آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - محتواسازان جوامع طرفداری به تماشای پیش‌نمایش سریال ارباب حلقه‌ها نشستند

محتواسازان جوامع طرفداری به تماشای پیش‌نمایش سریال ارباب حلقه‌ها نشستند

محتواسازان جوامع طرفداری به تماشای پیش‌نمایش سریال ارباب حلقه‌ها نشستند

آمازون هفته گذشته گروهی از محتواسازن معروف آثار تالکین که در یوتیوب، تیک تاک، توییتر، سایت‌های مختلف و در قالب پادکست‌های گوناگون فعالیت دارند را با پرداخت هزینه کامل سفر به لندن دعوت کرد تا پیش‌نمایشی از سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت را برای آن‌ها به نمایش بگذارد.

این افراد در روز نخست سفر به گشت و گذار در نقاط مختلف لندن پرداختند. آن‌ها ابتدا به آکسفورد رفتند تا دانشگاهی را که تالکین در آن کار کرده بود ببینند. سپس از کتاب‌فروشی «بلک‌ول» بازدید کردند و ناهار را در مدرسه «دیوینیتی» صرف کردند. بعد از ظهر جلسه‌ای با «جان گارت»، پژوهشگر تالکین‌شناس داشتند و بعد برای صرف نوشیدنی به «لمب اند فلگ» در آکسفورد رفتند.

طرفداران در روز دوم به تماشای پیش‌نمایش سریال نشستند. این پیش‌نمایش شامل بریده‌هایی از فصل اول سریال حلقه‌های قدرت بود که مجموع زمان آن‌ها تقریبا به ۲۰ دقیقه می‌رسید. گفته شده که جلوه‌های ویژه و موسیقی این بریده‌ها تکمیل شده و در واقع نسخه نهایی بود.

همه کسانی که پیش‌نمایش سریال را دیدند نسبت به آن واکنشی مثبت داشته و معتقدند که آمازون توانسته حس و حال تالکینی و مناسبی به این اثر بدهد. اگرچه این افراد از ارائه جزئیات درباره محتوای مربوطه منع شده‌اند، اما می‌گویند حال و هوای سریال شباهت زیادی به سه‌گانه ارباب حلقه‌ها دارد و بسیاری از تردیدهای آن‌ها را برطرف کرده است.

در ادامه شورانرهای و نویسندگان سریال جلسه‌ای با این گروه برگزار کردند و به پرسش‌های آنان پاسخ دادند. بخش عمده طرفداران حاضر در این جلسه می‌گویند از تسلط قابل توجه پاتریک مک‌کی و جی.دی. پین نسبت به آثار تالکین شگفت‌زده شده‌اند. شورانرها نه فقط به متن داستان‌های تالکین مسلط‌اند بلکه اطلاعات زیادی درباره نامه‌های او دارند و حتی از مزار تالکین دیدن کرده‌اند. مک‌کی و پین می‌دانند که برای موفقیت سریال باید رضایت طرفداران سرسخت رشته‌افسانه را جلب کنند و تمام تلاش خود را معطوف به این هدف کرده‌اند.

بخشی از تصاویری که محتواسازان از سفر دو روزه به لندن برای تماشای پیش‌نمایش سریال ارباب حلقه‌ها منتشر کرده‌اند:

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

آیا می دانستید

آیا می‌دانستید چهره یکی از اورک‌های ارباب حلقه‌ها از هاروی واینستاین الگوبرداری شده بود؟ الایجا ...