آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - موجودات گورپشته در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

موجودات گورپشته در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

موجودات گورپشته در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت

جیسون اسمیت، سرپرست تیم جلوه‌های بصری سریال حلقه‌های قدرت به امپایر می‌گوید:

اشباح گورپشته قهرمانانی باستانی و به‌پاخاسته هستند که برخلاف اراده خود برای اهریمن عمل می‌کنند. کارکردن روی چیزی که تاکنون ندیده بودم، فوق‌العاده هیجان‌انگیز بود. ما موجودات مرده را قبلاً دیده بودیم، اما نه به این صورت. حالا تا حدی حس‌وحال فیلم‌های ترسناک را به سرزمین میانه می‌آوریم.

اسمیت توضیح می‌دهد که اشباح گورپشته افرادی نجیب (شاهان، ملکه‌ها، و مقاماتی بلندپایه) بودند، و جایگاهشان در زندگی به طراحی شخصیت‌شان در حالت شبح‌گونه منتقل شده است.

از آن‌جایی که موجودات گورپشته تنها در اقتباس تلویزیونی روسی ارباب حلقه‌ها به تصویر کشیده شده بود، نمایش آن‌ها در سریال حلقه‌های قدرت چالش و فرصتی جذاب محسوب می‌شد. سازندگان سریال برای این کار به‌سراغ توصیفات تالکین رفتند. اسمیت می‌گوید:

حسی که نوشته‌های کتاب به شما می‌دهد شبیه سرنوشت شومی است که نزدیک می‌شود، نه چون سرعت بالایی دارد، بلکه چون ازپادرآمدنی نیست. این تهدید مخاطره‌ای است که آرام‌آرام به شما نزدیک می‌شود تا زمانی که دیگر جایی برای رفتن ندارید و می‌میرید.

وقتی این اشباح نزدیک می‌شوند، اولین چیزی که می‌بینید چشمان درخشان آبی آن‌هاست. اسمیت توضیح می‌دهد:

چشم‌ها یکی از نکات کلیدی هستند که ما از نوشته‌ها الگو گرفتیم. من عادت داشتم که شب‌ها در نزدیکی خانه زراعی مادربزرگم در آیداهو [آمریکا] قدم بزنم، و چیزی درباره جنگل‌ها در شب وجود دارد که می‌تواند بسیار ترسناک باشد. و اگر به درختی بربخورید و فکر کنید چشم‌هایی را دیده‌اید که به رنگ آبی می‌درخشند، وحشتناک است.

منبع.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

مصاحبه شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره فصل دوم؛ از گالادریل سرخورده تا امید در تاریکی

جی‌دی پین، یکی از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت درباره اینکه فصل دوم به چه موضوعاتی ...