آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - جورج آر.آر. مارتین: امیدوارم خاندان اژدها از سریال ارباب حلقه‌ها موفق‌تر باشد

جورج آر.آر. مارتین: امیدوارم خاندان اژدها از سریال ارباب حلقه‌ها موفق‌تر باشد

جورج آر.آر. مارتین: امیدوارم خاندان اژدها از سریال ارباب حلقه‌ها موفق‌تر باشد

جورج آر.آر. مارتین، نویسنده سری نغمه‌ای از یخ و آتش اخیرا در فستیوال ادبی سانتافه در گفتگو با ایندیپندنت درباره پخش سریال خاندان اژدها و رقابت اجتناب‌ناپذیر آن با سریال حلقه‌های قدرت حرف زده و برای اثر اقتباسی از کتاب خودش آرزوی موفقیت کرده است.

مارتین می‌گوید: «مقاله‌های زیادی را دیدم که به محض اعلام زمان پخش سریال نوشتند: ‘نبرد برای پادشاهی فانتزی آغاز شد. حلقه‌های قدرت در برابر خاندان اژدها، کدام پیروز می‌شود؟’ نمی‌دانم چرا همیشه مجبورند چنین چیزهایی بنویسند. امیدوارم هر دو سریال موفق شوند. البته من به اندازه کافی آدم رقابتی هستم. [پس] امیدوارم موفقیت ما بیشتر باشد. اگر آن‌ها شش [جایزه] امی برنده شدند، و واقعا امیدوارم بشوند، دلم می‌خواهد ما هفت امی ببریم. اما در هر صورت، اتفاق خوبی در حال رقم خوردن برای ژانر فانتزی است. من عاشق فانتزی‌ام. من عاشق علمی تخیلی‌ام. دوست دارم سریال‌های بیشتر در این ژانرها در تلویزیون وجود داشته باشند.»

او به‌طور خاص درباره سریال ارباب حلقه‌ها افزود: «همان‌طور که می‌دانید، معامله عجیبی است. آمازون پول پرداخت اما در واقع هیچ کدام از کتاب‌های تالکین را نخرید. آن‌ها نه ارباب حلقه‌ها، نه هابیت و نه حتی سیلماریلیون را نخریدند. فکر نمی‌کنم ‘زارع گایلز اهل هم’ یا ‘برگ اثر نیگل’ را هم خریده باشند، اما فکر می‌کنم دسترسی به ضمایم را به دست آوردند، و بر همین اساس داستانی از دوران دوم را شکل داده‌اند. اسطوره‌های زیادی درباره دوران دوم وجود دارد، بنابراین دیدن نتیجه کار آن‌ها جذاب خواهد بود.»

سریال خاندان اژدها ۳۰ مرداد و سریال حلقه‌های قدرت ۱۱ شهریور پخش می‌شوند. بنابراین تنها حدود ۱۰۰ روز تا پخش سریال ارباب حلقه‌ها زمان باقی مانده است.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

۱ دیدگاه

  1. مطمئن باشید اینقدر موفق خواهد شد که سریال هابیت رو هم میسازن و میرسن سراغ سیلماریون و …

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

گالادریل را به عنوان فرمانده سپاهیان شمال معرفی کرده است. او زرهی را پوشیده که پیش‌تر در پوسترهای سریال مشاهده شده بود

کار روی فصل سوم سریال حلقه‌های قدرت آغاز شده است

به‌گزارش هالیوود ریپورتر، پاتریک مک‌کی و جی‌دی پین یک قرارداد همکاری جدید سه ساله با ...