گورتانگ بستاند. پس بره‌‌‌تیل با نام گور فرزندان هورین یا سارخ نیا خین هورین به یاد آورده ‌می‌شود، نامی که براندیر، ارباب بره‌‌‌نیل به آنجا داده بود.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

«ارثیه‌ی فرودو» اثر دوناتو هیانکولا

برندگان جایزه انجمن تالکین ۲۰۲۴ اعلام شدند

جایزه انجمن تالکین که چندین سال است با هدف شناسایی آثار برتر خلق شده در ...