آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - الروند متفاوت و گیل-گالاد سیاستمدار در سریال ارباب حلقه‌ها

الروند متفاوت و گیل-گالاد سیاستمدار در سریال ارباب حلقه‌ها

الروند متفاوت و گیل-گالاد سیاستمدار در سریال ارباب حلقه‌ها

الروند نیم-الف، به شکلی که در سه‌گانه جکسون با او آشنا شدیم، یک رهبر الف خردمند و نسبتا خسته از جهان بود. نسخه جوان‌تر او که در سریال حلقه‌های قدرت حضور دارد، فقط حدود ۱۰۰۰ سال دارد و به گفته رابرت آرامایو، بازیگر همین شخصیت «کمی ترش‌روتر و آماده قدم گذاشتن در ناشناخته‌هاست.»

شخصیت متفاوت بعدی گیل-گالاد، آخرین شاه برین نولدور در سالیان متأخر است که به عنوان یک فرمانروای دوران دومی و کم‌تجربه‌تر اطمینان کمتری به خودش دارد. بنجامین واکر، بازیگر نقش گیل-گالاد در این باره به مجله امپایر می‌گوید: «پادشاه الف‌ها! جذاب نیست؟ او در دوران جنگ به فرمانروایی رسید و در دوران صلح در تلاش است تا صلح را حفظ کند. این یعنی گاهی اوقات او از مردم به نفع خودش استفاده می‌کند، اما – به نحوی که آرزو داریم سیاستمداران دنیای خودمان عمل کنند – گیل-گالاد سعی دارد بهترین ویژگی‌های هر کس را به کار بگیرد.»

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ایان مک‌کلن مایل به ایفای نقش مجدد گندالف است

ایان مک‌کلن مایل به ایفای نقش مجدد گندالف است

ایان مک‌کلن، بازیگر نقش گندالف در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و هابیت درباره احتمال بازی در ...