آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - E - اره‌لونت (یکی از همراهان ائارندیل)

اره‌لونت (یکی از همراهان ائارندیل)

یکی از سه دریانوردی که ائارندیل و الوینگ را به سمت آمان همراهی کرد و دو نفر دیگر آیراندیر و فالاتار بودند.

یادداشت‌ها‌:

۱) آنها در سفر نهایی و موفق ائارندیل به غرب حضور داشتند. اره‌لونت، به عنوان یک دریانورد روی وینگیلوت خدمت کرده است، بنابراین او می‌بایست حداقل بیست سال و یا قبل از آن که کشتی در سال  ۵۳۸ دوران اول شروع به کار کرد، متولد شده باشد. پس از ورود ائارندیل به آمان، اره‌لونت و همراهانش به سرزمین میانه بازگشتند و احتمالاً تا مدتی بعد از سال ۵۴۲ دوران اول زندگی کردند، اما ما هیچ چیز از زندگی آنها پس از آن تاریخ نمی‎دانیم.

۲) سیلماریلیون به ما تقریباً هیچ چیزی در مورد اره‌لونت و همراهانش به غیر از زندگی ساده آنها نمی‌گوید. نام الفی آنها ممکن است اشاره به این داشته باشد که آنها الف بودند اما این واقعیت که آنها جرات پا گذاشتن در آمان را نداشتند (و در نسخه‌های قدیمی‌تر گفته شده است که آنها به سرزمین میانه بازگشت داده شدند) قویاً نشان می‌دهد که آنها انسان‌هایی فانی بودند.

۳) نام اره‌لونت هرگز توضیح داده نشده است، اما با توجه به حرفه او به عنوان یک دریانورد به احتمال بسیار زیاد نام او شامل یک عنصر مرتبط با کلمه سینداری lhunt است که به معنی «قایق» یا «کشتی» است. بنابراین نام او احتمالاً به معنای «کشتی تنها» است (بنابراین شاید او این نام را بعد از بازگشتش با ارجاعی به این حقیقت که بر روی وینگیلوت کشتیبانی و سفر می‌کرده به دست آورده است.)

درباره الوه

x

شاید بپسندید

کتاب صوتی نامه‌های جی. آر. آر. تالکین منتشر خواهد شد

کتاب صوتی نامه‌های جی. آر. آر. تالکین منتشر خواهد شد

بنا بر اعلام اخیر انتشارات هارپرکالینز، کتاب صوتی نسخه بازبینی‌شده و گسترش‌یافته نامه‌های جی. آر. ...