خانه - آخرین خبرها - بخشی از مصاحبه با جان هو درباره سریال ارباب حلقه‌ها استودیو آمازون

بخشی از مصاحبه با جان هو درباره سریال ارباب حلقه‌ها استودیو آمازون

جان هو طراح برجسته سریال ارباب حلقه‌ها آمازون
-ترجمه: ایمان صاحبی

پروژه نورت‌مور به مناسبت تولد تالکین به سراغ جان هو، طراح هنری اقتباس‌های سینمایی پیتر جکسون از سرزمین میانه و البته طراح سریال تالکینی آمازون، رفته و مصاحبه‌ای طولانی با او داشته است.

در بخشی از این مصاحبه از هو پرسیده میشود: «سریال جدید شبکه آمازون پرایم قصه‌هایی از دوران دوم را در بر میگیرد و جزئیات آن هنوز اعلام نشده است. اما از ضمایم بازگشت پادشاه و سیلماریلیون، بیش از همه دوست دارید کدام مناطق کمترشناخته‌شده‌ی سرزمین میانه را ببینید، البته اگر داستان به آن سمت پیش برود؟»

جان هو در پاسخ گفت: «بسیار کنجکاو و هیجانزده‌ام تا همه‌ی آنها را ببینم! به شخصه فکر میکنم دریا – و کشتی‌ها، شهرهای ساحلی و البته جزیره نومه‌نور – همان چیزی باشد که بیشتر از همه منتظر دیدنش هستم. در ارباب حلقه‌ها و هابیت چیز زیادی از این مناطق دیده نشد ولی اقیانوس‌ها بخش مهمی از سرزمین میانه هستند. اینکه حالا بالاخره فرصت دیدن این مناظر به وجود آمده بسیار جذاب است. آخرین باری که در نیوزلند بودم، از چند منطقه‌ی دیدنی بازدید کردم که واقعا می‌توانستند سواحل بلریاند یا نومه‌نور باشند. افزون بر این، وقایع سریال به قرن‌ها پیش از ارباب حلقه‌ها برمی‌گردد. تاکنون بخش بسیار کوچکی از تاریخچه سرزمین میانه را دیده‌ایم، بنابراین مشاهده سریال خیلی هیجان‌انگیز خواهد بود. هنوز خیلی چیزها برای دیدن باقی مانده است.»

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خوام دینی رو ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.