خانه - آخرین خبرها - کارگردان فیلم Dune: نمی‌دانم جکسون چگونه سه فیلم ارباب حلقه‌ها را یکجا ساخت

کارگردان فیلم Dune: نمی‌دانم جکسون چگونه سه فیلم ارباب حلقه‌ها را یکجا ساخت

کارگردان فیلم Dune: نمی‌دانم جکسون چگونه سه فیلم ارباب حلقه‌ها را یکجا ساخت

دنی ویلنوو، کارگردان فرانسوی-کانادایی فیلم Dune اخیرا در مصاحبه‌ای درباره جدیدترین اثر سینمایی‌اش صحبت کرده است. او در پاسخ به سوالی درباره ایده اولیه فیلم‌برداری یک‌باره هر دو قسمت Dune گفت:

«در ابتدا چنین ایده‌ای در سر داشتم…پیشنهاد دادم که هر دو قسمت را پشت سر هم فیلم‌برداری کنیم، [اما] این کار هزینه بسیار زیادی می‌طلبید. با توجه به ماهیت منبع اقتباس و شهرت کتاب‌ها نتیجه گرفتیم که ابتدا یک فیلم را بسازیم و ببینیم چه می‌شود.»

او در ادامه افزود:

«صادقانه بگویم خوشحالم که این روش را در پیش گرفتیم. فیلم‌برداری در صحرا بسیار خسته‌کننده بود. من و تیمم در پایان فیلم‌برداری قسمت اول بسیار خسته شده بودیم و اگر می‌خواستیم قسمت دوم را بسازیم کار خیلی سختی در پیش داشتیم. این فیلم‌ها غول‌آسا هستند. حقیقت این است که نمی‌دانم پیتر جکسون چطور این کار را انجام داد.»

جکسون سه قسمت ارباب حلقه‌ها و هابیت را به یک‌باره فیلم‌برداری کرد و برای این رویکرد دلیل خاص خودش را داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فرآیند پیچیده ساخت سه‌گانه ارباب حلقه‌ها می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید: «نگاهی به قمار بزرگ نیو لاین سینما: بودجه سه‌گانه ارباب حلقه‌ها چگونه تامین شد؟»

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خوام دینی رو ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.